Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

764 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 maj 2013 - 11:11

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Właśnie, bo dużo osób pyta o to, czy można pryskać antywylegaczem później niż przewiduje producent. Jakie są tego skutki jeżeli się przegapi odpowiedni termin? Ja chciałem jeszcze prysnąć żyto, ale już zaczyna się kłosić i zastanawiam się, co się stanie po oprysku. Ma może ktoś taką wiedzę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dzisiaj, 11:28
  •  

#542 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 13 maj 2013 - 14:52

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Jak się kłosi to możesz zapomnieć. Nie wiem co się stanie, pewnie nic nie zadziała i już.

#543 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 13 maj 2013 - 22:20

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Witam dużo osób pyta mało odpowiada wczoraj patrzyłem w pszenżycie że wyczuwalne są już 2 kolanka czy dać jeszcze zabieg antywylegaczem w ilości 1l na ha czy to może już źle wpłynąć?
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 14 maj 2013 - 10:00

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Możesz odżywkę śmiało najlepiej jakość wieloelementowo chelatowano + siarczan, mocznik może sobie daruj. Niektóre substancję nośne antywylegaczy z nim mogą reagować.

#545 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 14 maj 2013 - 21:30

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Potrzebuję pomocy w stosowaniu antywylegacza. Że pierwsze kolanko to wiem i nawet znalazłem ale o to chodzi ze nie na każdym źdźble jest już te kolanko 1cm. nad ziemia bo w niektórych dopiero bardzo słabo widać ze tworzy się te kolanko. Wiec kiedy pryskać? Czekać na te inne czy już jak tylko kilka kolanek znajduje się 1cm. nad ziemia?

#546 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 maj 2013 - 23:56

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dawaj gdy 50% roślin w łanie osiągnie fazę BBCH 31. Bo raczej rzadko zdarza się żeby wszystkie pędy rosły równomiernie. Pedy główne zawsze są w w ciut wyższej fazie rozwojowej,
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#547 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 15 maj 2013 - 07:47

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła No i o takie wyjaśnienie mi chodziło dzięki wielkie. Czyli tym mniejszym pędom nie zaszkodzi?

#548 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 15 maj 2013 - 10:14

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Co można jeszcze i w jakiej dawce zastosować w pszenicy? Liść flagowy tak w połowie już widoczny.
Wcześniej poszło 1L ccc i boje się że może nie ustać, dosyć gęsta jest, odmiana Kobiera.

#549 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 15 maj 2013 - 11:01

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Spokojnie teraz możesz dać np 0,5l Cerone. Jak miałem bogatkę na pierwsze kolanko szło 2l CCC a jak flagowy zaczął wychodzić 0,5L cerone i ładnie stała. W tym stadium można też moddus ale nie stosowałem i nie wiem jakie ilości

#550 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:42

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

No i o takie wyjaśnienie mi chodziło dzięki wielkie. Czyli tym mniejszym pędom nie zaszkodzi?

Przede wszystkim chodzi o to żeby pędy główne przyhamować. Jeżeli zaczekasz do momentu gdy pędy boczne będą miał BBCH31 to pędy główne będą już w fazie 2 kolanka BBCH32. Jak dasz teraz to skrócisz najbardziej pędy główne dzięki czemu łan będzie wyrównany.

Co można jeszcze i w jakiej dawce zastosować w pszenicy? Liść flagowy tak w połowie już widoczny.
Wcześniej poszło 1L ccc i boje się że może nie ustać, dosyć gęsta jest, odmiana Kobiera.

Daj 0,2l moddusa. Termin na wczoraj.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:21

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dzięki za rady, kupiłem cerone i jutro opryskam. Myślałem nad moddusem ale tylko w litrówkach jest a mi potrzeba raptem na 0,65ha pszenicy i może 0,3ha jęczmienia później.

#552 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:24

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ja wczoraj pryskałem modusem. Pszenica 2 kolanko dawka 0,4 l/ha. przed niczym nie pryskałem, to pierwszy zabieg. Drugi przy 3 kolanku bedzie modus 0,3 l/ha.

#553 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 17:26

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Prosze o wasze spostrzeżenia odnośnie późnego stosowania CERONE w jęczmieniu jarym, widać pierwsze ości na polu , czy mogę zastosowac 0,75 Cerone ewentualnie 0,3 modusa?

#554 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 00:44

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Mam pytanie odnośnie etefonu. Jest lepszy niż moddus (pisze nazwą handlową bo nazwa trudna)? Zazwyczaj w celu skracania stosowałem CCC+moddus i potem sam moddus i nie było problemu z wyleganiem. A jak jest z etefonem, jak działa?

#555 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2013 - 11:11

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła A jaki antywylegacz polecacie, ale nie skracający, tylko usztywniający?

#556 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 23:28

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Trineksepak etylu (moddus) i etefon (cerone). Moddus w wyższych dawkach również delikatnie skraca ale w porównaniu do CCC to można powiedzieć że tylko usztywnia. Moddus działa już w niższych temp (od 8 stopni), pod tym względem wypada zdecydowanie lepiej od etefonu który potrzebuje wyższych temperatur.
Zapraszam na swój profil

#557 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 wrzesień 2013 - 08:42

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Czyli bardziej polecasz moddus? A mogę prosić o jakiś link do niego, bo nigdzie nie mogę znaleźć :(

#558 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 10:47

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła http://www.ochrona-r....pl/srodki.html
Tu poszukaj. Modus też skraca i mocno usztywnia.
Ja stosowałem tylko modusa, a raczej jego zamiennik, na 2 kolanku 0,4l/ha i przy 3 kolanku 0,35 l/ha. Pszenica niska, a tak sztywna że jak szło po wykłoszeniu się to rozginać nie za bardzo się chciała.
Cena zamienniku jakieś 140 zł/l.

#559 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 wrzesień 2013 - 11:19

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Możesz podać nazwę tego zamiennika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 01 wrzesień 2013 - 18:27

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Na jęczmień jary stosowałem zamiennik moddusa o nazwie optimus. Ale 1l moddusa to nie 1l optimusa, różnią się zawartością substancji czynnej, z tego co pamiętam optimus zawiera jej mniej i potrzeba go więcej tak więc nie wychodzi dużo taniej