Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:34

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Duzo sie psulo, poniewaz mogles ja za wolno z pryzmy wybierac i przez to sie duzo odwala popsutej kiszonki z pryzmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 17:50
  •  

#442 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:30

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @aro321 Ja kiedyś robiłem kiszonkę z samego żyta i wychodziła dobrze w pryzmie. Czy pryzma była dobrze ugnieciona? Jakim ciągnikiem była ugniatana? Czym została przykryta?
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#443 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:52

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? U siebie także od dwóch lat tak robię, że 2 i 3 pokos składam w jeden silos. Ponieważ raz zabrakło mi pustej komory. Narazie było ok. Dwa lata temu, zabrakło mi wolnej komory na pierwszy pokos traw. Decyzja zapadła że władujemy tam gdzie jest najmniej. Padło na komorę silosu z kiszonką z kukurydzy. W komorze było 7,5 mb kiszonki którą rozgarnołem po całości komory. Po ugnieceniu dało średnio warstwę około 80cm na 41 metrach długości komory. Następnie zasypałem to sianokiszonką w ciągu 2 dni do pełna. Silos otworzyłem po 8 mc i byłem zdziwiony. Jak to się udało. Kukurydza fakt była trochę ciemniejsza, bardziej żółta. Jednak zapachu i smakowitości nie straciła. Powiecie że kukurydza dostała tlenu. Tak dostała, ale dostęp tlenu został odcięty po 30 min od rozgarnięcia bo zaraz zasypałem to trawą. ;)
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#444 Share klaas

klaas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:24

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? mam pytanie czy podczas odkrycia pryzmy w lecie nie psuje się ?? sianokiszonka
Moje gg 6161477

#445 Share ursusek199520

ursusek199520

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:32

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? to zależy ile się bierze bo jak taczkę na 2 dni to wiadomo że się popsutej taktu jak się bierze dużo to się nie psuje. w pryzmie jest jedna wada nie możesz przestać brać aż się skończy balata bierzesz kiedy chcesz.

#446 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:41

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Najlepsze to są rękawy foliowe nic się nie psuje ,bo dodrze ubite czasem nawet krokodylem cięszko wziąść

#447 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:41

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Zasada jest taka by robić taką szeroką pryzmę lub silos budować o odpowiedniej szerokości by latem co najmniej posunąć się z wybieraniem o 1,5m lub nawet 2 m i więcej. Zimą wystarczy 1 metr. Dlatego by ściana kiszonki odcięta miała jak najkrócej styczność z powietrzem. Jeżeli będziesz zbyt wolno wybierał poprostu kiszonka zacznie Ci się zagrzewać i następnie psuć.
Rękaw może i dobra sprawa, jednak jak mam zakisić około 52 ha traw to ile zapłacę :blink: Zaś w silosie koszt przykrycia nie przekracza u mnie 600zł netto. Stosuję folię z Niemiec od firmy Joachim Behrens Scheessel GmbH
Ruhlohkampweg 11 – 27383 Scheeßel. Kupuję w rolce po 300 metrów o szerokości 11 metrów. Ile trzeba tyle ucinam. ;)

Edytowany przez PALAX, 03 kwiecień 2011 - 20:00.

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#448 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 20:13

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? próbował ktoś robić pryzmę z bkokami obstakionymi balotami zamiast ściany...?

#449 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 03 kwiecień 2011 - 20:37

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Na YouTube kiedyś widziałem koleś tak pryzmę z kukurydzy robił.. Ale według mnie tymi belami to kiepski pomysł myszy tam będą harcować aż miło. Chyba, że belki były by tylko na gniecenia a przed przykryciem je odstawić i okryć samą pryzmę.

Edytowany przez farmersNHtd95d, 03 kwiecień 2011 - 20:39.

#450 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 20:40

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? W rękawie też nie są duże koszta 1800zł rękaw 60m ,sieczki z kuku wchodzi 35 przyczep TO88 a trawy ok 45 ,więc troche jest tej kiszonki w rękawie.Najdrożej to usługa maszyny do ubijania ,bo niema dużo takich maszyn w Polsce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share matti6

matti6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,,Motoryzacja

Napisany 03 kwiecień 2011 - 20:46

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja u siebie zauważyłem że jak słońce pada w moim przypadku na lewą stronę pryzmy to się psuje mówię o kiszonce z kukurydzy ale nie wiem jak by było z sianokiszonką

#452 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 21:10

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Wiesz karol012011 z ceną rękawa się zgadzam, bo kiszę ziarno gniecione kukurydzy w nim. Jednak ja zwożę około 60-72 przyczepy po 57 metrów sześciennych I pokosu to ile rękawów musiał bym nabić? Poza tym wydajność pracy takiej prasy to inna bajka. Dla mnie to zbyt wolna technologia. Bo zwożę przyczepę średno co 10-30 min zależnie z którego pola. Owszem są prasy o wysokiej wydajności rzedu 100 ton/h jednak w moje rejony takie nie przyjeżdzają. Poza tym jest się uzależnionym od firmy która wykona nam tą usługę. Jednak pogoda ostatnie dwa lata nas hodowców nie rozpieszacza i trudno jest zebrać za pogody większy areał nie wspominając o zegraniu zbioru u siebie z grafikiem usług firmy. Coś o tym wiem, bo od 3 lat kisze ziarno i zgrać usługę kombajnu z usługą gniotownikiem jest naprawdę trudno. To deszcz pada to u kogoś więcej zakisili i wszystko się przeciąga. Sianokiszonka przeschnie i tyle. Ja kiedy chcę to wożę bo silos czeka byle pogoda dopisała. Od roku 2002 do 2007 zebrałem u siebie i znajomych 1989 przyczep trawy po 50m³ każda. Od 3 lat nie świadczę usług, dziś jak wspomnę te lata dziwię się jak udawało mi się zgrać to wszysto w czasie. :huh:

POZDRAWIAM PALAX

#453 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 03 kwiecień 2011 - 21:10

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja u siebie to muszę co 2 dni odkrywać po 0,5m kukurydzę bo mi się psuje szybko nie wiem czego to jest przyczyna ale chyba jest za mało ugnieciona.
Zetor Team

#454 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 21:13

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Myślę że zbyt suchą masz kukurydzę lub jak twierdzisz za słabo ją ugniotłeś.

POZDRAWIAM PALAX

#455 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 18:06

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Umnie w wiosce taką maszyne ma jeden większy gospodasz i dziennie jak niema żadnej awari to 2-3 rękawy,najdłużej schodzi zakładanie nowego rękawa i ściąganie lin

#456 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 05 kwiecień 2011 - 18:23

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? to że suchą mam to też morze być prawda bo późno kosiłem i już sucha była
Zetor Team

#457 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 21:08

Umnie w wiosce taką maszyne ma jeden większy gospodasz i dziennie jak niema żadnej awari to 2-3 rękawy,najdłużej schodzi zakładanie nowego rękawa i ściąganie lin

Możesz powiedzieć jaka to wioska? Orientujesz się może jakij firmy ta prasa?
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#458 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 15:01

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? To jest taka prasa http://otomoto.pl/pr...000-A26901.html ,jest ona w okolicach Gołdapi na mazurach ,chyba jedyna w mojej okolicy

#459 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:27

Juz nie długo zbliza sie sezon sianokiszonkarski no i trzeba sie zastanowić jak bedziemy sianokiszonke przechowywać, ja do tej pory robiłem w silosie lub na pryżmie, i jestm zadowolony z tego sposobu, schodziło bardzo dobrze mało sie psuła i nie była mokra, bydło bardzo chętnie zjadało w tym roku planuje zrobić bele i czekam na wasze opinie który sposób jest lepszy czyli
+ i - tych sposobów przechowywania sianokiszonki.

Pozdrawiam Balzak

To zalezy od tego jakie masz masyzny jeśli masz przystosowane do pryzmy to wal w pryzme..A jeśli masz np orkan rozrzutkin lub cos w tum stylu to lepiej w bele bo masz mniej roboty w belach lecz puzniej jest lepiej z pryzma bo alby odkryjesz i wycinakiem podjezżasz i masz a baloty to rozciaz folie sznurki i ladnie odwijac
Ale to zależy od tego jakie masz maszyny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share Dziubas

Dziubas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo,Laski,Maszyny rolnicze,Alkochol:)

Napisany 24 kwiecień 2011 - 09:32

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja tam wolę robić w silos taniej maszyny do zworzenia mam to nie mam problemu.Zbieramy orkanem 12h trawy i dajemy radę takk ok 2 dni 3 ciągniki do odworzenia i 2 do ubijania i na łąkę mamy ok 10km.POZDRAWIAM I WESOŁYCH ŚWIĄT.