Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacze nawozu - Brzeg

223 odpowiedzi na ten temat

#121 Share ZELKOW

ZELKOW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, muzyka, motoryzacja

Napisany 26 maj 2011 - 12:27

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Ja kupiłem MX1600 i mam pytanie jak się montuje tą tarcze skrajną na tarcze rozrzucającą czy odkręca ją się i dopiero przukręca się tarcze skrajną??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacze nawozu - Brzeg Dzisiaj, 18:08
  •  

#122 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 maj 2011 - 21:14

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Odkręca się i wymienia, zajmuje to jakieś 2 minuty.

#123 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 13:16

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Czy ktoś posiadający 850 mx premium wysiewał saletrosan?? Jeśli tak to jak ustawić łopatki żeby rzucało na 15m?? I jaką dawke sypaliście przy jakim ustawieniu zasówy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 01 marzec 2013 - 22:29

Rozsiewacze nawozu - Brzeg kupiłem rozsiewacz ms400 i mam siać ursusem 330.jakim biegiem siejecie??jakie obroty i predkości?w poniedziałek chce siać a jeszcze nie wiem jak go ustawić.
POMOC na wczoraj mile widziana,

#125 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 22:47

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Nie masz tabeli wysiewu przyklejonej na rozsiewaczu? ja mam mx850 i ustawiam właśnie z tego (ustawienie łopatek, dawkowanie i prędkość) i jest idealnie, bez tego to musisz metodą prób i błędów opanować sprzęt :)

:) :)

#126 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 02 marzec 2013 - 10:53

Rozsiewacze nawozu - Brzeg jakbym znal predkośc to by było dobrze.np 4bieg 1800obr/min??

#127 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 11:04

Nie masz tabeli wysiewu przyklejonej na rozsiewaczu? ja mam mx850 i ustawiam właśnie z tego (ustawienie łopatek, dawkowanie i prędkość) i jest idealnie, bez tego to musisz metodą prób i błędów opanować sprzęt :)

Problem z tym że niema chyba saletrosanu w tabeli. O ile próbę kręconą mogę zrobić na dawkę/ilość wysiewu to ustawienie szerokośći jest problem, chyba trzeba sprawdzić granulacje fi pozostałych nawozów z tabeli i tak ustawić.

#128 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 03 marzec 2013 - 10:27

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Ja w sprawie saletrosanu i nie tylko pisałem meila do producenta z jakiś miesiąc to odezwał się z proźbą o podanie szerokości rozsiewu i zamilkł. Zainteresowanych prosiłbym o to samo to może coś w tej sprawie sie ruszy. Zachodnie firmy to na telefon nawet podają ustawienia a u nas to nawet nie chce im się uaktualniac tabel- jak oni chcą zeby rolnicy kupowali nasze maszyny!
To jak nikt nie ma stawień ze swojej praktyki?

#129 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 11:46

kupiłem rozsiewacz ms400 i mam siać ursusem 330.jakim biegiem siejecie??jakie obroty i predkości?w poniedziałek chce siać a jeszcze nie wiem jak go ustawić.
POMOC na wczoraj mile widziana,

w zamierzchłych czasach gdy miałem jeszcze tego grata rozsiewałem zazwyczaj pogłównie na piątym biegu a po oranym czwórką, niestety na tym rozsiewaczu nie ma tabeli ale jest w książce, prędkość trzydziestką na 5 biegu jeśli się nie mylę to jest około 13-15 km/h zależnie od opon, ich ugięcia, daty produkcji ciągnika poślizgu i jeszcze bardzo wielu czynników, gdzieś na tym forum widziałem wykresy z prędkością ciągnika na poszczególnych biegach

#130 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 17:25

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Witam. Posiadam rozsiewacz ms 400 rdza go strasznie złapała nie wiem co mam robić. Oczyścić ogniska rdzy i zamalować antykorozyjna, jeśli tak to jaką farbę polecacie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 17:43

Rozsiewacze nawozu - Brzeg ja miałem właśnie taki rozsiewacz z taką właśnie rdzą, i go sprzedałem, straciłem połowę jego wartości w 3 lata ale jestem szczęśliwy że udało się tego bubla sprzedać, jeśli nie chcesz sprzedawać top bym go wypiaskował i od nowa pomalował

#132 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 23:03

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Bez piaskowania to sie nie bierz za robotę ja tak pomalowałem kiedyś swój i po 4 latach wygląda tak samo, jeśli chodzi o farbę to polecam Cynkal na rdze nie drogi a dobry, a przede wszystkim polecam mycie po każdej robocie i garażowanie :)

#133 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 10:07

Rozsiewacze nawozu - Brzeg ja myłem, ale zawsze coś tam w zakamarkach zostaje i gnije

#134 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 10:19

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Mój mx premium zdrowy i nie widać rdzy może gdzieś troche na samym dole skrzyni przy zasówach, po azotowych myty praktycznie zawsze jak dłuższa przerwa na lato albo zime to opryskany oliwa wymieszana z ropą no i oczywiśćie garażowany juz 4 lata. Nie brałem hydraulicznego otwierania/zamykania no i mam teraz problem z mechanicznym potrafi się zaciąć i nie zamknąć albo w trakcie drogi się otworzy i posieje na drodzę też :(

#135 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 10:36

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Ja mam mx 850 premium z hydrauliką co prawda dopiero od roku i co do jakosci lakieru to złego słowa nie mogę powiedzieć, kolego tomek90 jak zamierzasz go dłużej użytkować to ja bym pomyślał nad zamontowaniem hydrauliki, jeden mały siłownik trochę roboty i skończą sie twoje problemy

Edytowany przez farmervip, 08 marzec 2013 - 10:37.

#136 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 17:37

Rozsiewacze nawozu - Brzeg ja miałem problemy z hydraulicznym zamykaniem zasuw tak że reguły niema, tylko że u mnie było na dwóch siłownikach

#137 Share kali87

kali87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 18:02

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Witam.Od kilku dni posiadam rozsiewacz N039Mx i postanowiłem go odnowić bo jest ostro skorodowany.Oddzieliłem juz rame od kosza zasypowego i jestem na etapie czyszczenia-szlifowania.Od dziś powstał problem bo nie moge w żaden sposób odkrecić tarcz ktore sa przykrecone śrubą na klucz 30,śruby mimo ze posiadaly gumowe kołnierze to strasznie skorodowały a jeden talerz ma luz wiec chce to wyeliminować i też nie wiem jak za to sie zabrać.Prosze o jakies porady.Chce tez wymienic olej w przekladniach bo ten rozsiewacz nie byl uzywany od 5 lat i nie wiem jaki zastosować.Pozdrawiam

#138 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 20:56

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Podgrzej śruby palnikiem albo zalej wd40 i powinno puścić, co do oleju to wlej przekładniowy np Hipol

#139 Share kali87

kali87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 11:33

Rozsiewacze nawozu - Brzeg wd40 to juz 3 dzień leje,słyszałem ze coca cola jest tez dobra na takie rzeczy:)O tym palniku też myslalem i tak chyba jutro zrobie.Tylko też nie wiem jak zblokować te przekladnie zeby przy ciezkim odkrecaniu nic nie uszkodzić...i przy obu tych śrubach jest prawy gwint???zastanawiam sie bo jedna przeciez kreci sie w prawo druga w lewo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 20:19

Według mnie przy obu tarczach powinien być prawy ale mogę sie mylić, jak nie chce iść to chyba palnik bedzie najlepszy zablokuj czymś tarcze i kręć, ewentualnie włóż coś między zęby w przekładni i kręć z głową coś puścić musi :rolleyes: tak na marginesie trochę się pużno wziąłeś za ten remont, nawozy trzeba siać!! ;)

Dodaj odpowiedź