Skocz do zawartości

Zdjęcie

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 18:36

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON tzn powiem ci tak, nie bedziesz zalowal ze wziales pottingera, to firma ktora robi dobre plugi, nawet bardzo dobre, wiec nie bedzie czego :lol:

ceny nie mam pojecia na jakim poziomie sie teraz ksztaltuja.

co mi sie podoba w gb:
- glowica, ktora jest wykonana jako odlew, przy ciezkim i dlugim plugu to byl dla mnie priorytet
- rama - podwojna
- dla mnie wazny byl rodzaj zabezpieczenie tj. na kolki, ale przeznaczone na ciezkie ziemie. kolki bo nie ma kamieni, sa lzejsze, co przy i tak ciezkim plugu daje duzo. podwojne zabezpieczenie, bo jednak musi swoje wytrzymac, poza tym moge dawac kolki ze srub gorszej klasy, co wplywa na mniejsze wyrobienie otworow.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON Dzisiaj, 15:34
  •  

#22 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 19:30

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON co do ramy to wydaje mi się ze pottinger lepiej to rozwiązał rama z kręgosłupem chyba jedyna firma to stosuje.
jak masz głowicę łożyskowaną ? bo nie mogę w prospekcie poszukac
nie wiem co za marka ma pływająca głowice na amortyzacji łącznika czy czasami nie GB?
ja miałem brac kv ale jak porównałem cenę i to co kv za nią oferuje to jakoś zmieniłem zdanie.
trochę martwi minie waga pottingera :lol:
kujawy to jes to!!!!!

#23 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 19:39

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON nie wiem jak jest ulozyskowana, nigdzie w prospekcie tego nie widzialem :/
nie wiem tez nic o plywajacej ramie, jakbys znalazl to podrzuc jakies info :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:53

około 1 minuty jest ten system dobrze kojarzyłem że to GB

no właśnie brzozak jeśli GB miał by się chwalic łożyskowaniem to by pokazali w folderze
francuzi lubują się w takich rozwiązaniach ze jak coś nawali to wymieniasz większy element a nie jego częśc niestety :lol:
kujawy to jes to!!!!!

#25 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:09

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON moim zdaniem pottinger lepszy mój kolega ma i ora nim rocznie 60 hektarów
i chodzi bez zarzutów zapotrzebowanie mocy do niego nie jest duze bo ciąga go jd 6530

Edytowany przez brzozak2, 30 grudzień 2009 - 22:25.
nie laska napisac dlaczego jest lepszy?

#26 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:12

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON jakiego ma pottingera symbol
kujawy to jes to!!!!!

#27 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 22:28

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON @black08 czyli, ze co nie da sie lozyska wymienic jak nawali??

mowiac francuzi co dokladnie masz na mysli?
fajny ten amortyzator :lol:

#28 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 22:50

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON ty masz gb nie ja :lol: po za tym np w pottingerze masz normalne łożyska stożkowe i kupisz je wszędzie (chyba he he )

no mowie tak ogolnie o ich myśli technicznej (samochody np )
kujawy to jes to!!!!!

#29 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 23:29

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON mam, dokladniej moj ojciec ma, ale jeszcze sie lozysko nie rozsypalo, wiec sie nie interesowalem.

co jeszcze oprocz ceny przewaza na korzysc pottingera? i w czym wspomniana rama lepiej wypada?

EDIT

co prawda w moim katalogu czesci nie ma tej glowicy o ktorej mowilem, coz jakis geniusz go kopiowal.
natomiast w tej zwyklej widac ze sa lozyska [nr 8] i sa jak najbardziej wymienialne.
Dodany obrazek

kiedys slyszalem ze GB jest firma ktora sprzedaje najwiecej plugow w USA, ale nie wiem czy to prawda.

#30 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 00:35

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON więc ja nie bedę zachwalał pottingera powiem co mi się w nim widzi a ty to skomentuj jak chesz i porównaj do GB.
ja akurat chce wziąc model servo35s nowa.
głowica 110 rura(hartowana indukcyjnie cokolwiek to znaczy)łożyska stożkowe regulowane nakrętką (duże)
wersja z blokadą do transportu na kole
system servomatic regulacja na rąbie (dwie śruby rzymskie) czytelnośc regulacji na 4+ dodatkowo idą wzocnienia z blachy przykręcane do ramy z boku jedna zmiana nie wymaga zmiany 2 regulacji.
sama rama 120/120/10 nie spawana czyli na ramie nie ma spawu żadnego natomiast w samej ramie jest 2 rama z stali drobnoziarnistej 2 ceowniki góra dól i tam masz pół tulejki(gwintowane) na sruby wszystkie przechodzące przez główna ramę.
ta rama akurat to 4+ czyli można dokładac
wahacz zaspawany w środku tuleje w ramie koźle i wahaczu wymienne.(fabrycznie)
ten akurat ma wysokośc na ramie 80 odstęp między korpusami 102
szer orki 32-38-43-48-54
regulacja kąta słupicy śrubą mimośrodową
płozy 4 pozycyjne
przedpłużki regulowane bez narzędziowo
ramie do wału amortyzowane z automatyczna blokada i hydr cynglem.
koło hydr amortyzowane transportowe 579/264 mm
zabezpieczenia hydr (osobno na każdy parę korpusu jeden układ i jeden zbiornik gazu duża pojemnośc)
dodatkowo kołek (nie wiem po co ale jest)
ogólnie pług możesz rozebrac na drobne (słupice nie spawane jak w kv) wszystko skręcane.
to opis tego egz

dla wymagających system amortyzacji kozła jak w GB
system in@telligent czyli komputer :lol: i chmara czujek
no i wersja vario koło vario i inne duperele
jak zapewniają chłopacy z pottingera uruchomienie u mnie i będą tak długo aż pług będzie orał jak chce (jestem tego ciekaw) no i w razie awarii na gwarancji częśc wymieniana na nową bez szemrania.(dotyczy też lemiesza i dziobu np złamanie)

sorki że sie rozpisałem ale świeżo po wyborze maszyny to na gorąco i jeszcze co nieco pamiętam
i na deser cena ciut tańszy od kv em, nieco droższy od v&n xms950. oweruma cx, od uni dużo droższy oczywiście uwzględniając to samo wyposażenie . to na tyle ;[
kujawy to jes to!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 00:42

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON mi pozostaje tylko pogratulowac swiadomego wyboru :lol:

#32 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 17:09

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON black08 ja też wybrałem pottingera servo 35 nova tylko w trochę uboższym wyposażeniu. Nie wiesz czy można do niego kupić packomat a nie ramię z doczepianym wałem? Skąd będziesz go brał ,że tak się o ciebie będą troszczyć :lol:

#33 Share fento

fento

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 21:38

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON http://www.poettinge...ad/servo_pl.pdf Z tego prospektu można się dowiedzieć co nie co o pługach Pottingera. Sam jestem użytkownikiem Pottingera Servo 35. Pług przepracował u mnie 5 sezonów, co roku przeorywał około 100 ha. Ciągnie go Zetor Forterra 110 km, dodatkowo przy orkach siewnych doczepiam do pługa wał campbella + croskil. Ogólnie jestem zadowolony z pługa, dokładnie przykrywa resztki pożniwne, po kukurydzy, jest dość prosty w ustawieniu za pomocą dwóch śrób rzymskich. Zabezpieczenie jest śrubowe, rozstaw skib 102 cm, szerokość orki zmienna - 32, 38, 43, 48 i 54 cm/korpus. Rodzaj odkładni 36 UW, przedpłużek - chyba M1, koło podporowe pojedyńcze wahliwe, ramie do wału otwierane hydrauliczne.

#34 Share xxlukas93xx

xxlukas93xx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 01:43

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON Witam panowie i chcialbym sie tez pochwalic, ze wybralem pottingera servo 35 nova na azurach + hydrauliczne ramie do walu i hydraulicznie amortyzowane kolo podporowe( jest to bardzo dobre rozwiazanie ktore chyba tylko pottinger oferuje... kolo podporowe jest bardzo ciezkie i gdy ja widze jak podczas obracania to kolo spada z taka sila ze az widac to na plugu to mnie oczasa...)
wybieralem miedzy kuhnem a pottingerem i tu przede wszystkim zawazyla cena pottingera bo z tym wyposazeniem place za niego 12.5 tys euro kuhn byl kilka tys euro drozszy :/ pottinger od kuhna jest kilka kilo lzejszy co juz niema wplywu no i znaczenie tez mialo ze bralem go w raitechu a mam juz z tamtad jeden ciagnik drogi juz stoi na placu u nich i jeszcze pare dupereli wiec wolalem brac w jednym miejscu. Raitech ma tez kv ale cena tego mnie powala i odpadly na samym poczatku. aha w pottingerze w zabezpieczeniach jest taki minus ze caly ten mechanizm jest na zewnatrz ( w kuhnie jest schowane w korpusie) przez to jest narazone na uszkodzenia ale takie cos to sie raczej zadko zdaza no i tu tez bardzo mnie zadowala ta "podwojna rama"

to tyle z mojej strony i zycze milego uzytkowania swoich plugow :lol: pozdrawiam

#35 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 12:35

black08 ja też wybrałem pottingera servo 35 nova tylko w trochę uboższym wyposażeniu. Nie wiesz czy można do niego kupić packomat a nie ramię z doczepianym wałem? Skąd będziesz go brał ,że tak się o ciebie będą troszczyć :D

pacomatu na 99% nie ma do niego. akurat pług będzie brany od dilera ale uruchomienie maszyny będą robic chłopaki z pottingera + koleś od dilera. Pottinger zresztą piszę że tylko uruchomienie przez pracownika pottingera oraz przeszkolenie :rolleyes: w obsłudze maszyny warunkują uzyskanie gwarancji. Taka polityka firmy bardzo mi się podoba bo rolnik nie zostaje sam po odbiorze maszyny. mam na polu gościa do dyspozycji który powinien dobrze znac tą maszynę. Dużym + tego rozwiązania jest to że dla samego przedstawiciela pottingera w Polsce jako użytkownik nie jestem anonimowy np kupując Unię jako jeden wielu od dilera nikt z fabryki nie jest przy uruchomieniu tak samo w innej firmie przeważnie i to rzadko przy uruchomieniu jest tylko diler(pracownik) a nie przedstawiciel fabryki znajomy kupił Kv to nawet diler nie pojawił się przy uruchomieniu wiadomo pług nie jest jakimś promem kosmicznym ale człowiek inaczej się czuję wiedząc że firma czuwa. zobaczymy jak będzie w praktyce.

panowie wymienialiście lemiesze i dzioby w swoich pottingerach chodzi mi o ceny i czy sa zamienniki ?
z tego co mówił diler to oryginalny dziób ok 60zł o lemieszu coś mówił 130zł.
kujawy to jes to!!!!!

#36 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 12:58

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON Jeśli można wiedzieć to od jakiego dealera bierzesz? Ja obawiam się ,że tu skąd biorę swojego nie będzie nawet samego przedstawiciela firmy.

#37 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 01 styczeń 2010 - 13:09

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON A ile kosztuje kverneland skoro go nie bierzecie pod uwagę? :rolleyes: I jeszcze mam takie pytanko do znawców tematu czy pottinger ewolułował z jakiejś firmy pługów?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#38 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 14:15

A ile kosztuje kverneland skoro go nie bierzecie pod uwagę? :rolleyes: I jeszcze mam takie pytanko do znawców tematu czy pottinger ewolułował z jakiejś firmy pługów?

pługi pottingera zaczęły się od wykupienia firmy landsberg czyli można powiedziec że pottingery miały korzenie w tej właśnie firmie. przez jakiś czas ramy i niektóre elementy dla pottingera robił lemken ale dochodziło do tego że lemken w trosce o sprzedawalnośc swoich maszyn wstrzymywał celowo dostawy. pottinger unowocześnił zakład i tak stał się bardziej nie zależny.

więc jeśli chodzi o mnie to miał byc właśnie KV em 100 + paco
ale tak cena em 100 z takim wyposażeniem jak pottinger ok 70tys netto i dodac jeszcze cenę paco :D
pomimo że pługi kv są bardzo dobre to kv em 100 dla mnie szału nie robi brak regulacji szer dużo elementów spawanych. po za tym ile może byc KV :)

diler to Raitech zobaczymy czy dotrzymają słowa jeśli nie to sprzedawca dostanie lemieszem od pottingera po tyłku :)
kujawy to jes to!!!!!

#39 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 15:28

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON Ja nie wiem czy 4 servo 35 to nie zamało do 7710 a znowu 5 to kawał klamota, szkoda podnośnika. Nie wiesz ile wał kosztuje z ramieniem? Ale kłopot z tym bo nie ma tuza a trzeba czymś go na pole zawieźć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 15:40

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON [quote name='Łukash' date='01 January 2010 - 15:28' timestamp='1262356112' post='434124']
Ja nie wiem czy 4 servo 35 to nie zamało do 7710 a znowu 5 to kawał klamota, szkoda podnośnika. Nie wiesz ile wał kosztuje z ramieniem? Ale kłopot z tym bo nie ma tuza a trzeba czymś go na pole zawieźć.

nie ma idealnego rozwiązania moim zdaniem 7710 z 5 to spoko da rade nie po to kupujesz taki ciągnik by się na niego patrzec możesz zawsze wziąc servo 35s 5 skib na kołku nie na hydr
kujawy to jes to!!!!!