Skocz do zawartości

Zdjęcie

mtz 82 + hl8011

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 19:18

mtz 82 + hl8011 Dobra, ja tu się nie chce z nikim kłócić, to jest tylko moje zdanie, że na takie warunki jakie mam to HW 80 to jest kres możliwości pociągowych MTZ-a i pochodnych, ale oczywiście gdzie indziej na pewno da się pociągnąć więcej...

Jeśli chodzi o pola i drogi gruntowe to czasem to już nawet jest za dużo, a po takich drogach głównie zdarza mi się ciągać przyczepy. W tym roku z HW pełną żyta ledwo 'ruski' wyjechał z pola, bo sypaliśmy na dole, żeby Rekord się nie grzał z pełnym zbiornikiem pod górę i przez to trzeba ją było gdzieś tak 800m pod górę ciągnąc pełną i w połowie góry brakło trakcji, silnik nie zdechł, ale wszystkie koła kręciły się w miejscu i nastąpił koniec jazdy. Możecie mi wierzyć lub nie, ale mówię jak było.

Poza tym u mnie jest jeszcze inna sprawa, znacznie ważniejsza: to nie sztuka podjechać pod górę, sztuką jest z niej jakoś z ładunkiem zjechać.
Jak masz prawie trzykrotną równowartośc masy ciągnika na haku (pusta HW waży 3700kg plus obciążenie nominalne, powiedzmy 7-8 ton, a MTZ waży w porywach do czterech ton...) to żarty się kończą.

Trzeba jechać na tyle niskim biegiem żeby dało się hamować silnikiem, a jednocześnie na tyle wysokim, żeby po chwili nie zaczęło cię 'sunąć' (to się może wydarzyć nawet na suchym asfalcie), zwłaszcza, że drogi są u mnie dość wąskie, częst nie da się wyminąć z kimś z naprzeciwka bez zjeżdżania na miękkie zazwyczaj pobocze.

I to jest dopiero wyznacznik tego co może pociągnąć dany ciągnik, bo na hamulce nie ma co w takiej sytuacji liczyć, bo jeśli jest długi zjazd to albo 'skończy się' powietrze w układzie, albo nawet jeśli masz dobrą sprężarkę to i tak w końcu zapalą się okładziny i wtedy następuje moment w którym wierzący zaczynają się intensywnie modlić, a niewierzący ostro kląć...

Z głównej drogi do mnie do domu jest chyba ze 2 kilometry cały czas z góry, podejrzewam, że większość z Was prawdobodobnie odpuściłoby próbę zjazdu z ładunkiem który zazwyczaj ciągacie już po krótkim obejrzeniu tej górki...
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mtz 82 + hl8011 Dzisiaj, 15:24
  •  

#22 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 01 grudzień 2009 - 19:25

mtz 82 + hl8011 zrób kiedyś zdjęcie
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#23 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 19:26

mtz 82 + hl8011 A ja dopiero teraz po Twoich wypowiedziach zdałem sobie sprawę co to góry... u nas tego nie ma, nikt nie mysli zeby powietrza mogło braknąć...

jest taka ze 300m i spokojnie maxem mozesz pomykać bo schamować spokojnie mozna...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#24 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 19:49

mtz 82 + hl8011

zrób kiedyś zdjęcie

Na zdjęciu nie będzie akurat tego dobrze widać, bo to jest wąska droga przez wieś z zakrętami, drzewami i budynkami po bokach, tak więc nie zobaczycie jak to wygląda, bo to nie jest prosta droga z góry.
Będzie widać co najwyżej kawałek do najbliższego zakrętu.
Lepiej oddałby to filmik, ale raczej podczas zjazdu z przyczepą ma się co innego na głowie niż łapanie dobrego ujęcia... :blink:
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:26

mtz 82 + hl8011 To u ciebie muszą być naprawdę fest góry skoro z 10-12 tonami ma MTZ problem... :blink:
U mnie w dowodzie Pronara jest napisane że dopuszczalny ciągnięty ładunek z hamulcem to jest 12 ton, ale u mnie te 12 ton to jest jak rozrywka że czasami gdzie większa góra to trzeba od 8 zejść, a tak to tylko pół bieg na 9 o ognień na tłoki...
Chłop ze wsi

#26 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:41

mtz 82 + hl8011  Jeżeli chodzi o góry to są skrajne przypadki, bo wiadomo, nie każdy ma równiny, ale wielkich gór raczej też nie wszyscy. Wiadomo przecież, że z miejsca na twardym to i c-360 taką przyczepe uciągnie, tak więc myśle że jak kolega @POLKOP po mokradłach czy Alpach jeżdzić nie będzie to jak najbardziej mtz będzie sobie radził. Sam miałem chęc kupić hl8011 do mtz-ta, ale niestety nie wykręciłbym się w miejscu rozładunku zboza, dlatego raczej bedzie hl6011 do zetora. 
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 16:43