Skocz do zawartości

Zdjęcie

mtz 82 + hl8011

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 21:15

mtz 82 + hl8011 Czy ósemka nie jest do niego zaduża?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mtz 82 + hl8011 Dzisiaj, 13:33
  •  

#2 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 29 listopad 2009 - 21:18

mtz 82 + hl8011 zalezy czy w transporcie czy w pole bo przy mokrym podłozu troszq bedzie miał cięzko
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#3 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 21:30

mtz 82 + hl8011 według mnie w polu bedzie miał ciężko .ja taką z nadstawkami kukurydze ciągałem zetorem7211 to na pryzme nie było mowy żeby wjechał (jak wyższa była ). jeszcze zależy do czego jej bedziesz używał i w jakim terenie

#4 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 29 listopad 2009 - 21:36

mtz 82 + hl8011 ale ten mtz ma 4x4??

więcej informacji na PW

#5 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 21:38

mtz 82 + hl8011 Do wywożenia obornika na pole po szosie trzeba pod górkę i po drodze polnej, na której jest miejscami glinka i jest ślisko.

ma 4*4

#6 Share master0608

master0608

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 21:39

mtz 82 + hl8011 U nas 1224 z D-50 z nadstawkami (7 ton) bez napedu sie dusi a co dopiero 82 km z 8 tonami ;]

#7 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 21:41

mtz 82 + hl8011 zebys widział co potrafią belarusy to byś się zdziwił

więcej informacji na PW

#8 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 30 listopad 2009 - 15:52

mtz 82 + hl8011 Spokojnie da radę jak mój 820 targa taką przyczepkę Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Przyczepa na drewno A ta niemka jest moja Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> HTK Altenburg co prawda nie mam buraków i kukurydzy ale w żniwa po polu ją ciągam.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#9 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 30 listopad 2009 - 17:00

mtz 82 + hl8011

U nas 1224 z D-50 z nadstawkami (7 ton) bez napedu sie dusi a co dopiero 82 km z 8 tonami ;]

To masz slaby silnik albo te ursusy takie slabe, ale raczej to pierwsze. 1224 to przecierz z napedem jest...

#10 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 30 listopad 2009 - 17:07

mtz 82 + hl8011 Mój Pronar bez problemu ją ciąga

Tu akurat siadł ale to wypadek przy pracy( tam jest zatkana meljoracja).
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> HL-ka

ale na polu szedł jak dziki :blink:
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Pronar 82a

Ma uciąg ;)
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Pronar 82A + Przyczepy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 17:36

mtz 82 + hl8011 Da radę ciągnąć, ale (w zależności od warunków), może być ciężko, bardzo ciężko lub czasami nawet wcale...

U mnie jak jest na polu np. pełna żyta to trzeba tak kombinować, żeby nie ruszał pod górę i omijać miejsca gdzie może być mokro, no i oczywiście poza drogami utwardzonymi to 'cztery łapy' obowiązkowo muszą ciągnąć. Poza tym z pełnym załadunkiem, to na drodze pod górę trzeba zamulać 'trójką', a z góry mieć naprawdę pewne hamulce...
good God damn and other such phrases...

#12 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 17:53

mtz 82 + hl8011 To co czytam to jest dla mnie szok :blink: Ja w polu swoim Pronarem ciągam 8 tonową przyczepę z Pronaru albo Rosyjską przyczepę 9 tonową pełna buraków lub też pszenicy i ładnie sobie daje radę. A po szosie to ciągam taki zestaw i nigdy jeszcze nie zszedłem do 3 biegu, najniżej to do 5, a zestaw konkretny ciągam:
Taki zestaw: Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Pronar 82A + Przyczpepy
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Pronar 82A + Przyczpepy
Chłop ze wsi

#13 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 18:47

mtz 82 + hl8011 Hl'eczka 8011 z metrowymi burtami i pronarem 80KM ;)
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Pronar 82 SA

A tutaj zestaw jaki ciąga sie:
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Pronar 82SA + przyczepy

Bardzo lekko chodzi i wcale za duza nie jest do traktora, w tym roku z burakami bez rozpinania podjeżdzało sie w pole pod pryzmę i odjeżdzało, po szosie tez nie odczuwa się braku mocy ciągnika, na laczkach tirowskich ona jest :blink:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#14 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 17:34

mtz 82 + hl8011

To co czytam to jest dla mnie szok :blink: Ja w polu swoim Pronarem ciągam 8 tonową przyczepę z Pronaru albo Rosyjską przyczepę 9 tonową pełna buraków lub też pszenicy i ładnie sobie daje radę. A po szosie to ciągam taki zestaw i nigdy jeszcze nie zszedłem do 3 biegu, najniżej to do 5, a zestaw konkretny ciągam:
Taki zestaw: Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Pronar 82A + Przyczpepy
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Pronar 82A + Przyczpepy

Jak ja byłem na praktykach pod Złotoryją to też takie zestawy ciągałem 912 i szło bo tam to już jest niemal równina, ale jakbyś miał to ciągnąć 2.5 kliometra non-stop pod górę to byś się skichał razem z tym swoim 'Pronarkiem', bo z ładunkiem to górę trzeba pokonywać na takim biegu na jakim się pod nią podjedzie od samego dołu do końca, dlatego mówiłem o 'trójce'.
Jak się zatrzymasz w połowie podjazdu przy próbie redukcji, bo brakło Ci mocy to już tylko 'terenówka' zostaje, albo spalone przy ruszaniu sprzęgło...
good God damn and other such phrases...

#15 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 17:44

mtz 82 + hl8011 Ja jadę prze 55 km z ładunkiem i góry też są, bo nie ma przecież idealnego podłoża, równego itp, jest jedna góra co ciągnie się jakieś 2 km i pod samym wierzchołkiem wrzucam 5 i jadę dalej, i jakoś nigdy mnie nie cofnęło i nie spaliłem sprzęgła ;) :blink:
Chłop ze wsi

#16 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:12

mtz 82 + hl8011 Ja swoim MT80 "czyli bez przedniego" targam czeszke na podwójnych burtach z kołami na bliźniakach a mam górki. Przyznam raz zostawiłem ją w polu ale było miękko i na przyczepie było ok 10t pszenicy a przednia oś zapadła się w ziemi i dzięki pomocy MTZ82 wyszła.

#17 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:25

mtz 82 + hl8011 @pronarek
Śmiej się, ja tym razem przyznam racje @K1rovets, na górach to jest na górach, z jednego pola mam wyjazd pod górę zaraz do szosy i tez sie pomyliłem, po trawce, troche pokropiło i buta, szedł ładnie dopuki przód na szose nie wszedł, jak wszedł to zaczął sie ślizać i lipa, deczko do tyłu i znów do przodu, zamochody wstrzymały sie a ja walczyłem, poryliśmy, ale jakos wytargałem, na drugi dzien tez wyjezdzałem i pomyslałem ze dzis to z szosowych, tak, bujłem sie ładnie ale braklo biegów zeby zejść, to mu jedynke, na jedynce w miejscu stoi... to wrzuciłem polowe i mysle sobie ze cofnę, ja na hamulec, kola przy przyczepie sie zblokowały a ona jak na sankach do tylu idzie, to buta do przodu, i jakos jakos do szosy, potem znów szarpanie, i jakos wytargałem -to raczej nie dla ludzi ze słabymi nerwami...

A jeszcze inna sytuacje we wakacje miałem, nie daleko mnie podczas sołeckiej imprezy był pokaz "OF ROAD" -jeepami po górach jeździli, następnego dnia byłem pronarem z hl -pusty zestaw, i zapuściłem się pod jedną z górek ale nie powiem bo ta to juz ładna była ;) i momentalnie zdusił sie, zgasł, i zaczął cofać, przez chwile filtrem powietrza dym poszedł, zatrzymałem sie, odpaliłem, bieg nr1 i pod całą górę kola sie ślizgały i ledwo sie wdrapał, pusta hl wazyła wtedy okolo 3t. takze góra górze nie równa :blink:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#18 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:45

mtz 82 + hl8011 ja jak swoim 952 ciagłem przyczepe ze stara tj ok 8 ton ładwonosci i przyczepe o ład 5 ton to tylko 2 na 1 zakresie na łówiu i trójka i idzie tylko najgorzej jest rószyc a było mokro bo po pyrczysku a dzien wczesniej padało ale 1900 obr blokada i idzie jak ten dziki było około 15, 16 ton

więcej informacji na PW

#19 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:49

mtz 82 + hl8011 No to ja wam coś powiem, w tamtym roku jeździłem po wysłodki i ciągałem wtedy rosyjską przyczepę 9 tonową + 25cm nadstawki i autosankę 4 tonową + 12 cm nadstawki, deszcz popadał i mróz ścisną i szklanka się zrobiła, miałem wtedy jakieś 15-16 ton wysłodków + 5,5 tony przyczepy to wychodzi jakieś 21 ton ciężaru, i po przejechaniu połowy drogi dojechałem do większej góry, szklanka na drodze, rozbujałem się do max prędkości, jedna redukcja, druga, terzecia, czwarta, piąta no i stoję już prawie na wieszchołku góry, ciągnik na 5 kołami mieli a nic do przodu nie idzie, to kołami w prawo i na pobocze, a że pobocze było miękkie to ciągnik się zagrzebał i koniec jazdy było, 3 godz spędziłem na górze, po jakiejś godz jechał tir, do połowy góry dojechał a później nie dał rady bo był pusty, a ja Pronarem z ciężarem na samej górze stanąłem, pojechał ten facet po piaskarkę, piaskarka przyjechała posypała solą i piaskiem i dopiero wyjechałem... :blink:
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:54

mtz 82 + hl8011 ja sowim ruskim z pryczepą sie jeszcze nie zakopałem ale 60 to kilka razy jak miała rozwalone sprzegło (po 150 mth) to tlko smrud było czuć i dopiero odczepilem i ruskim wyciągnołem a takto jesze nie wpadłem

więcej informacji na PW

Dodaj odpowiedź