Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#401 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9421 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:26

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Pozostawmy to bez komentarza...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 07:32
  •  

#402 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:46

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Właśnie zostawiłeś komentarz. :P A praso-owijarkę już od 200tys kupi. ;)
KPK - Ochrona

#403 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:41

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Pytał ktoś ciebie dzieciaku o zdanie?!?!?!

@Up HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA zabłysnąłeś teraz inteligencją jak nikt :) Aż sobie screena zrobiłem B)

#404 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2296 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 30 grudzień 2010 - 09:52

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Polska to wolny kraj tak samo AF gdzie każdy może wyrazić swoje zdanie :P To już nie pierwszy post gdzie widać twoją umiejętność czytania ze zrozumieniem. Kto śledzi posty ten wie. Ja wiem. Btw dzieciakiem nie jestem - patrz profil data urodzenia :P

#405 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:21

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dziś otworzyłem pierwszy silos z tego roku
Wiać efekty pracy
Polecam wszystkim

#406 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:54

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

Polska to wolny kraj tak samo AF gdzie każdy może wyrazić swoje zdanie :P To już nie pierwszy post gdzie widać twoją umiejętność czytania ze zrozumieniem. Kto śledzi posty ten wie. Ja wiem. Btw dzieciakiem nie jestem - patrz profil data urodzenia B)

Inteligencją nie zabłysnąłeś... :P

#407 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9421 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:57

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Jeszcze jeden post nie na temat i będzie %%

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#408 Share tomekskw

tomekskw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 05 styczeń 2011 - 12:59

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Witam Panowie!

Mam obecnie przyczepę claas Sprint 330 i ta przyczepa robię sianokiszonke. Wpadłem jednak na pomysł, który może połączyć zalety belowania z silosowaniem, mianowicie: mam zamiar sprasować podwiednieta trawę prasa wielkogabarytowa, ułożyć baloty najszczelniej jak się da, w pryzmę na wysokosc ok 1.5-2 m i szerokość ok 4 (w zależności od wielkości kostek), przykryć je folia i po bokach jak i na gorze przykryć sprasowana słomą (również wielkogabarytowe baloty). Jak oceniacie mój pomysł?? Tylko proszę o konstruktywne komentarze a nie na 'polaczka'. Czy ma ktoś z Was doświadczenie w tej materii??
Pozdrawiam i proszę o komentarz.
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#409 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 14:14

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @tomekskw wydaje mi się Twój pomysł za bardzo ryzykowny. Ryzykowny ze względu na straty jakie mogą powstać poprzez psucie bel. Wiem, że są to solidne i duże kostki ale najbardziej mnie przeraża ułożenie ich tak ścisłe aby tam miedzy nimi nie było powietrza co może niekorzystnie wpłynąć na efekty przechowania paszy.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#410 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9421 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 14:44

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Mijałem zrobić podobnie ale mało kostko. Jednak bałem się o prasę i nie zrobiłem tego. Przy ścisłym ułowieniu może się udać. Tylko nie przykrywaj słomo!!! to najgorsza opcja. Ziemia lub ziemia i opony.

Tylko skoro masz przyczepę to po co bawić się w prasowanie?? Ja nie miałem wtedy przyczepy.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1375 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 15:00

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @tomekskw widziałem taki silos w ośrodku hodowlanym, sianokiszonka sprasowana wielko-gabarytówką, ułożone 3 bele w rzędzie i na wysokość 2 m. Z folii zrobiony był rękaw, obydwa końce ze sobą zwinięte i przyciśnięte ziemią. Powietrze wyciągali wozem asenizacyjnym. Co do jakości, szef gosp mówił że będzie ok.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#412 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 05 styczeń 2011 - 15:01

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Szczerze to jak dla mnie jest niepewny sposób bo choć ściśle ułożysz bele zawsze znajdzie się jakaś mała przestrzeń z powietrzem co innego pryzma bo ubijesz ją i tam już jest mniej miejsca na powietrze a nie ułożysz kostki tak żeby wycisnąć z tamtąd powietrze... A tak swoją drogą to przyłączam się do pytania @andrzej2110 po co się w to bawić jak masz samozbierająca??
KPK Kumurun Team...

#413 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2676 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 15:03

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Jak przykryjesz słomą to wejdą ci zaraz myszy, poprzegryzają folię i będzie po wszystkim. W sumie pomysł może się udać jeśli szczelnie ziemią się to przykryje. Przecież jak pakuje się sianokiszonkę w worki to tez powietrza trochę tam zostaje

#414 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 05 styczeń 2011 - 15:07

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Mam pytanie do @andrzej2110 co to jest ". Przy ścisłym ułowieniu "?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#415 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 05 styczeń 2011 - 15:14

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Jakoś nie jestem przekonany do tego sposobu najlepiej albo w pryzmę albo baloty owijać...
KPK Kumurun Team...

#416 Share tomekskw

tomekskw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 05 styczeń 2011 - 16:43

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @andrzej2110 po to,ze 40 ha nie dam rady zwieźć na tyle szybko zeby kiszonka potem się nie grzała. Książkowo to pryzma powinna być przykryta w ciągu 2 max 3 dni od rozpoczęcia, a mi zwiezienie 40 ha zajmuje ok 5 -6 dni. Do tego jak skoszę 40 ha na raz to na końcu praktycznie siano zworze na pryzmę. Nie można tego ubić i się kotłuje pod kolami. Mam taki pomysł żeby to np. docisnąć te baloty do zelbetonowej ściany takiej jak w silosie tylko trochę możniejszej a na koniec wyciągnąć ile się da powietrza beczkowozem. Czekam na Wasze opinie i dzięki za spostrzeżenia
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#417 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2296 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 05 styczeń 2011 - 16:54

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @tomek jak nie dajesz rady zwieźć na raz 40 ha to po co to robić na raz?? :blink: Dzielisz to na 3 rzuty po te ~ 13 ha i git. Tak samo pryzmy zamiast jednej dużej zrób 3 mniejsze i tyle.

Jak dla mnie nie da się tego <bele z prasy> docisnąć odpowiednio potem przykryć itd.

#418 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 05 styczeń 2011 - 17:01

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? A może warto dogadać się z sąsiadem
Ja np często pomagam zbierać dla swoich sąsiadów
Z zamian za to oni pomagają mi w czymś innym

#419 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6922 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 05 styczeń 2011 - 17:07

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Myślę że to z belkami to nie przejdzie bo jak otworzysz pryzmę to powietrze i tak się rozejdzie po całej pryzmie i zmarnujesz kilkadziesiąt sianokiszonek.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9421 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 17:09

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Na jedno tako przyczepę i tak nie da rady tego szybko zebrać. Proponuje podzielić to na2 pryzmy. Kosisz 20 ha i zbierasz. Jak skończysz kosisz resztę i zbierasz w drugą pryzmę.
Innym rozwiązaniem było by użycie 2 przyczep ale to trzeba zgrać z ugniataniem. Ewentualnie zmień przyczepę na większą.
Co do suchego siana to na jesieni gdy zbierałem 3 pokos obawiałem się ze się nie zakisi. Wiał taki wiatr zie prawie zrobił mi siano z zielonki. Jednak udało się dobrze ciapkiem ugnieść i jak narazie nic nie odrzuciłem. Nie dodaje żadnych zakiszaczy.

bullet_black.png