Zetor5340

Rozsiewacze nawozu - Brzeg

Polecane posty

jan0704    0

Witam, mam problem z rozsiewaczem mx 850, nie domyka się lewa hydrauliczna zasuwa, miał kiedyś ktoś taki problem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomJohn    0

witam. przymierzam sie do kupna rozsiwacza mx1200. moze sa jacys jego uzytkownicy moga cos o nim powiedziec?

 

dokladna oferta to mx1200

skrzynia z nierdzewki

plandeka

podwojna hydraulika.

cena netto 14.500 zł.

ja posiadam mx1200 od 2009r tylko że nie z nierdzewki, co do siania nie mam zarzutów, od paru kilo gorczycy na poplon po większe gabaryty jest OK ale blacha to porażka 4 lata temu piaskowałem skrzynie, następnie malowałem i widzę że zaraz znowu będę musiał to robić. także blacha na minus siew na plus. U nas na wsi gość ma mx w nierdzewce i już też pare ładnych lat i możliwie wygląda z daleka jak i z bliska także może będzie ok.  A przy okazji rozsiewaczy to prawdopodobnie będe brał inny rozsiewacz za jakiś czas i wstępnie będzie to Amazone ZAM 1500 waga+ komputer i tu moje pytanie czy amazone czy np rauch bądź coś innego?

 

Witam, mam problem z rozsiewaczem mx 850, nie domyka się lewa hydrauliczna zasuwa, miał kiedyś ktoś taki problem? 

podciągnij sprężynę i będzie po problemie a jak nie da rady wymień na nową koszt koło 30 paru złotych za szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Nie dokręcaj tej plastikowej sruby zastawki (od regulacji dawki) na max z całej siły i będzie się domykać. Wystarczy tylko tyle , aby się samo nie przestawiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

W rozsiewaczu Unia MXL nawóz wysypuje mi się koło żmijki. Idzie to jakoś wyregulować albo jakimś patentem uszczelnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

tyle opinii, ze rozsiewacze unii moze dobrze sypią, ale blache i malowanie mają marne, czy wręcz badzo marne, a ludzie to i tak kupują a potem wielce zdziwieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas103    2

Pierwszy rozsiewacz po rozmowie z dealerem został wymieniony na drugi. Podałem go do agencji ponieważ miałem zrealizować pierwszy etap do 25 grudnia . Niestety drugi rozsiewacz również zaczął rdzewieć przed jakimkolwiek użyciem . Po interwencji prawnika firma stwierdziła , że nie zrobią mi nowego ponieważ mają "taką technologie " ( innowacyjna technologia z rdzą xd ) poza tym mają zajęte terminy . Zaproponowali mi rozwiązanie umowy i oddanie pieniędzy . Straciłem na tą niepoważną firmę pół roku i jeszcze nie wiem czy uda mi się to wszystko odkręcić w agencji , żeby wziąć inny rozsiewacz... 

IMG_20200120_151132929.jpg

IMG_20200120_151230750.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nagłaśniaj jakoś sprawę, ja mam mx premium i już malowany, powiedziałem że nic od nich już nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Orientuje się ktos ile kosztuje ms 400 z siewem granicznym? Czy warto brac go pod uwage? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    137

Witam

Mam w okolicy do kupienia rozsiewacz wlasnie na slimakach. Chce zeby rok chodzil przy c360 (potem wymienie c360 na cos nowego) czy c360 da rade to ogarnac? Chodzi mi przede wszystkim o wydatek oleju na slimaki. Czy jest wystarczający? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Wydaj mi się że wydajność będzie wystarczająca tylko może najwyżej nie osiągniesz maksymalnych obrotów ślimaków.

Zresztą jeśli masz blisko to jeśli odpowiada ci mechanicznie i wizualnie to podjedz ciągnikiem i sprawdź jakie obroty dasz radę osiągnąć. 

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    137

Dzieki kolego za pomoc. Sprzedajacy tez mowil ze nie ma problemu i ze sam sial c360 i trupek kupiony. 

 

Tylko ze on ma lopatki na 18m max i teraz aby siac na 21 musze mu zmienic cale tarcze i lopatki czy same lopatki? 2007r trupka

 

Z tego co wyczytalem z instrukcji do nowego mxl-a (ale tarcze nowy i ten ma chyba takie same) to lopatki lm 10 i lm 20 przykreca sie do tej samej tarczy a dopiero lopatki i tarcze wymienia sie przy siewie na ponad 24m (lm 30). Mam racje? 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

60ka z tym rozsiewaczem to katorga nie sianie. Mialem n042 i raz bylem zmuszony siac 60ka, za ciężki do niej był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    137

No rok sie musze przemeczyc, ze starego rozsiewacza nic nie zostalo wiec musze zapiac ten ;) z 1 big bagiem bedzie chodzil

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    137

A to ja mam pewnie inna kabine bo zaczepilem, wypoziomowalem i mam jeszcze sporo miesca przy blotnikach. Stary rozsiewacz mi w blotniki wchodzil

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    137

Dla szukajacych o tym informacji w przyszlosci moge powiedziec ze c360 radzi sobie z unia mxl bez problemu. W moim przypadku pompa nie domaga i pozwala mi na 4 biegu wysiac max 200kg/ha. (ale akurat sieje 200kg :D) Wieksza dawke bede musial na 3 siac. Moja c360 osiaga max 220 obrotow na slimaku

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj