Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

764 odpowiedzi na ten temat

#461 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 22 maj 2012 - 15:30

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła a mnie niedługo w pszenicy i pszenzycie wskoczy pierwsze kolanko w odpowiedni moment, zastanawiam sie czy pryskać CCC

azotu do tej pory poszło 80kg i w drugiej dawce chce dać 50-60kg plus zabiegi mocznikiem dolistnie

tylko deszcz u nas padał dobry mesiąc temu, ziemia zaczyna sie przesuszać a na jakies opady sie nie zanosi. Darować sobie w tym przypadku skracanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dzisiaj, 10:16
  •  

#462 Share MafiaSD

MafiaSD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna, czytanie czasopism rolniczych, oglądanie filmów na YouTubie

Napisany 22 maj 2012 - 18:41

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Nawożenie było różne bo na nie których kawałkach był obornik a na niektórych sam nawóz. Patryk122- powiedz jak to zwalczyłeś, bo jak dobrze wyczytałem to trzeba opryskać jesienią, czyli następną uprawę jaka będzie np. żyto.

#463 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 maj 2012 - 20:45

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Jeżeli zanosi się susza to modus nie skraca źdźbła i jednocześnie korzeni, co jest jednoznaczne z wysuszeniem roślin, modus powoduje zgrubienie ścianek łodygi oraz lekkie rozkrzewienie przy fazie krzewienia.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share Patryk122

Patryk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, historia mechanizacji rolnictwa, leśnictwo

Napisany 22 maj 2012 - 23:20

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ja na początku próbowałem nawozami dolistnymi myśląc, że to jakiś niedobór ale nic to nie dawało, przed tą chorobą można jedynie zapobiegać lub ją ograniczyć bo tak jak w linku jest napisane, że jest to choroba wirusowa i można zwalczać jedynie mszyce które ją przenoszą. Ja zastosowałem insektycyd Bi 58 Nowy, jest droższy od tych karate lub decis ale uważam że działa owiele lepiej, po oprysku żółknięcie przychamowało i jakoś to zaczęło sie wymładzać. Teraz stosuje insektycyd zapobiegawczo w ozimych już na jesieni kiedy widać pierwsze kolonie mszyc i na jarych tak samo, w tym roku pryskałem w fazie 1-2 liść owsa. Jeszcze podobno ta choroba wzmaga się w rejonach z dużą ilością nieużytków, których u mnie nie brakuje... :mellow:

#465 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 23 maj 2012 - 12:41

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Tak, tylko ja pisałem o innej grupie regulatorów

Modusem mogę pryskać do liścia flagowego więc podejrzewam że do tego czasu jakiś deszcz spadnie.

Jednak jest różnica przy skracaniu ccc gdzie na ha wychodzi ok 12zł a trineksapakiem etylu np w moddusie gdzie na ha trzeba liczyc ok 95zł.

#466 Share MafiaSD

MafiaSD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna, czytanie czasopism rolniczych, oglądanie filmów na YouTubie

Napisany 23 maj 2012 - 17:56

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Czyli teraz to już za późno na oprysk. To teraz trzeba czekać do jesieni i dopiero wtedy pojechać tymi środkami. Dzięki wielkie za zajęcie się mą sprawą. Mam nadzieje że będę mógł na was liczyć w każdej potrzebie.

#467 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 maj 2012 - 21:17

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Aleś wybredny ;) , mój kolega to stosował na pszenice, ja myślę wypróbować go na jarych, nie skraca korzeni i jest tańszy od modusa
http://www.fungichem...480-sl-1-l.html
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#468 Share Patryk122

Patryk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, historia mechanizacji rolnictwa, leśnictwo

Napisany 23 maj 2012 - 22:19

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ja w tamtym roku pryskałem dopiero gdzieś w fazie 1 kolanka także jest czas, w tym roku dopiero stosowałem zapobiegawczo od początku ale przecież insektycyd w owsie można dawać nawet w fazie wiechowania na skrzypionke także rozważ to jeszcze ;)

#469 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 maj 2012 - 22:30

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła 1,2 litra antywylegacza razem z mirage nie zaszkodzi pszenicy jarej?? która jest w fazie koniec krzewienia a pierwsze kolanko rośliny 25cm wysokości, dziś właśnie poszedł ten zabieg i boje się że za wcześnie

#470 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 24 maj 2012 - 06:21

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Na antywylegaczu pisze, że roślina ma mieć 15-20 cm czyli ma w fazie strzelania w źdźbło. Czyli jeśli masz taką wysokość to nie ma na co czekać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share pigwa1

pigwa1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 maj 2012 - 17:09

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Mam pytanie ile razy można stosować antywylęgacz na owies?

#472 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 27 maj 2012 - 19:32

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła 2 razy w odstępach 10 dniowych ale uważaj - jest susza!

#473 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 maj 2012 - 19:38

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Owies wystarczająco ma dużo stresu...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#474 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 06:16

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła mam takie pytanie zawsze stosowałem modus bo dobrze działał, jeden zabieg zawsze wystarczył i działał na wszystkie zboża, natomiast w tym roku pogoda rozdaje karty u mojej okolicy nie padało od 2 miesięcy i przegapiłem odpowiednią fazę na pryskanie modusem, (nie chciałam przy takiej suszy spalić zboża) dziś ładnie pada wysieje resztę nawozu (II i III dawka) i pytanie moje co zastosować w owsie i jęczmieniu jarym żeby ładnie w miarę możliwości stało do końca??
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#475 Share tomaszkopa

tomaszkopa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 18:50

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła tez mam zamiar prysnąć stabilanem 1 l \h + rsm 10 l i zastanawiam się czy nie zaszkodzi pszenicy jarej , zaczyna się kłosić .

#476 Share jpogorzelak

jpogorzelak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka

Napisany 05 czerwiec 2012 - 18:43

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła ja w tym roku jęczmień jary i owies pryskałem moddusem 0,4l/ha. Zobaczymy czy do żniw ustoi.

#477 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 04:30

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła CCC w max zalecanej dawce dla owsa nie dał rady go utrzymać. w przyszłym roku muszę spróbować coś innego.

#478 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 lipiec 2012 - 12:46

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła ja dalem 3l ccc w 2 dawkach przy naworzeniu 200kg saletry stoi narazie

#479 Share jpogorzelak

jpogorzelak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka

Napisany 15 lipiec 2012 - 09:55

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła ja dałem modus 0,4l/ha i owies stoi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 21:04

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła można mieszac z modusme i stabilonem jakies odżywki +mocznik i siarczan magnezu jak tak to w jakiej ilości?