Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacze nawozu - Brzeg

250 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6424 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 kwiecień 2009 - 20:11

Rozsiewacze nawozu - Brzeg na tym samym placu w agromie w olsztynie stał piękny kverneland rota flow - całkiem inne wykonanie warstwy lakierniczej, przemyslany bo mimo tylko 700 litrów to sprawiał wrażenie że jest mały. Tego moge Ci rino polecić.

A te z Brzegu - nie są może i złe albo inaczej, nie byłyby zle gdyby dziś był 2000 rok. Firma wie że rolnik biorący na PROW dostanie zwrot 30-50% i tłucze na sztukę. Dla mnie by taki styknął na 10 lat spokojnie, tylko jak mam dać tyle kasy w nowe to dołożę troszkę i niewiele drożej będe miał nówkę zachodnią o przemyślanej konstrukcji i sensownie pomalowaną.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacze nawozu - Brzeg Dzisiaj, 18:57
  •  

#82 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 07:27

Rozsiewacze nawozu - Brzeg

Czy ten nowe lejki z brzegu, to posłużą równie długo jak taki stary który 30 lat mi sluży? he he tzn lejek to lejek, a czy z tego z brzegu będę bardziej zadowolony niż z tych plastikowych z targu?

To jak warto kupić sobie lejek z brzegu czy nie zawracać sobie tym głowy, jesli dobrze pamiętam to 1,1 tyś netto kosztuje, a po jest mi potrzebny, bo stary lejek od 20 lat jest ustawiony na wysiew około 200kg nawozu na hektar i nie da się przestawić, a teraz przy tych cenach musze mieć rozsiewacz z precyzyjna normą wysiewu :P :)
ps ten nowy lejek z brzegu to dokładnie to samo co stary tak? nic tam nei zmodyfikowali?

#83 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 10:19

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Jeśli uważasz konstrukcję lejka z Brzegu za sprawdzoną to kup go ponownie. Jednak nie wierzę w to że te nowe będą takiej jakości jak produkowane np w latach 80-tych.
Ja osobiście polecił bym ci rozsiewacz o tej samej myśli ale innej firmy. Mam rozsiewacz SIPMA N054 i jestem dużo bardziej z niego zadowolony niż z lejka z brzegu którego miałem wcześniej. Możesz też luknąć na jakiś używany na allegro np amazone, tylko nie wiem czy opłaca się kupować przy tak śmiesznych wartościach sprzęt używany jeśli różnica wyniesie może z 500-600zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6424 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 kwiecień 2009 - 11:46

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Ferdek07 - jak chcesz lejek to zajrzyj do tego wątka:
http://www.agrofoto....-500-t7724.html
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#85 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 13:15

Rozsiewacze nawozu - Brzeg fajny ten rozsiewacz i z wałkiem wom w standardzie :P
ps. wie ktoś może ile ta prasa mascar corsa 120 kosztuje?

#86 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 listopad 2009 - 20:22

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Ja posiadam MX Premium 3000l i jestem bardzo z niego zadowolony wysiał tym roku około 150 ton nawozu

#87 Share boczek

boczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 18:54

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Ja posiadam rozsiewacz z brzegu MS 500, sieję już nim 3lata i nie narzekam. Rozsiewacz współpracuje z ursusem c 330, i jak wsypie całego Big-Baga to aż przód podrywa :) .

#88 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4165 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 19:53

Rozsiewacze nawozu - Brzeg My mamy pierwszą wersję RNZ-2 1000 l i już z 10 lat ma i jakoś rdzy nie widać. Tylko on nigdy nie stał nie umyty i na dworze zawsze pod dachem, kumpel jak "parkował" na dworze i jeszcze niemyty to po 4 latach musiał malować.

Jak dbasz tak masz.

Fakt na agregacie podorywkowym podczas mycia myjką nawierzchnia warstwa farby schodzi co nie ma miejsca przy rozsiewaczu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#89 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 05 luty 2010 - 00:01

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Czy ktoś wie jaka jest cena MS 500 z hydraulicznym otwieraniem?.

#90 Share rob334

rob334

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 05 luty 2010 - 09:24

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Ja ostatnio kupiłem MS500 z hydraulicznym otwieraniem dałem 6,3tyś zł netto, tylko że jeszcze brałem ciągnik razem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 05 luty 2010 - 13:39

Rozsiewacze nawozu - Brzeg My kupiliśmy w tamtym roku w październiku MX850 Premium kosztował 9100zł.Mieszkam 12 km od fabryki ,kilku moich kolegów tam pracuje .Uważam ,że są to dobre rozsiewacze tylko farba do bani :blink: ,nie malują nawet podkładem bezpośrenio walą lakierem , szkoda ,że nie ma w opcji malowania podkładem (np. żeby kosztowało 400zł),bo nierdzewka kosztuje ponad 3tyś :huh:

#92 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 05 luty 2010 - 17:00

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Ja zastanawiam się nad MS400 tylko zastanawia mnie jak wygląda sprawa otwierania-zamykania nawozu mechaniczne, chodzi mi o to czy bez problemu jest dostęp do dźwigni ! A w ogóle to czy t-25 da mu radę ???

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#93 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 05 luty 2010 - 19:24

Rozsiewacze nawozu - Brzeg franky69
Mój kolega ma MS500 i nie ma problemu z mechanicznym otwieraniem ,ale radze Ci hydrauliczne -jest o wiele wygodniejsze. :blink:

#94 Share Californication

Californication

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 luty 2010 - 21:25

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Witam byłem dzisiaj u dilera i udało mi się wynegocjować cene za mx 1200 z kwasówki + tarcza do wysiewu skrajnego za 12000 netto, ale biore jednak RAUCH MDS 935 + nadstawka (400 litrów) razem 1300 litrów za 14000 netto chyba dobra cena i jest 100 kg lżejszy od brzegu nie mówiąc o wykonaniu i rozwiązaniach.

#95 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 13 luty 2010 - 18:11

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Californication
Za tą cene też bym brał Raucha ponieważ jest to Mercedes wśród rozsiewaczy.Drogo Ci policzył za MX 1200. :D

#96 Share Californication

Californication

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 luty 2010 - 20:51

Rozsiewacze nawozu - Brzeg niewiem czy drogo 9100 sam rozsiewacz + kosz kwasówka 3800 + tarcza 290 zł wszystko netto

#97 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 13 luty 2010 - 23:01

Rozsiewacze nawozu - Brzeg A jakiś upust dostałeś :D

#98 Share boloPOWER

boloPOWER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 luty 2010 - 20:51

Rozsiewacze nawozu - Brzeg mam pytanko :P ma ktoś może schemat budowy rozsiewacza UNIA ? bo troszkę mi go rdza zjadła (w końcu ma już 7 latek na karku) i rozebrałem go, pomalowałem ... ale podejrzewam że będę miał problemy ze złożeniem go :( hehe. tak więc jak ktoś ma jakiś schemacik to będę bardzo wdzięczny :(

#99 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 22 luty 2010 - 19:44

Rozsiewacze nawozu - Brzeg boloPOWER
A jaki potrzebujesz schemat budowy rozsiewacza UNIA .Ja mam MX850 Premium ,jeśli chcesz daj znać na PW. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 12:39

Rozsiewacze nawozu - Brzeg Chwalicie rozsiewacze 2 tarczowe brzegu za równomierne rozsiewanie, czy te rozsiewacze np. ms400 nadaje się dobrze do siewu poplonów, czy lejkiem też posiał bym poplon z gorczycy czy żyta, jaka jest różnica w wysiewie poplonu po szczególnymi rozsiewaczami i jak przez długie lata by się "trzymał" taki ms 400, bo rozsiewacz u mnie ma służyć min 20 lat, a nie chwalicie tutaj powłoki lakierniczej, wiec jak to jest?
ps. czy taki ms 400 nie rzuca nawozem na ciągnik? osłony ma szerokie czy to się sprawdza?

Dodaj odpowiedź