Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

764 odpowiedzi na ten temat

#441 Share areqo

areqo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Wszystko po trochu

Napisany 18 kwiecień 2012 - 19:53

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła witam. Dzisiaj pryskalem na chwasty chisielem+dicopur+ trend chcialbym sie dowiedziec po jakim czasie moge pryskac takim zestawem aby chwasty sie nie odbily tzn. nie zabraly sie spowrtoem o zycia antywylegacz+ mocznik+ FoliQ mikromax

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dzisiaj, 05:45
  •  

#442 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:18

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła A ja mam pytanie czy mogę zastosować antywylegacz płynny na rozkrzewienie razem z chwastoxem trio ?

#443 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 17:31

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Nie wiecie dlaczego Hodowla Roślin Strzelce nie pozwala stosować ccc w pszenżycie Borwo?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share ralf3635

ralf3635

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2012 - 20:19

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ja tez szukam odpowiedzi na to pytanie , nawet pisalem maila do nich narazie bez odpowiedzi.Moze ktos przerabial ten temat ?

#445 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 20 kwiecień 2012 - 21:12

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła dzwoniłem pytałem i powiedzili ze to wymysł hodowcy :) w ubiegłym roku stosowałme ccc na dokrzewienie i drugi raz skracajace i nie było problemó w tym roku podobnie bedzie. dokrzewienie na dniach z protuganem

#446 Share kisiel123

kisiel123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 24 kwiecień 2012 - 18:13

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Witam. zasiałem owies na stanowisku po wymarzniętej pszenicy która dostała 300kg/ha saletry. Możecie mi powiedzieć w której fazie prysnąć go ccc. I jaki oprysk na chwasty polecacie ? Dzięki z góry

#447 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 kwiecień 2012 - 19:36

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Skracanie gdy zacznie się faza strzelania w źdźbło czyli jeszcze długo. A oprysk to zależy jakich chwastów się boisz. Bo może być tak że nawet bez odchwaszczania będzie łan czysty.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#448 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 30 kwiecień 2012 - 10:05

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dziś szykuje mi się zabieg skracanie+odżywka+fungicyd. Co do regulatorów wzrostu to mam do wyboru ccc i cerone, nawożenie pszenicy Acteur na poziomie 187N, czy na pierwsze kolanko jest sens dawania cerone które rzekomo przyspiesza starzenie się roślin przez co ona szybciej dojrzewa ? Czy dać sam antywylegacz a za 10-12dni przejechać samym cerone+arteą?

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#449 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:13

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła ktoś próbował pryskać groch/peluchę antywylegaczem?

#450 Share JacekMi

JacekMi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:uprawa zbóż

Napisany 04 maj 2012 - 10:58

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Jak radzicie skrócić pszenżyto ozime, gdzie widoczne jest już drugie kolanko? Można jeszcze CCC+Moddus ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 05 maj 2012 - 09:11

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Panowie a jak rozpoznać faze 25-29 w pszenicy i pszenżycie jarym. Jeszcze przed rozpoczęciem strzelania w źdźbło. Przy ilu rozkrzewieniach stosować ccc na ich dokrzewienie? Pszenica jeszcze w miare ale pszenzyto dość rzadkie i chciałem je troche zagęścić ccc własnie.

#452 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 05 maj 2012 - 18:28

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła witam panowie. Mam oto taki problem,po zimie musiałem przesiać pszenżyto ozime jęczmieniem jarym bo wymarzło, przedplonem przed zasiewem pszenżyta był rzepak ozimy. Wiec zabrałem się za skracanie tegoż jęczmienia Moddusem w dawce 0,4 l/ha bo rośnie jak oszalały ,niestety po pół godzinie po zabiegu przeszła burza,nas jednak ominęła i spadło 1,5 mm deszczu. Moje pytanie jest takie czy to zadziała,czy szykować się na powtórzenie zabiegu? Jednak zastosowałem już cała dawkę 0,4 l/ha ,czy kolejna nie zaszkodzi?? Co robić.......

#453 Share pigwa1

pigwa1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 maj 2012 - 21:10

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Mam pytanie w jakich fazach mam stosować antywylęgacz 675 SL na owies? Na opakowaniu pisze że od fazy 1 kolanka do 4. Ale nie wiem czy jeden oprysk wystarczy czy mam zrobić kilka. Proszę o szybką odpowiedź.

#454 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 maj 2012 - 14:59

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła witam, jak postępować z pszenicą ozimą jeśli przegapiło się pierwsze kolanko i jest ono 2-3cm nad węzłem? Do dyspozycji mam ccc+moddus. dawka N 120-140kg, odmiany turnia i legenda

#455 Share largo85

largo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 maj 2012 - 06:49

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła mam do dyspozycji antywylegacz stabilan i moddus..na jeczmieniu nie ma jeszcze pierwszego kolanka wiec mysle ze mozna by go bylo tym potraktowac ale w jakiej dawce?na opakowaniu pisze ze 1l/ha antywylegacza i chyba 0.2l/ha moddusa...tylko ze to jest dawka na skracanie...a na rozkrzewienie?czy wogole ten moddus na daje sie do rozkrzewiania?tak sobie mysle jeszcze ze moze dal bym teraz dawke saletry..na pszenice juz poszla i jest wilgos bo na dugi dzien po saletrze nie bylo sladu..

#456 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 14 maj 2012 - 19:55

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Może ktoś mi wyjasnić dlaczego modus w pszenicy i jęczmieniu zimowym wg etykiety stosujemy do fazy liscia flagowego a w jęczmieniu jarym i pszenzycie do 2 kolanka? Chciałbym jeczmien jary prysnąc jednozabiegowo fungicydem w połaczeniu z antywylegaczem ale faza 1-2 kolanka to na fungicyt troche za wczesnie, czy pózniej zastosowany modus spełni swoja role?

#457 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 14 maj 2012 - 21:00

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Można.
NAPIS ćWICZEBNY

#458 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 16 maj 2012 - 10:15

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła A czym usztywnić jęczmień jary, było wysiane 170kg/ha i teraz jest gęsty jak dywan jest w fazie strzelania w źdzło ( BBCH - 31-32), zależy mi na słomie. W zeszłym roku wysiałem 190kg/ ha i jakoś ustał lecz maj był suchy a w tym roku jak narazie jest dość wilgotno i jeszcze nie zastosowałem 2 dawki N

#459 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 16 maj 2012 - 15:25

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła ja w jęczmieniach browarnych stosuje CERONE. Oczywiście nie pełne dawki jak na etykiecie tyko 0,5 lub 0,7l/ha bo nie idzie duzo azotu więc nie ma potrzeby dawać pełnej dawki. Bo pszenice kilka lat jade Moddusem 0,4l/ha i jest Luxus :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share kisiel123

kisiel123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 21 maj 2012 - 22:18

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła koledzy czy można złączyć dwa zabiegi za jednym razem tzn oprysk na chwasty oraz antywylegacz ?