Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

764 odpowiedzi na ten temat

#61 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 12:58

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Panowie stosowałem Antywylegacz płynny i Moduss. Oba zadziałały idealnie pszenica nie wyległa. Modus ma ta dowolność ze można w różnych fazach rozwojowych stosowac. A ntywylegacz płynny najlepiej gdy 1 kolanko jest 1 cm nad ziemią. W ubiegłym roku przy 150 kg N/ha pszenica stała jak las i słoma była jak trzcina. Znalazlem kilka publikacji na necie wpisując w wyszukiwarki. Jnteresowało mnie dzialanie antywylegaczy róznych firm i wpływie na plon(ilość i jakość). Co dziwne w maksymalnej dawce to własnie Moduss powodował najwieksze obniżenie plonu. Stosowac trzeba zależnie od warunków (gleba, przedplon, nawozenie i pogoda). Według mnie najtanszy jest antywylegacz płynny i dziala bardzo dobrze. W tym rok chce spróbowac 160 do 170 kg N/ha i owe 2l Antywylegacz Płynnego. Termin stosowania dokładnie 1 kolanko 1cm nad ziemią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dzisiaj, 14:17
  •  

#62 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 12:29

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła a czy opryskanie antywylegaczem nie jest ryzykowne przy obecnej sytuacji pogodowej??? w moich okolicach deszczu nie było już z miesiąc i nie wiadomo kiedy sie go można spodziewać, ale raczej nie prędko.

#63 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 21:10

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła mozna wymieszac antywylegacz z granstarem.jeden przejazd dwa zabiegi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share sprawdzoneporady

sprawdzoneporady

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 19:50

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ostrożnie z dawkowaniem antywylegaczy, Jak macie zboża, które dostały full azotu i są podatne na wylegi to najwyższe dawki z etykiety a jak nie to te niższe. Bo można przecież przedawkować, z reszta jak ze wszystkim.

#65 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 20:31

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dobre pytanie, w tym tygodniu planowałem zastosować fungicyd ze stabilanem bo już jest pierwsze kolanko, no ale czy przy takiej pogodzie stosować stabilan, a jak tak to w jakiej dawce ? pszenica mało podatna na wyleganie, planowałem dać około 140-150 N\ha. U mnie deszcz od zimy jeszcze chyba nie padał ale jare poschodziły dość ładnie czyli trochę wilgoci jeszcze jest no ale...

#66 Share Maciula

Maciula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 10:49

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła ja mam trochę inne pytanie a mianoiwicie dałem 250kg N/ha pod przenice i 180N/ha pod pszenzyto zboze z powodu suszy jako tako rośnie. Teraz zastanawiam sie jaki zabieg wykonac wcześniej czy nawozić dolistnie mocznikiem czy najpierw skrócić?? Pozatym, czy wogole w taką suszę to zadziała czy tylko popali????
Wszystko dobrze

#67 Share agronom83

agronom83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 11:47

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła przy szuszy ja bym był ostroży z mocznikiem dolistnie azot może zaszkodzić. no chyba że w małych dawkach to może sie nic nie stanie, ale ryzyko jest.

#68 Share sprawdzoneporady

sprawdzoneporady

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 19:56

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła ja mam trochę inne pytanie a mianoiwicie dałem 250kg N/ha pod przenice i 180N/ha pod pszenzyto zboze z powodu suszy jako tako rośnie. Teraz zastanawiam sie jaki zabieg wykonac wcześniej czy nawozić dolistnie mocznikiem czy najpierw skrócić?? Pozatym, czy wogole w taką suszę to zadziała czy tylko popali????

Zastosowałeś 250kg N/ha w czystym składniku i chcesz się bawić w dokarmianie dolistne?????????
Przeliczając na dawkę saletry to musiałeś dać ok. 750 kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chyba, że zastosowałeś obornik i liczysz azot z obornika + saletra to się zgodzę.
Wytłumacz mi to :D :) B) :( :) :D :D :D :D :)

#69 Share Maciula

Maciula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:44

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła sory mój błąd gafe walnołem 250 saletry o ja nie powazny
Wszystko dobrze

#70 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:16

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Panowie w kraju zaczeła się susza ostrożnie z antywylegaczami i odżywkami aby nie uszkodzić ozimin, trzeba poczekać na deszcz, najlepiej zrobili ci co wcześnie zasisiii azotem oziminy, teraz nie głodują jedynie czekają na deszcz, najlepsze rada to czekać na deszcz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 28 kwiecień 2009 - 11:03

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Popieram w tym momencie gdy jest już bardzo sucho stosowanie antywylegacza może przynieśc duże straty,a jeżeli pogoda się zmieni można zastosowć preparat oparty o etafon,można go stosować,aż do fazy liścia flagowego.

#72 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:23

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Może mi ktos podpowiedziec czy można prysnac stabilanem lub czyms podobnym z CCC żyto które ma pierwsze kolanko 3-4cm nad ziemia ?? Bo mam lekkie opózninie tego roku w pracach i nie wiem co robic i w dodatku ta szusza. Według ulotek żyta można pryskac do 2 kolanka. A żytka u mnie lubia lezec i chce temu zapobiec. Pszenica jest akurat w dobrej fazie wiec bede ja jutro atakował połowa dawki i na tym koniec. W zeszłym roku potraktowałem pełna dawka stbilanu na próbe jeden pas opryskiwaqcza bez stabilanu i róznica to jakies 15-20cm wysokosci słoma sztywna i grubsza.

#73 Share sprawdzoneporady

sprawdzoneporady

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:39

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła bialy2005 na żytko możesz zastosować Antywylegacz 675 sl w dawce 1,5 - 2 l/ha. Ale bezpieczniej będzie jak zastosujesz 1,5
żeby Ci listek nie przypaliło. Wiadomo mamy suszę i trzeba ostrożnie z CCC.

Do Maciula, Przy tej dawce azotu nie widzę potrzeby stosowania regulatora wzrostu. Tym bardziej, że zapowiada się susza na całego.

#74 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:45

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła a dlaczego w ulotce tego specyfiku nie ma wogóle zyta ??? czyli spokojnie moge pryskac nawet jak kolanko jest 4 cm od zimi ale 2 jeszcze nie widac. I bede dawał połowe dawki, wiecej nie ma sensu przy tej pogodzie i tym nawożeniu.

kolejne pytanko jak to jest z pszenżytem. Dlaczego w ulotkach ccc nie ma mowy o pszenżycie czy można nim prysnac w podobnej fazie jak pszenice?

#75 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:06

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła nie pryska się żyta CCC,tylko etafonem substanja ta występuje np. w preparacie Cerone

#76 Share sprawdzoneporady

sprawdzoneporady

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:11

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Vitasem upewnij się dwa razy zanim coś napiszesz.

bialy2005 źle szukasz, wpisz w google antywylegacz płynny 675sl - a potem wybierz treść etykiety tam masz wszystko jasno opisane

#77 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:13

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła No włąsnie tez tak myslałem. Ale żyto mozna pryskac ccc i jest efekt bo w zeszłym roku pryskałem pszenice w któej było 10-20% i było oki zyto nizsze podobni jak pszenica. tylko pryskałem w odpowiedniej fazie. Teraz problem jest tylko w fazie w jakiej jest zyto.

tak robiłem tylko otwierałem ulotke rejestracyjna preparat w pl.

#78 Share sprawdzoneporady

sprawdzoneporady

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:15

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Możesz go prysnąć do fazy 2 kolanko

#79 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:31

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła a teraz upewnij mnie czy jest jakas róznica miedzy preparatmi co do zasady stosowania czy kazdy ccc stosowac tak samo. Chodzi mi o to czy np stabilan 750 powinien byc inacze stosowany od antywylegacza płynnego 675. Bo w opise stbilana wogóle nie ma mowy o pszenzycie i zycie, a w tym drugim jest opis zyta i pszenżyta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:36

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Kolego sprawdzoneporady który preparat oparty wyłącznie o CCC jest zerajestrowany w życie .Oczywiście CCC skróci źdźbło ,ale jest ryzyko spadku plonu .Teraz dla ciebie zagadka, dlaczego po zastosowaniu tego preparatu może spaść plonowanie żyta.