Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#541 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:09

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? A jaka ilość na taki eksperyment? Bo robimy w belach ale może by coś takiego też robić szczególnie że mamy przyczepę z nożami. Zn na początek to taką malutką pryzmę. Folię mam taką czarną wielką budowlaną. No to jakie wymiary i czy na normalnej ziemi może być? Taka tylko żeby dużej straty nie było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 21:48
  •  

#542 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:15

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Zdjęcia pokazane przez pioter pokazują ż jesteśmy jeszcze daleko daleka za starą unią w technice maszyn rolniczych dopiero pewnie jakby jeszcze ze 3 mgr-y były to może byśmy mechanicznie dorównywali im. :lol:

#543 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:53

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? To ile tak? Tego? Zn ilość to sobie znajdę tylko czy na ziemi może być?

#544 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 15:22

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Aj z tymi kostkami w silos :P
Swego czasu próbowałem tej technologi,ale to żadne cudo:trzeba kawał ha,żeby odpalać taki sprzęt,układa się tylko małe stogi,bo po otwarciu powietrze dostaje się bokami i setki zł idzie w marne,koszt foli niewiele mniejszy od balota(góra,dół,boki i szczyty plus zakład <_< )
Na transporcie niewielkie oszczędności ze względu na ograniczenia tonażowe przyczep(samozbierka weźmie 10-15t,a na lawety max.20).
Po latach kombinacji jest stara sprawdzona metoda przyczepa-silos,a że mamy XXIw.to i maszyny są na miarę oczekiwań :D

Ps.k.Grajewa jest farmer,który śmiga Jumbo nawet po 50km i nie w głowie mu duże kostki lub coś :lol:

#545 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 19:37

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? też tego próbowałem ale zostałem przy belach nic się nie marnuję
a co do bel po ile u was siano kiszonka z żyta mam trochę do sprzedania za dużo się urodziło a za mało bydła

#546 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 06 styczeń 2012 - 19:48

Zdjęcia pokazane przez pioter pokazują ż jesteśmy jeszcze daleko daleka za starą unią w technice maszyn rolniczych dopiero pewnie jakby jeszcze ze 3 mgr-y były to może byśmy mechanicznie dorównywali im. :lol:

To dlaczego nie brales udziału w MGR ? Bylbys lepszy od nas bo mialbys maszyny takie jak 'stara unia'
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#547 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 06 styczeń 2012 - 20:28

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? koledzy a ja tak trochę z innej beczki co mogże być przyczyną psucia się sianokiszonki(kiszonki) z owsa(była prasowana prasą jd-więc zgniot ok...) psuła się od środka beli

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#548 Share farmermichal

farmermichal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 20:38

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? robimy ok 500 sztuk rocznie.mamy swoj zestaw z owijarka samozaladowcza i owijamy na polu.uzywalismy folli zielonej i bialej. osobiscie polecam folie ensibal zielona. do bel wystarczy dwa ciagniki i dwoch operatorow wczesniej robilismy sieczkarnia w silosie ale potrzeba jest wtedy wiecej osob i ciagnikow

#549 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:28

Zdjęcia pokazane przez pioter pokazują ż jesteśmy jeszcze daleko daleka za starą unią w technice maszyn rolniczych dopiero pewnie jakby jeszcze ze 3 mgr-y były to może byśmy mechanicznie dorównywali im. :lol:

Tutaj bym tego taki pewny nie był, byłeś za granicą? Na takie maszyny jak na zdjęciu stać tylko b.duże gospodarstwa, przeciętny rolnik na zachodzie może pomarzyć o takich maszynach.

Co do tematu, to ja robię sianokiszonkę w belach, w pryzmę było by taniej, ale ze względu na to że mam łąki gruntowe oraz torfowe nie jest to zbyt dobre rozwiązanie.

#550 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:53

A jaka ilość na taki eksperyment? Bo robimy w belach ale może by coś takiego też robić szczególnie że mamy przyczepę z nożami. Zn na początek to taką malutką pryzmę. Folię mam taką czarną wielką budowlaną. No to jakie wymiary i czy na normalnej ziemi może być? Taka tylko żeby dużej straty nie było.

Ja pierwszą sianokiszonkę robiłem z 70 arów młodej wsiewki koniczyny.
Pod pryzmę daj folie (ja daje staro folie z wierzchu prymy)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share TomekT25

TomekT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:26

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Witam. Ja robię sianokiszonkę w pryzmy, w tym roku zrobiłem dwie pryzmy do 6 krów, jedna pryzma była z lekko ponad 3 ha, druga z ok 2,5 ha. Jak narazie nie za dużo odrzucam (mimo że pryzmy mają po 4-4.5 m. szerokości), tylko trochę po bokach się psuje. Krowy chętnie jedzą, chętniej niż bele, wnioskuję to po tym jak ojciec kilka lat temu (jak jeszcze nie robiliśmy kiszonki z trawy) kupił kilka bel, połowa była popsuta, a reszta była za sucha i krowy nie chętnie ją jadły, mleka też z tego nie było za dużo. Uważam że pryzmy są lepsze od bel, ponieważ w pryzmie masz wszystko wymieszane czy to sucha trawa czy mokra, wymiesza się i będzie dobra, jednolita kiszonka. A w belach, jedna będzie prawie sucha i się nie zakisi, druga będzie bardzo mokra i zgnije. W mojej okolicy z tego co wiem tylko ja robię sianokiszonkę w pryzmach, reszta tylko w bele, ale z tego co mówią to bardzo drogo wynosi.

#552 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 luty 2012 - 15:11

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Witam
Ja robie sianokiszonkę z 1 pokosu w pryzmę, a z następnych w bele. Moim zdaniem na pryzmę jest taniej.Przy belach jest dużo zabawy bo trzeba prasować, zwozić, owijąc i ustawiać bel a na pryzmie wystarczy zebrac, przywieść i ugnieść.W balach się więcej za folie płaci niż w pryzmie.

#553 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 05 luty 2012 - 09:22

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja robiłem w silosie i niestety nie wychodziło dużo się psuło ale to może z braku doświadczenia
teraz robię w belach i jest super fakt jest drożej ale też trafi się zepsuta ale to dlatego że jest źle zrobiona za sucha czy za wilgotna zależy tylko od ciebie i od pogody ale człowiek się uczy na błędach u nas nie zwozi się z łąk beli tylko jak jest potrzeba to się jedzie kilka zabiera

#554 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6748 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 05 luty 2012 - 09:25

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? To nie dziw się że przywozisz zepsute.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#555 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 05 luty 2012 - 10:35

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Mógłbyś rozwinąć swoją myśl
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#556 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6748 postów

Napisany 05 luty 2012 - 10:56

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Belki na łąkach są podatne na uszkodzenia przez dzikie koty i ptactwo. Niby we wsi też są koty, ale jak belki poustawiasz to podrapane mogą być jedynie tylko te co stoją od zewnątrz.

#557 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:06

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzikie koty ?
Chodzi ci o takiego dzikiego kota: http://www.google.pl...Q9QEwAw&dur=438 ?

#558 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6748 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:19

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Nieco mniejsze, ale pazury też spore :P
Nie wiem jak u Ciebie, ale ja w okolicy takich nie widziałem :lol:

#559 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 05 luty 2012 - 11:20

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Jeśli belki stoją w jednym najlepiej rzędzie jest do nich dostęp z obu stron, wydawać by się mogło to złe bo daje dużą powierzchnię podatną na uszkodzenia. Nic bardziej mylnego, jeśli jeszcze zostawisz między nimi około 30 cm przejścia koty i lisy będą miały swobodny dostęp do kryjących się pod belami myszy i staną się Twoimi sojusznikami bo nie będą musiały wskakiwać na bele ani próbować wchodzić między nie. W stogu ustawionych bel nie wiesz co dzieje się środku, nie masz możliwości wyjęcia uszkodzonej przez myszy beli, nawet o tym nie wiesz. Co do dzikich zwierząt problem jest zimą gdy są one dokarmiane zbyt blisko ustawionych bel, miałem ten temat na kursie dla myśliwych. Wystarczy że sarny i jelenie dostaną karmę w odpowiedniej odległości od bel i w wystarczającej ilości a bele nie będą stały w pobliżu przejść(stałych ścieżek) dzikiej zwierzyny
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:24

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? U mnie nie ma wcale dzikich kotów, temu pytam jakiej wielkosci sa u Ciebie :)