Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacze nawozu - Brzeg

223 odpowiedzi na ten temat

#101 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 13:30

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Jeśli chodzi o żywotność to najlepszy będzie z ocynku, blachy nierdzewnej itp. Ja kupiłem MX 850 H ze stali nierdzewnej (za nawet mniejsze pieniądze miałbym nowy Amazone lecz ze zwykłej blachy). Wcześniej miałem jednotarczowy lejek (ok. 20 lat) oczywiście z ocynku i dalej wygląda jak nowy. Sąsiedzi w tym czasie wymienili przynajmniej 2 rozsiewacze. Pewnie zasługą tak długiej żywotności jest także fakt, że po każdym siewie jest on wymyty (to oczywiste), jednak najważniejszy jest spalony olej, którym go konserwuje. Jak będę nim siał nawóz to opisze jak jest naprawdę. :blink:
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacze nawozu - Brzeg Dzisiaj, 16:26
  •  

#102 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 10:57

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Witam macie w swoich mx-ach tarcze do skrajnego wysiewu,gdzie to dostać?.

#103 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 12:44

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Tarczę dostaniesz (zamówisz) u dealera maszyn Unia- Group lub w siedzibie UG. Jak się dowiadywałem (kupiłem rozsiewacz bez tarczy) to nie ma problemu z założeniem jej w przyszłości oraz z kupnem. Zadzwoń do Unia Brzeg. Koszt tarczy bodajże 366 zł netto. Aha, ja nie kupowałem tej tarczy gdyż to trochę dziwna technika żeby wyłazić z ciągnika na każdym polu i ją zmieniać. Będę rozsiewał nawóz to coś wymyślę- może uda się jechać przy granicy szybciej i na wolnych obrotach co spowoduje nie rozrzucanie nawozu na sąsiada pole. Poczekamy zobaczymy :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 21:32

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Murtek ,właśnie tam próbowałem się dodzwonić ,szkoda że nie mieszkam gdzieś blisko brzegu bo pojechałbym tam osobiście i zj... na czym świat stoi. Odebrała jedna pani i kazała czekać az ma podejsc inna i tak czekam czekam ,słyszę zamówienia jak tam sobie dyskutują co gdzie i tak sobie słuchałem pewnie z 10 min, potem próbowałem się dodzwonić 2 gi raz już bezskutecznie ,abonent czasowo nieosiągalny.

#105 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 22:07

Rozsiewacze nawozu - Brzeg maciek
Jak nie dajesz rady się tam dodzwonić to spróbuj u najbliższego dealera maszyn Unia Group tą tarczę zamówić- nie będzie z tym żadnego problemu, a cena u dealera a u producenta jest taka sama.

#106 Share dark34

dark34

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:46

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Ja mam MXL 1600 litrow juz 5 lat i dopiero w tym roku byla pierwsza awaria rozsial nawozow hoho i jeszcze troche rocznie kolo 70 ton, w tym roku siadla przekladnia od lewego talerza ale juz zrobione:P a co do zywotnosci to bedzie trzeba go wypiaskowac i wymalowac bo juz rdzewiec zaczyna

#107 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 20:36

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Potrzepuje pilnie wskazówek jak ustawić tarcze skrajnego wysiewu w MX 850. Dzisiaj próbowałem rozsiewacz nawoź i ta tarcza bardzo blisko rzuca. Wydłużyłem jedna łopatkowe na max i dałem na 5 otwór i nic nie pomogło. Ścieżki technologiczne mam zrobione na 16m. Jak ustawić tą tarcze aby rzuciła na 8m? Czekam na pomoc :D

#108 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 20:44

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Z tego co kojarzę to ta tarcza ma za zadanie blisko rzucać

#109 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 20:51

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Ta tarcza ma rzucać równo do miedzy a nie blisko. Może inni mają większe doświadczenie z tymi tarczami.

#110 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 20:57

Rozsiewacze nawozu - Brzeg właśnie, do miedzy. Normalna tarcza rzuca na zakładkę, ta dzięki temu że rzuca blisko nie musi rzucać na zakładkę. Właśnie taka jest zasada działania tej tarczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 21:05

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Jak mam zrobione ścieżki na 16 to chce po nich jeździć a nie po zasianym polu. Tarcze można ustawić na 4-6m aby rzuciła tylko nie wiem jak ustawić na 8m.

#112 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 21:16

Rozsiewacze nawozu - Brzeg zależnie od asortymentu nawozu mamy tak: nawozy perliste NPK, saletrzak i saletra; tarcza TL 10; odległość od skraju pola 8m ;łopatka B 150mm na pozycji 3 ;łopatka A 150mm na pozycji 3

#113 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 21:24

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Już znalazłem instrukcje obsługi i będę jutro próbował ustawiać.

#114 Share rolnikus

rolnikus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:www.youtube.com/user/Jakub1626

Napisany 16 maj 2010 - 21:07

Rozsiewacze nawozu - Brzeg xxx

SPAM - 10 %

Edytowany przez krolikNH, 16 maj 2010 - 21:58.

#115 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 09:16

Rozsiewacze nawozu - Brzeg A wie ktoś czy przy rozsiewaczu ML350 można ściągnąć te ograniczniki szerokości wysiewu? zeby spełniał funkcję rozsiewacza RNZ??

#116 Share lolnik

lolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:47

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Ma rozsiewacz typu brzeg NO12 jak rozdzielic lej od tarczy rozzucajacej nawóz??Albo gdzie znajde instrukcje obsługi???

#117 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 09 marzec 2011 - 15:19

Rozsiewacze nawozu - Brzeg mam mx 950 i chciałbym dokupić do niego zakładki. Są oryginalne zakładki do niego ?? Ile mogą kosztować.
Mój rekord to na razie 1200 kg (cała paleta lubofoski) tylko 6 worków nie rozcinałem od razu. Teraz przydałyby się zakładki żeby 2 bigbagi saletry wrzucić na spokojnie ;)

Edytowany przez kryssr, 16 marzec 2011 - 19:25.

#118 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 25 marzec 2011 - 23:17

Rozsiewacze nawozu - Brzeg witam koledzy mam MX500 i chce go przertobic na 1000 czy jego konstrukcja wytrzyma takie przeciazenia .. czy kltos tak robil lub wie cos na ten temat? z gory wielkie dzieki za kazda informacje :)

#119 Share Bartoszek1994

Bartoszek1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 21:57

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Ja zastanawiam się na zakupem MS'a 500 ale nie wiem czy one mają przekładnię czy na łańcuszek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 02 kwiecień 2011 - 18:02

Rozsiewacze nawozu - Brzeg nikt nie robil nadstawek do takiej pojemnosc do tego typu rozsiewacza..?

Dodaj odpowiedź