Skocz do zawartości

Zdjęcie

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON

47 odpowiedzi na ten temat

#1 Share r10tomek

r10tomek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 22:56

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON Witam. Tak jak w temacie muszę wybrać pomiędzy tymi dwoma pługami. Zastanawiam się nad tymi modelami GREGOIRE-BESSON Model R47 oraz POTTINGER SERVO 35. Chodzi oczywiście o 4 skiby. Pług rocznie będzie orał około 40ha, ziemie mam średnio-lekkie, głównie kukurydza na zielonkę.Jeżeli macie doświadczenia z tymi pługami to proszę Was o opinie. Zabezpieczenia non-stop. Co byście przydatnego polecali? Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON Dzisiaj, 22:31
  •  

#2 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 30 listopad 2009 - 23:07

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON Słyszałem że pottingr nie robi dobrych pługów :blink: Zastanów się także nad Vogle & Nott. Też pługi godne polecenia. ;)

#3 Share Obcio

Obcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 23:19

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON Orałem pottingerem servo 35 (hydrauliczna regulacja szerokosci orki i hydrauliczne zabezpieczenia szerokosc na maxa 2,14m)i oralem tez Gregoire-Besson ale nie znam typu bo nie zwracalem uwagi na zwyklym kołkowym zabezpieczeniu szerokosc orki okolo 2m. Obydwa chodzily z Claas Arion 640 wedlug mnie Gregoire-Besson minimalnie lepiej krył i orka byla rowniejsza ale to moze spowodowane bylo odpowiednim ustawieniem pługa, predkość od 8-9.5 km/h. Cena pottingera napewno jest mniejsza w porownaniu do GB przy identycznym wyposazeniu. P.S zaden z nich nei byl wyposazony ani w przedpluzki ani w zadne kroje tarczowe, miały jedynie ścinacze.

#4 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 23:37

Słyszałem że pottingr nie robi dobrych pługów :blink: Zastanów się także nad Vogle & Nott. Też pługi godne polecenia. ;)

akurat moim zdaniem sam sobie zaprzeczasz, wlasnie V&N w "nomenklaturze" zachodnich plugow stoi powiedzmy najnizej, tzn oferuje konkurencyjne produkty w nizszych cenach.

moj ojciec ma GB, ale jego wybor padl ze scislych uwarunkowan, zupelnie innych niz w tym temacie, ktorych nigdy nie poruszalem, wiec nie bede go rekomendowal.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share luke371

luke371

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Fotografia sprzętu rolniczego

Napisany 01 grudzień 2009 - 07:28

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON My mamy pottinger servo 45, pług bardzo dobry, zabezpieczenia śrubowe, Kryje bardzo dobrze .ale pottingery to są ciężkie pługi

#6 Share Rolas14

Rolas14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 08:03

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON mój sąsiad ma pottingera i jest zadowolony maszyna smiga bez awari tylko w tamtym roku dal za niego 28 tysiecy to jest czwórka

#7 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 01 grudzień 2009 - 13:35

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON Kolego stałem przed identycznym wyborem ,wybrałem Pottingera ponieważ był znacznie tańszy. Po jednym sezonie użytkowania mogę stwierdzić,że była to trafna decyzja.
Zalety:
-idealne przykrycie resztek pożniwnych
-łatwość regulacji
-bardzo dobra powłoka lakiernicza(dużo lepsza jak w GB)
-szeroki roztaw korpusów 102 cm.

#8 Share r10tomek

r10tomek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 14:55

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON ---> matus951
niestety tego pługa nie mogę wziąć bo biorę od jednego dealera a on go nie posiada w swojej ofercie.

Cena jest praktyczne ta sama różnica rzędu 500Euro. Zastanawiam się ponieważ przedstawiciel powiedział że GB ciężko orze i dlatego pytam...

#9 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 15:14

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON zapewne powiedział to przedstawiciel poettingera :blink:

#10 Share r10tomek

r10tomek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 15:16

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON nie ten sam dealer co ma POTTINGERA i GB

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 15:23

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON Miałem styczność z Poettingerem,(Servo 35) Moim zdaniem pług waży tyle ile powinien i nie jest za ciężki, orałem wersją z przedpłużkami do QQ także odnośnie krycia jest na ocenę celującą (przyorywany był kłoszący się jeczmien) Odnośnie wersji ze scinaczami nie mam doświadczenia ale też pewnie nie jest zle.
Zabezpieczenie powinno być non-stop.
Regulacja jest prosta, wykonanie na europejskim poziomie, warto jednak zastanowić sie nad wersjami kół podporowych, tam jest dużo opcji, a niektore nie sa wcale potrzebne.
Polecam Poettingera
Pozdrawiam!
DEZERTER

#12 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 17:12

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON @r10tomek pytanie czy porownywal podobne profile odkladni, bo moze sie zdazyc sytuacje, ze ktorys bedzie lzej szedl, ale np. gorzej kruszyl. ogolnie blad popelniany przy takich doswiadczeniach jest ogromny, wiec ciezko stwierdzic.

-bardzo dobra powłoka lakiernicza(dużo lepsza jak w GB)

nie wiedzialem, ze powloka lakiernicza w plugach jest szczegolnie wazna. praktycznie lakier nie styka sie z zadnymi toksynami, nie jest narazony na uderzenia. u nas ma 2 lata i niegdzie nie ma sladu po jakiejkolwiek korozji czy ubytkach lakieru, pomijajac fakt, ze nie jest to zbyt istotne. no chyba, ze ci sie rozchodzi o lakier na odkladniach...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#13 Share r10tomek

r10tomek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 17:27

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON ----> brzozak2
no on ogólnie mi powiedział ze ciężej się orze i powiedział że lepiej Pottingera dlatego pytam bardziej doświadczonych bo ja dopiero zaczynam ...

#14 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:29

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON to musialby ktos dokladnie porownywac oba plugi, marki, modele, wyposazenie raczej ciezko kogos takiego trafic, ale skoro diler sprzedaje obie marki i chce ci cos sprzedac (tzn ma jakies podstawy by twierdzic, ze od niego kupisz), powinieneś prosic o mozliwosc przetestowania obu :blink:

#15 Share r10tomek

r10tomek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:32

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON w sumie masz racje bo ciągnik już zamówiony to tak byłoby najlepiej o ile bd taka możliwośc

#16 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 20:37

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON A wiecie może jak są ścinane w servo 45 kołki bo w kuhnie coś czytałem ,że inaczej.

#17 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 21:49

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON w kuhnach sruby sa rozciagane, co nie powoduje wyrabiania otworow.

#18 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:38

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON gb jakoś mi się nie widzi ja stawiam na pottingera jak na razie :lol:
kujawy to jes to!!!!!

#19 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 00:29

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON dlaczegóż??? co ci sie w gb nie podoba? moim zdaniem nie ma lepszych monolitycznych glowic od GB.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 16:45

dlaczegóż??? co ci sie w gb nie podoba? moim zdaniem nie ma lepszych monolitycznych glowic od GB.

oj nie denerwuj się jednym podobają sie blondynki innym brunetki :lol:
oglądając gb nie podobał mi się po za tym za cenę pottingera nie kupisz gb
masz sam gb więc powiedz mi w czym jest lepszy od pottingera?
powiem ze na dziś i przy tych cenach to wole pottingera od KV choc uważam że kv to bardzo fajne pługi i żeby nie było że gb to gówno po prostu nie pasi mi ten pług tak samo jak nie paszą mi francuskie auta.
zobaczymy może będę żałował że na pottingera stawiam a może będę zadowolony okaże się.

weź bardziej opisz tą głowice gb bo w materiałach jakoś mało piszą o nich co ma takiego in +
masz aktualne ceny GB? 4 na hydro do 170KM
każda maszyna ma + i - oczywiście należy wybierac te które owych - mają jak najmniej a za pozostałe fabryka nie karze mi płacic ;[
kujawy to jes to!!!!!