Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lowmacp

lowmacp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , hodowla bydła.

Napisany 29 listopad 2009 - 19:21

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 Witam. Może ktoś słyszał o owijaniu folia zamiast siatką w prasie? Posiadam prasę New Holland BR6090 i w instrukcji wyczytałem, że jest taka możliwość. Była by to wspaniała rzecz, ponieważ balot sianokiszonki byłby bardziej zabezpieczony bo owinięty byłby od strony okrągłej. Tylko nasuwa się pytanie jaka cena tej folii i jak do się ma do kosztów pojedynczego balota?
Absolwent AR Kraków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 Dzisiaj, 03:27
  •  

#2 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 19:42

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 Poczytaj sobie komentarze pod tą fotką i pogadaj z tym użytkownikiem. Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> New Holland BR560

#3 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 19:43

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 folia kosztuje 400 zł za 1 km czyli ok raz drożej od siatki. problem jednak jest z owijaniem. ja osobiscie posiadam claas rolant 66 i nie za bardzo chciało to działać. problem jest w lepkości foli która sie do rolek owijała. musiałem prase troche przerobić tzn. filie mocować na prencie oraz musiałem zmodyfikowac nóz obcinający. w sumie owinołem 4 baloty i z braku czasu odpusciłem w tym roku troche zmodyfikuje jeszcze nóz i może pójdzie. folia trzeba jednak 3 razy owijać (siatka owijam 2 razy) co podnosi koszty. w mojej okolicy duzo ludzi sie napaliło na folie ale nikomu sie nie udało. a mieli rózne prasy. ja folie kupiłem koło strzelec opolskich. mieli też tam rolki próbne po 70 m, ale odradzam robic próby na tym gdzyż oni to przewijaja i przy przewijaniu klej wysycha. osobiscie odradzam ale jak ktoś chce spróbować i mu sie uda to gratuluje

#4 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 20:22

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 Ja widziałem na polu takie belki słomy owinięte folią i nie za bardzo to zdało egzamin bo folia z wierzchu się podziurawiła (widocznie ptaki) i było gorzej niż bez folii bo belka zamiękała od góry przez te dziury a nie wysychała bo była owinięta folią...

#5 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 29 listopad 2009 - 20:37

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 ja owijam na owijarce normalna folia ale tylko po razie

wychodzi 5zł/szt przy taniej folii

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#6 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 29 listopad 2009 - 22:03

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 Witam posiadam prasę NH 644 i też w instrukcji jest że można owijać folią. Próbowałem na wiele sposobów i według mnie jest chyba nieodpowiednia folia zbyt cienka urywa ją po podaniu Jeżeli uda się że chwyci to lubi nawinąć się na dolny walec albo jeszcze coś innego To co sprzedają to jest zwykła folia stretch tylko w rozmiarze 120cm.

#7 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 26 luty 2010 - 15:45

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 Chciałbym odświeżyć ten temat. Czy wszystkie prasy rolujące mają możliwość owijania folią? Bo chciałbym spróbować jak będzie to szło moją prasą ale nie wiem czy ona się do tego nadaje ;)
Deutz is Power!

#8 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 18:46

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 Kumpel ma welgera 220, próbował owijać folią, ale mu nie szło, folia owijała się na którymś z wałków

#9 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 11:00

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 I za każdym razem tak się działo czy tylko kilka bel mu nie wyszło?
Deutz is Power!

#10 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 21:08

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 tego nie wiem, ale dopytam się i Ci odpiszę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 11:27

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 w moja poprzednią wypowiedź wkradł się błąd, bo kumpel ma welgera rp 200, a nie 220. W jego prasie siatka(tak samo zakładał folię) najpierw przechodzi przez kilka prętów (chyba 4), a później trafia na 2 walce podające siatkę do komory prasowania. jeden z tych walców jest metalowy, a drugi ma gumowa powierzchnię. folia za każdym razem owijała się na tym gumowym walcu. Nic nie pomogły też próby poprowadzenia folii w inny sposób, fola i tak owijała się na walcu

#12 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 16:33

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 W mojej prasie też jest jeden taki mniejszy walec z gumową powierzchnią podający siatkę, czyli też nie bardzo będzie się owijać folią :)
Deutz is Power!

#13 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 19:02

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 w prasie john deere 623 walcowej wczoraj testowałem folia tzw testowoą koszt folii 65zł brutto za 100m i byłem pod wrażeniem poszło i nawet ładnie to wychodzi szkoda tylko że pod koniec sezonu

#14 Share raptownywaldek

raptownywaldek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:spadochroniarstwo,paralotniarstwo

Napisany 03 wrzesień 2012 - 22:53

w prasie john deere 623 walcowej wczoraj testowałem folia tzw testowoą koszt folii 65zł brutto za 100m i byłem pod wrażeniem poszło i nawet ładnie to wychodzi szkoda tylko że pod koniec sezonu

Do normalnego dzialania musi byc prasa ktora ma nie tylko taka mozliwosc ale ma takie urzadzenie z tylu. .
Wklada sie rolki z folia i po klopocie i nie ma to nic wspolnego w tym gdzie mocujecie siatkę.
Siatka to jedno a folia drugie.
Mam to w prasie CLAASA ROLANT 555 uniwrap

#15 Share Piotrek26

Piotrek26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 20:50

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 w NH BR6090 jest możliwość dołożenia drugiego noża (ząbkowanego- koszt kolo 3-4 stówki netto). Próbowane na słomie, efekty marne. Na kleju osiada kurz i porobione.

#16 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 21 wrzesień 2015 - 08:06

Próbowałem w 2 Claas-ach w każdym średnio to szło a w dodatku żeby było dobrze to trzeba 3-4 razy owinąć co podnosi koszta dla mnie to mało rentowny biznes pod każdym względem. Z każdym kto próbował mówił to samo.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#17 Share ogi430

ogi430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 21 wrzesień 2015 - 16:20

U mnie w br 740 już jest nóż z ząbkami i znalazłem filmik jak widać jakoś im to idzie

#18 Share Piotrek26

Piotrek26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 20:45

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090 Bo czasem idzie. Zależy od temperatury i wilgotności, oraz oczywiście ilość kurzu. 2-3 belki idą, potem 5 nie, 1 pójdzie, znowu 3 nie itd... Pomysł z folią super, ale na chwile obecną niestety zostaje albo prasa combi albo prasoowijarka typu Kuhn i-Bio.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 23 wrzesień 2015 - 12:02

Jednym słowem pokazówka jak ktoś lubi się paprać na polu to można ale jak chcesz szybko wykonać robotę to można zapomnieć. 

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)