Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#381 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 12 czerwiec 2010 - 13:56

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja u siebie sianokiszonkę robiłem na dwie przyczepy. Kuzyn mi pomagał zwieźliśmy 31 ha w jeden dzień a później robiliśmy u niego ubijał mi zetor 7745 oraz JD 6620. Na usługach to różnie bywa , ale dopiero tak od 2 ha warto mi jechać chyba że jest to gdzieś blisko. Zgrabiam zgrabiarką claas liner 330s zaczaczoną do MF 255.:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 01:45
  •  

#382 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 13 czerwiec 2010 - 08:39

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? U nas facet robi w kilku gospodarstwach na noc zostawia u kogoś ciągnik i potem jedzie do domu autem ja obecnie dzisiaj robiłem z 20ha bo 5 ha poszło w baloty i na owijarkę ale pryzma z 20ha to też duża :)
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#383 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 13 czerwiec 2010 - 16:45

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Napisze mi ktoś ile kosztują te przyczepy?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#384 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 18:38

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ceny przyczep najmniejszego modelu zaczyna się od 130tys. netto wszystko zależy od wyposażenia i dobrej negocjacji ceny z dilerem :)
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#385 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 18:41

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? A czy to jest temat o cenach?? Baaa nawet nie jest on o przyczepach.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#386 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 20:12

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @andrzej2110 Baaa, a w jaki sposób zielonka trafia do silosu? Nie za pomocą przyczepy którą na dodatek trzeba kupić?
@ gryfel Ceny droższych modeli też znasz? Poprosiłbym

#387 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 20:13

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Tak ale ten temat nie jest o cenach ani typach przyczep.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#388 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 20:26

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Czy nikt tu nie pisał jakich typów przyczep używa, jakie mają wydajności poszczególne modele i jak szybko można je napełnić?

#389 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 13 czerwiec 2010 - 20:34

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? U mnie pracowały dwa pottingery jeden 50m3 drugi 45m3. Napełnia się je tak od 10-15min, zależy od zgrabienia.
w jeden dzień czyli 14godź zwieźliśmy 31ha. Najdalej łąki mam położone 15km od domu dojazd jest bardzo zróżnicowany. :)

#390 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 28 grudzień 2010 - 01:25

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Koledzy forumowicze poradźcie...przejmuje właśnie gospodarstwo od ojca..i będę składał na prow, nie wiem czy kupować przyczepę czy prasoowijarke...do tej pory dziłałem claasem 445S na ok 16-18ha na pokos...pola do 2km od podwórka...mam problem bo i jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady...teren mam niski...i w tym roku miałem spore problemy z położeniem pryzmy...do tego trzeba 2,optymalnie 3 ludzi a ja nie lubię być od kogoś zależny bo najzwyczajniej w świecie ktoś może nie mieć dla mnie czasu a zbiór nie poczeka...za to jest to wygodny i szybki a przede wszystkim dużo tańszy sposób zbioru paszy a także niewątpliwie zadawanie paszy ma tu znaczenie gdzie w tej chwili dla całej obory zadaje objętościowe w 15 min mając kostki na korytarzu paszowym a z belami to jest zapier.... nie to co kostka z pryzmy. Nie piszcie żebym kupił woz paszowy bo tego nie zrobię z prostej przyczyny,,,nie opłaca mi się. Jeden pokos zawsze na sianko robię ok 100bel...do tej pory była usługa ale jakbym nówkę przyczepkę miał to za stara kupie polska prasę np waframe za ok 30k która do słomy i siana wystarczy w zupełności. Poradźcie jaka prasoowijarka jak coś, skłaniam się ku Mchale. Nie wiem z jakim sprzętem mój jelonek da rade...mam 6330premium 110km. I tu pytanie czy da rade z taka prasoowijarka a jeśli chodzi o przyczepy to myślę nad pottingerem faro lub europrofi....z claasem 45m3 smiga na luzaku jelonek. Wiec myślałem na europrofi 45 a nawet 50m3 tylko pytanie czy nie za duza będzie...czy może jednak faro wystarczy...wiem wiem wiele pytań i wątpliwości tu sieje ale ja na prawdę nie wiem co wybrać. Pomóżcie koledzy jeśli mieliście styczność z tym sprzętem. Czekam na odp z niecierpliwością :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 11:53

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Jak dla mnie to przyczepa. Dużo tańszy zbiór. Masz wycinak wiec z wybieraniem nie ma problemów. Dodatkowo w pryzmie możesz do trawy dodawać np: poplon i będzie mieszanka (ja tak robię) W bele tak się nie da.
Po prasoowijarce wożenie bel nie będzie tak wygodne. Łatwo uszkodzić folie i bela będzie się psuć. Nawet jak się nie uszkodzi w transporcie może się uszkodzić przez ptaki lun koty, psy w miejscu składowania. Bele są dobre ale na małe ilości.

bullet_black.png

#392 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 12:06

Koledzy forumowicze poradźcie...przejmuje właśnie gospodarstwo od ojca..i będę składał na prow, nie wiem czy kupować przyczepę czy prasoowijarke...do tej pory dziłałem claasem 445S na ok 16-18ha na pokos...pola do 2km od podwórka...mam problem bo i jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady...teren mam niski...i w tym roku miałem spore problemy z położeniem pryzmy...do tego trzeba 2,optymalnie 3 ludzi a ja nie lubię być od kogoś zależny bo najzwyczajniej w świecie ktoś może nie mieć dla mnie czasu a zbiór nie poczeka...za to jest to wygodny i szybki a przede wszystkim dużo tańszy sposób zbioru paszy a także niewątpliwie zadawanie paszy ma tu znaczenie gdzie w tej chwili dla całej obory zadaje objętościowe w 15 min mając kostki na korytarzu paszowym a z belami to jest zapier.... nie to co kostka z pryzmy. Nie piszcie żebym kupił woz paszowy bo tego nie zrobię z prostej przyczyny,,,nie opłaca mi się. Jeden pokos zawsze na sianko robię ok 100bel...do tej pory była usługa ale jakbym nówkę przyczepkę miał to za stara kupie polska prasę np waframe za ok 30k która do słomy i siana wystarczy w zupełności. Poradźcie jaka prasoowijarka jak coś, skłaniam się ku Mchale. Nie wiem z jakim sprzętem mój jelonek da rade...mam 6330premium 110km. I tu pytanie czy da rade z taka prasoowijarka a jeśli chodzi o przyczepy to myślę nad pottingerem faro lub europrofi....z claasem 45m3 smiga na luzaku jelonek. Wiec myślałem na europrofi 45 a nawet 50m3 tylko pytanie czy nie za duza będzie...czy może jednak faro wystarczy...wiem wiem wiele pytań i wątpliwości tu sieje ale ja na prawdę nie wiem co wybrać. Pomóżcie koledzy jeśli mieliście styczność z tym sprzętem. Czekam na odp z niecierpliwością :D

Na 16/18 ha traw prasoowijarka? Nie opłaca Ci się kupic wozu a opłaca prasowijarkę?

#393 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 28 grudzień 2010 - 12:12

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja na twoim miejscu zrobiłbym tak jak napisałeś czyli kupić nową przyczepę a starą opylić i za pieniądze z jej sprzedaży kupić prasę jakąś (np. polską nową jakąś). Bele to droga zabawa ale prasa też jest potrzebna bo np. w tym roku udało mi się tylko 1 silos sianokiszonki zrobić a reszta niestety w bele (cóż taki rok akurat). A co do ludzi potrzebnych przy pryzmach to zawsze można zatrudnić kogoś do pomocy (żeby traktorem po pryzmie poganiał).

#394 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 20:06

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Zorientowałem się dzisiaj co do cen no i europrofi 50m3 w tej chwili kosztuje 215-220tys a praso-owijarka 250tys wzwyż....to tego musialbym lawetę na bele dokupić....nie dość ze maszyny droższe to i zbiór droższy....kupie europrofke i mam nadzieje ze ten areał obskoczę w dzień jak dobrze się sprężę. A do sianka i słomy waframę bo sąsiad mi usługę kilkukrotnie robił i ta prasa super zbija sianko jak i słomę. wycinak mam ale psuje się na potęgę...własnie dzisiaj lina poszła i mordowałem się z ojcem całe popoludnie zeby ja wyjać. opier....go odrazu jak tylko dostane na ten prow nowy ciagnik z turem i zaloze na niego wycinak mchale albo stolla na tura i bedzie git. Ma ktoś takie wycinaki?jak tym się robi?

#395 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 21:05

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Możesz zacząć pisać zdaniami i bez tych wielokropków?? Po kropce robimy spacje.

bullet_black.png

#396 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 28 grudzień 2010 - 21:39

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja przez 7 lat używałem strautmana bardzo fajny wycinak aby tylko miał piły sprawne
Teraz też używam strautmana tylko ze szczękowego i powiem szczerze ze jestem z niego trochę niezadowolony

#397 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 21:48

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dlaczego jesteś niezadowolony? Bo też chcę zmienić piłowego na szczękowy na tura

#398 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:37

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Po roku wyłamały mi się w ciągu tygodnia wszystkie zęby (fakt wymienili mi je na gwarancji)
Fakt ze ja w ładowarce mam 250 bar ty w ciągniku będziesz miał max 190 i jak będzie miał za ciężko najwyżej nie wytnie
Poza tym ściana w silosie była znacznie równiejsza przy wycinaku piłowym

Jest fajny bo się szybko pracuję
i jak ktoś jest bardzo wprawiony to i ścian a ładnie wygląda
Ale ja nie polecam tego urządzenia do tura
U mnie ładowarkę często buja a jak sąsiad zapiął go do 120 konnego mf to bał się do końca podnieś tura

#399 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:11

Zorientowałem się dzisiaj co do cen no i europrofi 50m3 w tej chwili kosztuje 215-220tys a praso-owijarka 250tys wzwyż....to tego musialbym lawetę na bele dokupić....nie dość ze maszyny droższe to i zbiór droższy....kupie europrofke i mam nadzieje ze ten areał obskoczę w dzień jak dobrze się sprężę. A do sianka i słomy waframę bo sąsiad mi usługę kilkukrotnie robił i ta prasa super zbija sianko jak i słomę. wycinak mam ale psuje się na potęgę...własnie dzisiaj lina poszła i mordowałem się z ojcem całe popoludnie zeby ja wyjać. opier....go odrazu jak tylko dostane na ten prow nowy ciagnik z turem i zaloze na niego wycinak mchale albo stolla na tura i bedzie git. Ma ktoś takie wycinaki?jak tym się robi?

Na co ci paszowóz 50 m3??? Mniejszy wystarczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:19

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @Up HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA zabłysnąłeś teraz inteligencją jak nikt ;) Aż sobie screena zrobiłem :P

Edytowany przez mickas092, 29 grudzień 2010 - 17:20.