Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 08 maj 2007 - 09:34

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Juz nie długo zbliza sie sezon sianokiszonkarski no i trzeba sie zastanowić jak bedziemy sianokiszonke przechowywać, ja do tej pory robiłem w silosie lub na pryżmie, i jestm zadowolony z tego sposobu, schodziło bardzo dobrze mało sie psuła i nie była mokra, bydło bardzo chętnie zjadało w tym roku planuje zrobić bele i czekam na wasze opinie który sposób jest lepszy czyli
+ i - tych sposobów przechowywania sianokiszonki.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 19:48
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 maj 2007 - 09:39

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? przy silosie jak robimy większe ilości kiszonki to wychodzi taniej ale małe ilości to wtedy w bele większy koszt jednostkowy ale i lepsza wygoda(moim zdaniem) przy podziale paszy dla bydła

#3 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 08 maj 2007 - 10:23

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Mój znajomy robi od kilku lat w belach, ale ise tym nie zachwyca. Podobno kroey mu niezbyt chętnie jedzą. I koszty folii też są duże.

#4 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 maj 2007 - 10:35

Podobno kroey mu niezbyt chętnie jedzą. I koszty folii też są duże.

jeżeli krowy niezbyt jedzą to może ma słabo zrobione bele albo trawa słaba,a co do kosztów to się zgodzę że wysokie

#5 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 maj 2007 - 10:40

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja od wielu lat robie w silosach i jest duzo taniej.moim zdaniem sianokiszonka jest lepszej jakosci.co roku robie kilka balotow sianokiszonki w razie suszy i krowy jednak lepiej jedza sianokiszonke z silosu.

#6 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 08 maj 2007 - 10:57

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @halum20
nie zgodze sie z toba ze sianokiszonka z silosa jest lepsza, moze pierwsze dni jak jest nowa pryzma....zgodze sie ze jest taniej...a to ze krowom smakuje to tylko dlateo ze cały czas jedza z silosa
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#7 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 maj 2007 - 11:06

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? no tak jezeli ktos karmi z silosu kilka krowek to moze i sie psuje ale u mnie nie ma kiedy sie zepsuc i caly czas jest dobra.a co do jedzenia sianokiszonki przez krowy to maja pasze mieszna w paszowozie i nie powinno byc roznicy

#8 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 08 maj 2007 - 11:12

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? tak ale przez dwa czy trzy dni nie wypasiesz całej pryzmy... to jest to samo co np: masło zostawa na słoncu....sianokiszonka sie moze nie popsuje ale uleca z niej te wartosciowe składniki

#9 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 maj 2007 - 11:13

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? na raz chyba nie odkrywasz calego silosu tylko stopniowo w miare potrzeb.

#10 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 08 maj 2007 - 11:18

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? nom to normalna sprawa...ale kiedys czytałem w jakies holenderskej gazecie...i bylo o tym, silos, baloty, rękawy...i wygrały baloty potem rękaw i silos...nie ma co ukrywac ze im technika kosztuje wiecej kasy to i jakos jest lepsza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 maj 2007 - 11:22

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @witek nie chcem sie z toba kłocic ty uwazasz ze balty sa lepsze a ja ze silos.jakos ja robie w silosy i nic nie wyrzucam.
do tego naklady pracy i pieniedzy sa mniejsze.sam pewnie wiesz ile kosztuje folia do balotow a ile folia zeby przykryc silos.

#12 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 maj 2007 - 11:31

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? no tak silos jest tańszy ale powiedz mi jjak zrobić dobry silos z 12ha trawy w 6 kawałkach rozrzuconych w obrębie 10 kilometrów od gospodarstwa??

#13 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 08 maj 2007 - 11:39

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja robie baloty

#14 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 08 maj 2007 - 12:51

no tak silos jest tańszy ale powiedz mi jjak zrobić dobry silos z 12ha trawy w 6 kawałkach rozrzuconych w obrębie 10 kilometrów od gospodarstwa??

To masz pole 10km od gospodarstwa?!!!!!!

#15 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 maj 2007 - 13:03

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? w tamtym roku mieliśmy w dzierżawie ok 16 km od domu 2.5 ha swoje to tak do 6 km najdalej oddalony kawałek. i w takim przypadku raczej silos odpada

#16 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 08 maj 2007 - 13:22

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Mój znajomy ciągle robi w silosie raz próbował zrobić sobie parę bel i jak dla niego to to zbyt długo trwało owijanie.

#17 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 08 maj 2007 - 15:20

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? jak sie ma łąki daleko od gospodarstwa to radą jest wieksza przyczepa. nie potrzebuje ona wcale duzo mocy , 8-tonowego claasa(31 nozy) ciagam ursusem5314. kumpel ciagal pottingera europrofi o ladownosci 50m3 fendem 515 a w tym roku kupil jumbo 7200 i bedzie podczepial ja do NH TM175. a prasa belujaca z nozami w przyzwoitej ilosci potrzebuje minimum 100 km zeby jakos szla. co do psucia sie kiszonki w silosie- moze sie psuc jesli wyrywa sie ja krokodylem ale jesli wybiera sie wycinakiem to nie ma zadnych problemow gdyz poza rownym wycieciem dodatkowo zaciska on brzeg pryzmy tak ze powietrze ma utrudnione wnikanie do srodka.co tu duzo mowic- jesli pryzma jest dokladnie ugnieciona( ja np. robie to 6-tonowym fendem611lsa) i dobrze zabezpieczona przed powietrzem przez 6 tygodni od jej zrobienia to kiszonka jest po prostu idealna

#18 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 maj 2007 - 17:37

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja tez mam łaki daleko od domu i jakos sobie radze w tym roku bede wozil z kolega na dwie przyczepy.jedna przyczepa 10 ton a druga 6.

#19 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 08 maj 2007 - 17:47

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? U mnie robi się bele,nie jestem z tego zbytnio zadowolony, szczególnie koszty. Wydaje mi się ze silos to lepsze rozwiązanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 08 maj 2007 - 17:53

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? U mnie już 10 sezon będę robił sianokiszonkę w balotach. Jednak jeśli kupię sieczkarnię to będę wszystko w pryzmę robił, może trochę dla jałowizny w balotach będę robił.
Jeśli chodzi o przechowywanie to baloty są bardzo dobre, tylko koszty folii wysokie i robocizny, belowanie, zwożenie, owijanie, ustawianie :blink:

Jeśli robicie w silosie to napiszcie jakich podstawowych zasad się trzymać, aby dobrze wyszła kiszonka? :D :D