Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#421 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:20

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Odnośnie podzielenia na 2 pryzmy to ...oszczędność folii, a 2 pokos tez zbieram na sianokiszonkę wiec 4 pryzmy by były....za dożo. Próbowałem zbierać sieczkarnia, ale za drobno cięła i krowy to trochę odchorowały-zacielenia o 3 miechy się przesunęły, do tego nie wiem dlaczego, ale sieczkarnia ciągle się zapychała. Z sąsiadów niestety nikt nie ma przyczepy samozbierającej z nożami...
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 23:44
  •  

#422 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:26

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Oszczędzasz na foli a chcesz wydawać kasę na prasę??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#423 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:37

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Gdyby ktoś był zainteresowany mam ładną przyczepę claas sprint 320 k do sprzedania - u mnie nie zdaje egzaminu bo mam rozdrobnione łąki, których nie da się kosić na raz.

#424 Share Pawel6800

Pawel6800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:38

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Mój wuja jak był w Niemczech to pierwszy i drugi pokos robili w tą samą pryzmę. Gdy robili kiszonkę z drugiego pokosu to odkrywali pryzmę z pierwszego pokosu i sypali na nią trawę i ponownie przykrywali.

#425 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 19:05

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @Pawel6800 to jakaś nowość, nie psuła się później ta pryzma? Na pewno tam sporo tlenu złapała zielonka z pierwszego pokosu więc śmiem wątpić w jakość tej kiszonki.
Opisz dokładnie jakie były efekty, czy może coś dodawali, czy wjeżdżali bezpośrednio na stara pryzmę, itd, itp..?
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#426 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 05 styczeń 2011 - 19:41

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @andrzej2110 sprzedaje przyczepę dokładam trochę mi mam quadranta 1200 RC, szukam co będzie najtańsze i najwygodniejsze. Kombinuje jak sobie ułatwić robotę i ciąć koszty, bo za mleko wiecznie 1,3 zl nie będzie...
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#427 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 20:04

Odnośnie podzielenia na 2 pryzmy to ...oszczędność folii, a 2 pokos tez zbieram na sianokiszonkę wiec 4 pryzmy by były....za dożo. Próbowałem zbierać sieczkarnia, ale za drobno cięła i krowy to trochę odchorowały-zacielenia o 3 miechy się przesunęły, do tego nie wiem dlaczego, ale sieczkarnia ciągle się zapychała. Z sąsiadów niestety nikt nie ma przyczepy samozbierającej z nożami...

U mnie było trochę problemów po przejściu na pryzmę, zdrowotnych nie zauważyłem ale nie chciały jeść przez spory czas pociętej kiszonki wybierały sobie, przez co spadła ilość mleka dopiero po kilku tygodniach jadły już wszystko, w tym roku nie mamy pryzm tylko same bele ale za rok mamy zamiar powrócić do pryzmy z powodu dużych kosztów które trzeba ponieść owijając ok 400 bel. Jeśli jest ktoś chętny sprzedam przyczepę zbierająca krone 5000 turbo ;)

#428 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 05 styczeń 2011 - 21:48

@andrzej2110 sprzedaje przyczepę dokładam trochę mi mam quadranta 1200 RC, szukam co będzie najtańsze i najwygodniejsze. Kombinuje jak sobie ułatwić robotę i ciąć koszty, bo za mleko wiecznie 1,3 zl nie będzie...

Oszczędność powiadasz :huh: ... sprasowa, jechać, załadować, przyjechać, rozładować, ładnie poukładać, no i beczkowozem powietrze "wypompować"... moim zdaniem prędzej i taniej będzie przyczepą.

#429 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 22:42

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Na temat dokładania drugiego pokosu do pierwszego

http://www.mojalbum....etor/nasi-stoji

http://www.mojalbum....8/foto/13524476

http://www.mojalbum....8/foto/13524473

Nie raz już tak robiłem i jest ok.

Na temat dużych kostek, znam PGR gdzie w latach 80 już tak robili ( tak mieli już taką prasę ;) ) ale czy to będzie taniej, szybciej, nie sądzę. Jak na pryzmie za dużo foli idzie to zawsze można silos postawić ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#430 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 05 styczeń 2011 - 23:41

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? U mnie w wiosce 2 ma przyczepy samozbierające i żeby się wyrobić na czas z zwożeniem i żeby to szybko poszło to jeden drugiemu pomaga i jest wszystko git...
KPK Kumurun Team...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 10:36

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? No dobrze Pioter, a czym przykrywałeś pryzmę, bo chyba nie ziemią i w jakich odstępach czasu dokładałeś kolejną porcję zielonki? Ja chciałbym tak zrobić, ale boję się, że to się może wszystko zepsuć.

#432 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 10:57

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja bym nie ryzykował w ten sposób. Jeśli już to tylko przedłużać pryzmę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#433 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 06 styczeń 2011 - 11:45

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Widziałem pryzmy do których było dokładane 2-3 lata temu w Niemczech wyglądały dobrze
Zresztą sam tak w tym roku robiłem z 2 i 3 pokosem tylko ze w silosie przejazdowym
Czas pokarze czy jest wszystko Oki, za pół roku będzie wszystko jasne

Mi to się podoba bo w ten sposób wykorzystuje w pełni silosy które do tanich nie należały

#434 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 12:14

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ziemią, ziemią, widok jak całą rodzina przy łopacie bezcenny :D I nie pryzmę a silos.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#435 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:41

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? U mnie przykrywa się oponami i workami z piaskiem :)
Zastanawiamy się też nad siatkami :)

#436 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:03

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? A nie dziurawisz folii jak ją odgrzebujesz do wożenia II pokosu?

#437 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:09

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Kupujesz folię 0,5mm i nie martwisz się o dziury przy odkrywaniu B)
W tym roku zrobiłem I pokos w pryzmę i dołożyłem kuki i jest OK :rolleyes:

#438 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:19

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja okrywam 0,2 tylko ze niemiecką i na dwie warstwy
Folia leży na ścianach silosu
Wiec w sumie wychodzi 0,4 i pewność ze od ścian nie będzie dostępu powietrza

#439 Share Pawel6800

Pawel6800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 23:05

@Pawel6800 to jakaś nowość, nie psuła się później ta pryzma? Na pewno tam sporo tlenu złapała zielonka z pierwszego pokosu więc śmiem wątpić w jakość tej kiszonki.
Opisz dokładnie jakie były efekty, czy może coś dodawali, czy wjeżdżali bezpośrednio na stara pryzmę, itd, itp..?

Sory, głównie robią tak w Angli. Jak ktoś ma duży areał użytków zielonych to po co ma miejsce marnować na kolejne pryzmy. Przy drugim pokosie odkrywają pryzmę z pierwszego pokosu i bezpośrednio na nią kładzie się zielonkę z drugiego pokosu. Pryzma trochę się psuje ale wszystko wyląduje w paszowozie więc bydło nawet nie zauważy że tam trochę jest zepsute :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:46

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja robię kiszonkę w belach, raz zrobiłem w pryżmie i dużo się popsuło. Mam pytanie czy ktoś robił kiszonkę w pryżmie z żyta z wyką kosmata???