Skocz do zawartości

Zdjęcie

kosiarka rotacyjna Rawa Mazowiecka z-178 (1,65m)

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 12:25

kosiarka rotacyjna Rawa Mazowiecka z-178 (1,65m) Witam.
Kosiarka przepracowała 1 sezon. Skoszone w sumie 20 ha ursusem 2512.

Ze skrzyni czasami słychać jakieś stuki i zgrzyty (najczęściej jak nabiera obrotów).
Drugą sprawą jest widoczne przesuniecie się względem siebie talerzy. W przeciwne strony można je bez oporów przekręcić o około 40 mm. Przy słupskiej 1.35m (ma ponad 18 lat i kosiła to samo) luz między talerzami był zerowy!!!, mogę dodać ze zerowy na każdej części.
O co dokładnie mi chodzi widać na zdjęciu.

ZDJĘCIE

Jeśli z większą siłą przekręci się względem siebie talerze odczuwalny jest jakiś "przeskok" (pyknięcie..) a dalej ciągnąc na siłę to wygląda jakby wałki się skręcały.

Co z tym zrobić?? Zgłaszać na gwarancję?? Bo żeby potem nie było że mam się z nimi kłócić, że racja jest moja a nie ich.

Jeszcze jest sprawa z kołem pasowym ze sprzęgłem. Łożysko minimalnie buja się na wałku hehe Dobre co <lol>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kosiarka rotacyjna Rawa Mazowiecka z-178 (1,65m) Dzisiaj, 01:54
  •  

#2 Share Grzechol

Grzechol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 16:21

kosiarka rotacyjna Rawa Mazowiecka z-178 (1,65m) moim zdaniem jakie pieniądze taka kosiarka, chociaż pewno itak swoje kosztowała... jakieś minimalne luzy ok ale skoro cos pyka i przeskakuje to coś jest na rzeczy. mam taką 96r i mimo to, że większych awari nie było to stawia duży opór na traktor, sąsiad ma z 10 lat starszą ale bardziej "państwowy" sprzęt i lata sobie jak pszczółka;)
z gwarancją próbuj szczęścia ale wiesz ajk to jest... pewno stwierdzą, że te elementy zużywają się nawet w prawidłowej eksploatacji

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 16:22

kosiarka rotacyjna Rawa Mazowiecka z-178 (1,65m) @Emtec, czy to Ci przeszkadza w koszeniu? a może kosiarka gożej kosi? ;) Taki luz to jest norma w starej famarolce gdzie był 4ty zestaw słupić to ten luz mam taki że prawie nożyki się zbijają w jedną i 2gą strone czyli po 1/4ta obr talerza i kosiła tak jeszcze kilka sezonów po 40-50 ha i jeszcze by kosiła ale ojcu zachciało się nowej ze zbuczyna z178 i też ma troche luzów i wyje niemiłosiernie, ale kosić kosi, jak się rozleci to będe się martwił, zresztą czego tu wymagać od kosiarki za 2,8 tyś, kup nową czeską za 7-8 tyś lub famarolkę :blink: ja wole puki co zajeździć 2 te tanie, chociaż następna napewno nie będzie 1,65m, może sprawie sobie rzemieślniczą 1,85m

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 19:24

kosiarka rotacyjna Rawa Mazowiecka z-178 (1,65m) Wiesz odradziłbym ci rzemiosło o szerokości 1.85m (chyba że masz jakaś porządna firmę ;p).
Tam na pewno jest z tym gorzej (luzy). Wałki są dłuższe i nie wytrzymują. Znam przypadek, że pękł ten długi w skrzyni.

Co do koszenia to również nie podoba mi się jak kosi (nie wyciągałem jeszcze wkładek pod talerzami).
Nie wiem jak u Was ale w U3512 na wstecznym nie wyrabia wyciąć pomiędzy talerzami. O koszeniu na 2 biegu to w ogóle nie ma mowy (nowe noże, obroty 1800-1900)--- nie piszcie mi tylko że sprzęgło się ślizga:p

I faktem jest to, że te nowe ciężko się kręcą ( te stare Słupskie o wiele lżej). Mam takie wrażenie, że u-3512 albo c-360-3p w prasie kostkującej z-224 szybciej wejdzie na obroty niż w tej kosiarce

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 luty 2011 - 20:46

kosiarka rotacyjna Rawa Mazowiecka z-178 (1,65m) pewnie paski masz luźne i się ślizgają ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 22:45

kosiarka rotacyjna Rawa Mazowiecka z-178 (1,65m) Ferdek odgrzałeś niezłego kotleta ;) No ale skoro już to zrobiłeś to napisze coś o tej kosiarce.

Posiadam tako kosiarkę od około 1995 roku. Pracuje z 3512 (sporadycznie z C-330). W 2008 roku miała pierwszą awarie. Rozleciało się łożysko na wałku na który przypina się WOM. Przez to łożysko uszkodził się również wałek. Po naprawie chodzi bez zarzutu. Paski mam oryginalne. W tamtym roku założyłem nową plandekę. Kosze na 2H. Zaważyło mi się nawet na 3H ale to już za szybko ;)
Tu jest film z cięcia

PS: Kiedyś mierzyłem to kosiarkę i ma około 1,75 m szerokości roboczej.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 00:43

kosiarka rotacyjna Rawa Mazowiecka z-178 (1,65m) bez przesady Andrzej, to nie pługi że nastawisz szerzej, jak masz 1,5m faktycznej szerokości jaką kosi to max, w mojej z 173 też padło to łożysko ale w 4tym sezonie, pewnie dlatego że kosiarka kilkadziesiąt ha co roku kosi, wracam do tego wątku chyba tylko po to żeby napisać że znajomego samaszka 1,65m za którą zapłacił kupe kasy swego czasu, po orientacyjnym przekoszeniu tych samych hektarów tak samo padło w niej to łożysko i jest w identycznym stanie jak opluwana kosiarka z bazaru za 3 tyś

#8 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 22 maj 2014 - 17:33

kosiarka rotacyjna Rawa Mazowiecka z-178 (1,65m) Witam. Posiada ktoś taka kosiarkę?
Warto?
Sprawdzi się?
kosze około 20 -25ha rocznie.
tereny raczej równe
Połączone

Edytowany przez danielhaker, 25 maj 2014 - 12:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share rolnik554

rolnik554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 23 maj 2014 - 09:32

kosiarka rotacyjna Rawa Mazowiecka z-178 (1,65m) jak tereny masz równe to z pewnością dłużej ci pochodzi