Zaloguj się, aby obserwować  
jacus

tylna szyba na silownikach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacus    3019

mam problem z tylna szyba 6 sztuk juz poszlo w mak,w ciagu 5 lat i znudzilo mi sie juz kupowanie.macie jakis pomysl jak temu zapobiedz-zrobic jakas rame,moze cos pasuje od innego ciagnika?


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Sam mam zetora 7341 i zawsze czesto jeżdże po nierównościach z otwarta szyba ale jeszcze nie zdarzyło sie żeby pekła mi szyba. Wiem natomiast że odpowiadac moga za to siłowniki. U znajomego w podobnym modelu wysiadł jeden teleskop a drugi był OK. Wówczas szyba wspierała sie tylko na jednym i pekła na nierównościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Dokładnie tak jak przedmówca ,,zastosuj inną technikę eksploatacji'' :blink: trzeba bardziej uważać, u nas przez 3 sezony została zbita tylko raz i to z winy operatora. napisz w jaki sposób ci się wybijają te szyby ,lub czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

inna technika eksplatacji? :blink: ,jak bym nie robil 800 mtg rocznie tylko 80[na drugim 700,pol zycia za kolkiem] to pewnie bym mial spokoj,wy wszedzie do pol to asfaltowymi drogami jezdzicie?dalem nowe silowniki i po 3 dniach prysla,zalozylem plekse-pol roku i pekla.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filemon2    0

Przede wszystkim zakładaj siłowniki zawsze parami a nie pojedynczo bo póżniej każdy ma różną siłe.Kup sobie siłowniki DELPHI to ci będą trzymać.Sam to przerobiłem.Czeskie są troche tańsze ale roku nie mogą wyrobić.Tak że patrz jakie kupujesz.I jeszcze jak montujesz szybe w zetorze to sprawdż sobie dokładnie czy masz wszystkie te tulejki plasikowe w miejscu skręcenia szyby z ramka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jak zakładasz nową szybę, to sprawdź czy zawiasy są proste i nie zardzewiały, muszą być plastiki oraz podkładki gumowe w miejscach mocowania i nie skręcaj ich zbyt mocno. Amortyzatory można dobrać w/g długości i siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

inna technika eksplatacji? ;) ,jak bym nie robil 800 mtg rocznie tylko 80[na drugim 700,pol zycia za kolkiem] to pewnie bym mial spokoj,wy wszedzie do pol to asfaltowymi drogami jezdzicie?dalem nowe silowniki i po 3 dniach prysla,zalozylem plekse-pol roku i pekla.

A co maja drogi którymi dojeżdżasz do pola czy to asfalt czy nie? bo ja dojeżdżam do niektórych pól po 2-3km drogami polnymi i nie widzę różnicy tylko trzeba zwolnić bo na wybojach ciągnik podskakuje. co do mth to u nas zetor7745 w tym sezonie zrobił ok 500 zetor10045 który zrobił nie mniej(licznik nie działa)i ursus 330 który pracuje co dzień, i Ja jakoś nie mam takich problemów :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

sąsiad też miał pobitą szybę na asfalcie nawet droga krajowa a niby polne gorsze :blink:

tylko że on jak siadły siłowniczki założył pręta nie opieral się o rączkę nie szkło ale sztywny więc po podskoczeniu pach i szyby ni ma

Może tu podobnie

 

PS. U siebie w zetoru nie mam wcale siłowników i szyba zamknięta cały czas i tylko przy rozsiewaczu do nawozu i zbierajacej czasem by się przydało a tak to wcale nie otwiera się i czyściej dużo jakaś ta kabina źle zrobiona bo w innych orzy otwartej tak się nie brudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

jak go kupilem to juz mial szybe rozwalona ,wiec cos chyba z kabina jest nie w porzadku.fabryka delphi to jest 10 km ode mnie wiec takie mam zalozone,na jednej drodze pekly 3 szyby-tam jest dziura na dziurze bo biegnie granica dwoch wsi a prowadzi do trzeciej i nikt nie chce naprawic,wiec stan drogi ma duze znaczenie na asfalcie mi zadna nie pekla

nikt nie robil jakiejs ramy albo plaskownikow do podnoszenia na stale? koszenie w lecie przy zamknietych szybach nie wchodzi w rachube bo bym sie usmazyl.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filemon2    0

To niemożliwe żeby kabina pracowała.A dziury w drodze tez odpadają no bo niby jak.Jeśli siłowniki sa sprawne i mocno przypierają to trzeba dobrze pociągnąć żeby ją zamknąć a co dopiero żeby na dziurze w drodze podskoczyła?Kiedyś jak montowałem szybke w 10145 to ta ta rękojeśc była jakaś zwichrowana i trzeba było podkładkami to zdystansować no bo nie sztuka skręcić a za chwile lub za jakiś czas "mak" Dobrze to sprawdż przy montażu.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Może masz krzywo przyspawane uchwyty na ramie do których są przymocowane siłowniki, a może źle po prostu zamontowałeś nowa szybę.... Ja miałem Zetora w tej kabinie 10 lat i żadna szyba mi nie pękła, a wiadomo ciągniki po nie są do pieszczenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

No to jak w tym samym miejscu Ci pęka to w końcu albo zwolnij porządnie albo zamknij ją w tym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Mam identyczny problem co Kolega z ta szyba tylko ze w modelu 10540 po prostu sama sie rozsypuje przed w sobote tylko ja otworzyłem a ona sie rozsypała...ah..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Ja w c-362 mam z tyłu szybę zlewającą się z podłogą i dociąłem sobie kawałek pleksy i problem zniknął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Koxunio
      Witam, mam Zetora 7711 bez obciążników i moje pytanie czy obciążniki przód i tył z Zetora 7011 będą pasować czy sobie tym głowy nie zawracać? Z góry dziękuję 
    • Przez mf3125
      Witam 6 miesięcy temu kupiłem hiszpana 6245 (z takim śmiesznym daszkiem). Chciałbym założyć do niego kabinę, może już też ktoś zakładał i w jakiej firmie i za jaką cenę??
    • Przez adrrrian
      Czy ktoś orientuje się z jakiego rodzaju tworzywa zrobione są chlapacze (przedłużenia błotników) do Zetota? Bądź ktoś spawał te elementy, gdyż nie mają one żadnych oznaczeń...
    • Przez Wojciech1305
      Witam. Malował ktoś może swojego Zetora 7211 farba autorenolak i doradziłby jaki kolor wybrać ?
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      niestety wczoraj podczas cofania do garażu, zniszczyłem szyberdach. Mam niski garaż i nie zamknąłem daszka i uległ zniszczeniu… Jeśli ktoś mam na sprzedaż to chętnie odkupię.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj