Skocz do zawartości

Zdjęcie

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:50

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON po pierwsze amortyzację koła podporowego posiadają również inne pługi np. V&N jaki wzmocnioną ramę nie wspominając już o wzmocnionej obrotnicy itp.co do wożenia wału na pole na przednim tuzie to i tak trzeba jechać dwa razy bo zabierając wał to grucha zostaje w domu :rolleyes: ,jeden czort no chyba że ktoś bez balastu lubi orac,ale to już jego sprawa, wracając do tematu pługi pottingera stoją na wysokim poziomie,i często wyborze zadecydować może upodobanie do marki, bliskość dilera jak i cena

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON Dzisiaj, 16:17
  •  

#42 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:59

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON Ja zawsze myślałem że wał wozi się na ramieniu razem z pługie, a on zachodzi na pług :rolleyes:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#43 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 22:29

po pierwsze amortyzację koła podporowego posiadają również inne pługi np. V&N jaki wzmocnioną ramę nie wspominając już o wzmocnionej obrotnicy itp.co do wożenia wału na pole na przednim tuzie to i tak trzeba jechać dwa razy bo zabierając wał to grucha zostaje w domu :rolleyes: ,jeden czort no chyba że ktoś bez balastu lubi orac,ale to już jego sprawa, wracając do tematu pługi pottingera stoją na wysokim poziomie,i często wyborze zadecydować może upodobanie do marki, bliskość dilera jak i cena

słuchaj też mam stycznośc z V&N i nawet jak porównasz xms1050 to siada przy pottingerze a różnica w kasie mała. co to wzmocnienia ramy to chyba v&N nie proponuje takowego (dodatkowa rama), koło na amortyzacji ma większośc pługów to prawda po za tym jest kilka opcji pogodzenia gruchy i wału
1 wał na kołach gumowych podczepiany do pługa( z kołem transportowym) lub pod dolny zaczep ciągnika pług musi wysoko byc skrecony na śrubie(długi dyszel to -). zalanie płynem kół przednich i umieszczenie balastu na ramie tuza (w środku spisuje sie dobrze metal (duża masa przy mniejszej obiętości) oczywiście tu jest ryzyko przekroczenia dopuszczalnego nacisku na os kiedy na tuzie jest wał.
w sumie najlepszy pacomat bo wisi na tyle
nie ma tu idealnego rozwiązania zawsze są jakieś -

ps widzę że masz V&N żeby nie było to też dobre pługi ale innej konstrukcji
wyjdę na fanatyka pottingera hehe prawda jest taka że większośc pługów jak sie dobrze ustawi to robią co trzeba
kujawy to jes to!!!!!

#44 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 14:47

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON czy ja wiem czy siada jak chcesz nim orac drogi to może i tak w moich stronach są na prawdę cięzkie ziemie i na dodatek jest dużo kamieni i jakoś się sprawdzają pługi różnych marek nawet te bez podwójnej ramy,ja uważam że doskonale sprawdzi się nawet tylko wzmocniona rama,ponieważ prędzej urwiesz co innego jak taką ramę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 18:41

1 wał na kołach gumowych podczepiany do pługa( z kołem transportowym) lub pod dolny zaczep ciągnika pług musi wysoko byc skrecony na śrubie(długi dyszel to -)

Ale pewnie te koła to trzeba samemu kombinować czy jest coś takiego w sprzedaży, może ma ktoś fotkę jak to wygląda?

#46 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 22:19

Ale pewnie te koła to trzeba samemu kombinować czy jest coś takiego w sprzedaży, może ma ktoś fotkę jak to wygląda?

o ile pamiętam robił to silowulf ale nie wiem czy ta firma jeszcze istnieje nawet podajże oni robili zestawy do vogla zagona dużego na kile.

iron mi chodziło o konstrukcję pługa nie o samą ramę.
kujawy to jes to!!!!!

#47 Share r10tomek

r10tomek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 18:25

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON Po długim namyśle jednak wybór padł na Pottingera :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share jaro11

jaro11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 luty 2011 - 09:56

http://www.poettinge...ad/servo_pl.pdf Z tego prospektu można się dowiedzieć co nie co o pługach Pottingera. Sam jestem użytkownikiem Pottingera Servo 35. Pług przepracował u mnie 5 sezonów, co roku przeorywał około 100 ha. Ciągnie go Zetor Forterra 110 km, dodatkowo przy orkach siewnych doczepiam do pługa wał campbella + croskil. Ogólnie jestem zadowolony z pługa, dokładnie przykrywa resztki pożniwne, po kukurydzy, jest dość prosty w ustawieniu za pomocą dwóch śrób rzymskich. Zabezpieczenie jest śrubowe, rozstaw skib 102 cm, szerokość orki zmienna - 32, 38, 43, 48 i 54 cm/korpus. Rodzaj odkładni 36 UW, przedpłużek - chyba M1, koło podporowe pojedyńcze wahliwe, ramie do wału otwierane hydrauliczne.

Co ile ha wymieniasz lemiesze i dłuta??