Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 30 listopad 2009 - 19:36

MF 255 Witam, mam problem z moim mf-em od kiedy się ochłodziło mam problemy z odpalaniem ;) . Już po raz trzeci wymieniłem świecę płomieniową co nie przyniosło rezultatu. sprawdzałem wykręconą świecę każda grzała - robiła się czerwona, z rurki jak zakręcę rozrusznikiem leci paliwo, tak więc wszystko wydaje się ok. Dodam że problem zaczeły się w tamtym roku, w zimę zrobiliśmy kapitalny remont nowy wał+panewki+pompa olejowa, tłoki+pierścienie+tuleje, głowica, nie było mocy wymieniliśmy pompę wtryskową - nowa przyszła wiosna i jakoś zapalał ale znowu problemy. Z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 Dzisiaj, 20:41
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 listopad 2009 - 19:40

MF 255 może źle ustawiony kat wtrysku lub wtryskiwacze do wymiany

#3 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 19:45

MF 255 wtryski były robione a pompa już na wszystkie możliwe sposoby była robiona wydaje mi się że problem leży po stronie świecy bo jak ciepło to bez problemu a jak zimno to czy się podgrzeje czy nie to trzeba długo kręcić i kopci na biało

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 listopad 2009 - 20:00

MF 255 może układ masz zapowietrzony, bo może lecieć paliwo ale z powietrzem, najlepiej odkręć tę rurkę od świecy i pompuj pompką ręczną tak żeby z 200ml paliwa wyleciało.

#5 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 20:06

MF 255 warto spróbować a czy może być tak, że pompka wspomagająca daje za małe ciśnienie ?

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 listopad 2009 - 20:14

MF 255 jaka pompka wspomagająca??

#7 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 20:17

MF 255 ta przy której jest ta pompka ręczna ona podaje paliwo do filtra i stamtąd idzie do świecy może daje za małe ciśnienie a mi się wydaje że w świecy jest zaworek i przez niego nie przepuszcza paliwa

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 listopad 2009 - 20:25

MF 255 mozliwe ze to ta pompka, w świecy też jest zaworek który pod wpływem temperatury otwiera sie o puszcza paliwo, ale jeśli jest nowa świeca to powinno chodzic

#9 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 20:39

MF 255 Proponuję powtórną rozbiórkę silnka i pomału starannie złożyć będzie dobrze

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#10 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 22:34

MF 255 to znaczy co jest nie tak rozrząd na pewno jest dobrze bo na początku mechanik źle pompę ustawił i nie odpalił. Później rozebraliśmy i wszystko na znaki ustawiane od nowa kilka osób znaki sprawdzało tak że powinno być dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 08:51

MF 255 Kolego Jozin cudów nie ma co to za mechanik jak na początku źle ustawia pompę to albo jest pijany albo nie zna się na naprawie silników perkins nie szukaj przyczyny w świecy bo te silniki w tej temperaturze odpalają bezproblemowo przczyna tkwi w słabym sprężaniu głowica pierścienie na tym się skoncentruj

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

#12 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 18:52

MF 255 Tylko kłopoty z odpalaniem były już przed remontem, to głownie przeważyło, że robimy kapitalny remont, ale dalej odpala tak samo.A ze sprężaniem wydaje mi się że jest wszystko ok bo moc też jest.

#13 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 13:21

MF 255 Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego.
Silnik jest po remoncie jakieś 130 mh i trochę dymi na niebiesko nawet na rozgrzanym silniku a przy maks. obrotach nie równo chodzi. Wtryski sprawdzane, pompa po regeneracji. Dodam że przy dzisiejszym mrozie(-11) zapalił ale na początku tak jakby nie chodził na wszystkich cylindrach i strasznie dymił ale dymienie to chyba normalne przy takich temp. zanim się rozgrzeje.
Czy to może nie wyregulowane zawory czy może coś innego?

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 13:53

MF 255 Jak wtryski dobre to zawory. Trochę zabawy jest żeby do nich się dostać...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 14:57

MF 255 a rozrusznik dobrze kręci? na zaciąg odpalasz i co pali od razu jak tylko go przełamie? mój też jak jest poniżej 5stC pali ciężko albo bardzo ciężko, no ale jak ten nie zapali to zapali inny :unsure: a ferdka się na zaciąg pali, B) u siebie podejrzewam świece płomieniową ale nie mam natchnienia się za to brać za zimno panowie :blink: :D

#16 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 10:54

MF 255 Mój zapala z rozrusznika. Wczoraj przekręcił ze dwa razy i złapał(oczywiście z użyciem świecy) tylko na początku tak jak pisałem nie chciał wejść na obroty i pukał jakby nie chodził na wszystkich.

#17 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 13:01

MF 255 Kolego biały czy sprawdzałeś wysokość tłoka , być może jak była robiona ośowość tłoki mogą byc za wysokie i będzie słychć stukot

#18 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 14:06

MF 255 Tłoki był zbierane. W zakładzie gdzie robili mi obróbkę silnika gość powiedział, że jak głowica i blok są planowane to trzeba zebrać tłoki.

#19 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:56

MF 255 mój miał założoną głowice nową i zebrane tłoki i nie odpala jak jest +5 trzeba długo kręcić po remoncie nowe wszystko oprócz bloku zrobione ok 80 mth ciśnienie na tłokach odpowiednio 26,25,26, czy nie jest za małe?? wydaje mi się że tłoki są za mocno zebrane i jest za duża komora spalania czy to może być przyczyna problemów z odpalaniem??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 15:51

MF 255 Doświadczonym mechanikiem nie jestem ale jak masz nową głowicę to po co były zbierane tłoki? No chyba, że blok jest dużo zebrany. U mnie głowica jest po dwóch planowaniach a blok po jednym więc tłoki były zbierane.