emtecc

kosiarka rotacyjna Rawa Mazowiecka z-178 (1,65m)

Polecane posty

emtecc    22

Witam.

Kosiarka przepracowała 1 sezon. Skoszone w sumie 20 ha ursusem 2512.

 

Ze skrzyni czasami słychać jakieś stuki i zgrzyty (najczęściej jak nabiera obrotów).

Drugą sprawą jest widoczne przesuniecie się względem siebie talerzy. W przeciwne strony można je bez oporów przekręcić o około 40 mm. Przy słupskiej 1.35m (ma ponad 18 lat i kosiła to samo) luz między talerzami był zerowy!!!, mogę dodać ze zerowy na każdej części.

O co dokładnie mi chodzi widać na zdjęciu.

 

ZDJĘCIE

 

Jeśli z większą siłą przekręci się względem siebie talerze odczuwalny jest jakiś "przeskok" (pyknięcie..) a dalej ciągnąc na siłę to wygląda jakby wałki się skręcały.

 

 

Co z tym zrobić?? Zgłaszać na gwarancję?? Bo żeby potem nie było że mam się z nimi kłócić, że racja jest moja a nie ich.

 

Jeszcze jest sprawa z kołem pasowym ze sprzęgłem. Łożysko minimalnie buja się na wałku hehe Dobre co <lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechol    1

moim zdaniem jakie pieniądze taka kosiarka, chociaż pewno itak swoje kosztowała... jakieś minimalne luzy ok ale skoro cos pyka i przeskakuje to coś jest na rzeczy. mam taką 96r i mimo to, że większych awari nie było to stawia duży opór na traktor, sąsiad ma z 10 lat starszą ale bardziej "państwowy" sprzęt i lata sobie jak pszczółka;)

z gwarancją próbuj szczęścia ale wiesz ajk to jest... pewno stwierdzą, że te elementy zużywają się nawet w prawidłowej eksploatacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Emtec, czy to Ci przeszkadza w koszeniu? a może kosiarka gożej kosi? ;) Taki luz to jest norma w starej famarolce gdzie był 4ty zestaw słupić to ten luz mam taki że prawie nożyki się zbijają w jedną i 2gą strone czyli po 1/4ta obr talerza i kosiła tak jeszcze kilka sezonów po 40-50 ha i jeszcze by kosiła ale ojcu zachciało się nowej ze zbuczyna z178 i też ma troche luzów i wyje niemiłosiernie, ale kosić kosi, jak się rozleci to będe się martwił, zresztą czego tu wymagać od kosiarki za 2,8 tyś, kup nową czeską za 7-8 tyś lub famarolkę :blink: ja wole puki co zajeździć 2 te tanie, chociaż następna napewno nie będzie 1,65m, może sprawie sobie rzemieślniczą 1,85m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Wiesz odradziłbym ci rzemiosło o szerokości 1.85m (chyba że masz jakaś porządna firmę ;p).

Tam na pewno jest z tym gorzej (luzy). Wałki są dłuższe i nie wytrzymują. Znam przypadek, że pękł ten długi w skrzyni.

 

Co do koszenia to również nie podoba mi się jak kosi (nie wyciągałem jeszcze wkładek pod talerzami).

Nie wiem jak u Was ale w U3512 na wstecznym nie wyrabia wyciąć pomiędzy talerzami. O koszeniu na 2 biegu to w ogóle nie ma mowy (nowe noże, obroty 1800-1900)--- nie piszcie mi tylko że sprzęgło się ślizga:p

 

I faktem jest to, że te nowe ciężko się kręcą ( te stare Słupskie o wiele lżej). Mam takie wrażenie, że u-3512 albo c-360-3p w prasie kostkującej z-224 szybciej wejdzie na obroty niż w tej kosiarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ferdek odgrzałeś niezłego kotleta ;) No ale skoro już to zrobiłeś to napisze coś o tej kosiarce.

 

Posiadam tako kosiarkę od około 1995 roku. Pracuje z 3512 (sporadycznie z C-330). W 2008 roku miała pierwszą awarie. Rozleciało się łożysko na wałku na który przypina się WOM. Przez to łożysko uszkodził się również wałek. Po naprawie chodzi bez zarzutu. Paski mam oryginalne. W tamtym roku założyłem nową plandekę. Kosze na 2H. Zaważyło mi się nawet na 3H ale to już za szybko ;)

Tu jest film z cięcia

 

PS: Kiedyś mierzyłem to kosiarkę i ma około 1,75 m szerokości roboczej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

bez przesady Andrzej, to nie pługi że nastawisz szerzej, jak masz 1,5m faktycznej szerokości jaką kosi to max, w mojej z 173 też padło to łożysko ale w 4tym sezonie, pewnie dlatego że kosiarka kilkadziesiąt ha co roku kosi, wracam do tego wątku chyba tylko po to żeby napisać że znajomego samaszka 1,65m za którą zapłacił kupe kasy swego czasu, po orientacyjnym przekoszeniu tych samych hektarów tak samo padło w niej to łożysko i jest w identycznym stanie jak opluwana kosiarka z bazaru za 3 tyś

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60
Napisano (edytowany)

Witam. Posiada ktoś taka kosiarkę?

Warto?

Sprawdzi się?

kosze około 20 -25ha rocznie.

tereny raczej równe

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdamBa
      Mam 11 ha i znajomi gospodarze mówia mi zeby zaczac hodowac jałowki i jak doroosna to je zacielic i na sprzedarz oraz hodowac rownierz byczki i do rzezni
    • Przez ZF9641
      Proszę o podpowiedzi jak właściwie to zrobić.Zakupiłem siewniczek na 160 nasionek i multiplaty oraz drobny torf do kapusty z hormana.Podpowiedzcie mi czy dobrze planuję zasiew: nakładamy torf i uciskamy go tym przyciskiem dołączonym do siewnika,wysiew , przysypanie torfem,podlanie i przykrycie folią .Czy przykrywacie folią,fizeliną a może robi się to bez przykrycia i często podlewa.Liczę na dobre rady i pomoc.
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
    • Przez tymtus
      Siemka. Chciałbym wam przedstawić moje wyliczenia dotyczące nakładu na zboża, oraz zysku, jeżeli macie jakieś spostrzeżenia, czy coś się nie zgadza to piszcie
       
      http://www.fotosik.p...4a29d43a8c.html
    • Przez kmwtw87
      Witam,
      moje pytanie zostało zawarte w temacie. Doprecyzuję tylko, że chodzi mi tutaj o to ile trzeba mieć ziemi. Mianowice, mam na myśli produkcję buraczków ćwikłowych, marchwi, cebuli, ewentualnie ziemniaków. Na te buraczki, marchew i cebulę myślę, że była by możliwość kontraktacji w lokalnym zakładzie przetwórstwa i na to bym chciał tylko liczyć, ponieważ nie chciałbym się bawić w pakowanie itd. Ziemniaki to raczej ostateczność ... w pobliżu raczej nie ma żadnego zakładu skupującego ziemniaki.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj