atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

margoo78    533

CCC w max zalecanej dawce dla owsa nie dał rady go utrzymać. w przyszłym roku muszę spróbować coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja dalem 3l ccc w 2 dawkach przy naworzeniu 200kg saletry stoi narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

można mieszac z modusme i stabilonem jakies odżywki +mocznik i siarczan magnezu jak tak to w jakiej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja mam takie pytanie odnośnie Antywylegaczy bo jestem kompletnie zielony jak zboża majowe :)

A czy antywylęgacze stosuje sie wyłacznie w skracaniu zbóż czy niosą z sobą jakieś inne pozytywne czynniki.

wiem ze głupie pytanie ale na prawde nie mam pojecia z tej dziedziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Modus i cerone działają rozkrzewiająco, ale są droższe.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

witam. mam 20ha zyta dankowskie złotego.wisona chce dac na start 150kg saletry ha oraz w 2 dawce 100kg mocznika.

Zboze posiałem gesto dosc gdyz stanowsiko jest takie sobie(ph 4,5-5)oraz postas i fosfor na niskim poziomie(oczyiwscie zastosowałem NPK jesienia)teraz mam pytanie odnosnie antywylegaczy.w zyciu nie stosowałem tego i jestem zielony w tym kompletnie.Zyto siałem 190kg/ha i jest jak narazie takie w miare gdyz siałem pod koniec terminu dla mojego regionu...orka wykonana była 22 dni przed siewiem i miesiac temu zastosowałem legato plus(chwasty na dzien dzisiejszy sa blade ale sa tez takie ktore maja jeszcze odcienie zielonego koloru)wracajac do tematu...co zastosowac aby zyto nie wyległo mi...oprocz skracania jakie jeszcze maja skutki preparaty ktore zapobiegaja wylegnieciu łanu.Staniowisko jest klasy IVb i V tak ze rewelacj nie ma...bede wdzieczny jesli ktos doradzi mi cos w tej sprawie.Czy antywylegacz sprawi ze bede miał wyrownany łan?bo jak do tej pory widziałem to CI ktorzy nie stosowali nic takiego to mieli kłosy na roznych wysokosciach..tzn nie był to rowny łan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Jak dasz tako dawkę azotu to licz się że będziesz musiał zastosować pszynajmniej 2 razy regulator wzrostu. Z regulatorami trzeba uważać bo jak ci faza rozwojowa poleci to nawet bąbowe dawki nie pomogą, a nawet możesz doprowadzić do szczebatosi kłosa. Ja ci polecam Medax top z zwykłym CCC. W zycie jak najbardziej się sprawdzi. Ale ja na twoim miejscu zastanowił bym się na dawanie takich dawek azotu na tak gęsty łan. Szczota powstanie i będzie wylegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak dasz tako dawkę azotu to licz się że będziesz musiał zastosować pszynajmniej 2 razy regulator wzrostu. Z regulatorami trzeba uważać bo jak ci faza rozwojowa poleci to nawet bąbowe dawki nie pomogą, a nawet możesz doprowadzić do szczebatosi kłosa. Ja ci polecam Medax top z zwykłym CCC. W zycie jak najbardziej się sprawdzi. Ale ja na twoim miejscu zastanowił bym się na dawanie takich dawek azotu na tak gęsty łan. Szczota powstanie i będzie wylegać.

Nie przesadzaj kolego, w czystym składniku wyjdzie poniżej 100kgN, poza tym pH jest katastrofalne co znacznie obniży przyswajanie N. Wg mnie 1 zabieg skracania wystarczy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Ja nie widzę zastrzeżeń w stosowaniu chlorku chloromekwatu. Jest tani ,słaby i rakotwórczy oraz słabo metabolizowany przez rośliny co powoduje że odkłada się w ziarnie. Ale to że trujemy tym ludzi i zwierzęta to nie nasza sprawa. Ale tak serio. To CCC działa szybko i intensywnie, musimy trawić dokładnie w faze rozwojowo rosliny by prawidlowo zadziałał. W życie na pasze generalnie nie ma co stosować droższych zamienikow. Jesli chodzi nam o wysoki plon i ziarno dobrej jakości to nalezało by sie już zastanowić nad proheksadionem wapnia, trineksapak etylu, etefon. Przy wyskoim nawożeniu N dają trwalszy efekt i często obchodzimy się bez poprawki. Ale to też zależy jaką mamy odmianę bo przy odmianach długoslomych różnie bywa.

 

no dobrze.wiec jakie mam realne szanse na te 4 t przy takim nawozeniu czy tez nie?

Zdaje się że możliwe, ale to kolego zależy czy okres wegetacji będzie spszyjący( opady ,temperatury i takie żeczy) no i czy nie spiepszysz ochrony fungicydowej i insektycydowej.

Edytowano przez major_89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

z fungicydów to cos na choroby podstawy zdzbła chce dac w miare dobrej cenie.Co polecacie w zycie?Zyto chce na pasze przeznaczyc tak ze o parametry nie chodzi mi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Mam pytanie odnośnie skracania gdzies ktos napisal bodajrze jerzy ze długość kłosa jest tworzona juz podczas krzewienia, dlatego nie rozumiem czemu piszecie ze stosujac na 2 kolanko antywylegacz mozna skrócić kłos. Skomentuje to ktos?

 

Mam pytanie odnośnie skracania gdzies ktos napisal bodajrze jerzy ze długość kłosa jest tworzona juz podczas krzewienia, dlatego nie rozumiem czemu piszecie ze stosujac na 2 kolanko antywylegacz mozna skrócić kłos. Skomentuje to ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Kłos tak na prawdę buduje się prawie aż do wykłoszenia. Łatwo to zaobserwować w jęczmieniu. W młodych roślinach jest nawet 21 pięter. W raz ze wzrostem rośliny rosną pięterka dolne tak długo na ile starczy nawozów i wody. Reszta, górne pięterka zasychją. Ilość pieter zatrzymuje się czasem w okolicach 12, czasem 16. Takie coś zaobserwowałem w jęczmieniu jarym. Także 21 pieter w fazie krzewienia może oznaczać ostatecznie tylko 10 pięter. Ale to tylko taka dygresja dotycząca kłosa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Podsumowujc to co napisal jerzy to prawda z tym ze ilosc pieterek zanika do momentu wykloszenia w zależnosci od nawożenia wody i innych czynnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Jak wcześniej pisałem więcej nie daję jak 50kg w czystym składniku, bo można przedobrzyć. Jeśli zwali owies to może być więcej strat niż zysku dlatego ważne by stosować antywylegacz i nie przedobrzyć z azotem, i oczywiście odpowiednie warunki pogodowe, jeśli wiosną będzie sucho i gorąco jak na pustyni to też trudno o dobry plon...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

W 2011 roku kupiłem owies "breton". Posiałem go dokładnie na 1 ha czyli 200 kg/ha :P, Nawożenie NPK przed siewem, oraz mocznik na pierwsze kolanko w ilości 100 kg, ziemia kl 4 , odczyn zasadowy, oprysk od chwastów Agritoxem 500 SL, pogoda była mega sprzyjająca, wprost idealna przez całą wegetację. PLON : 5,5 ZBIORNIKA Bizona. JAK PAN BÓG NIE DA SPRZYJAJĄCEJ POGODY, NAJLEPSZA OCHRONA I NAWOŻENIE NIC NIE DA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć to spróbuj dać więcej CCC - ja daję w 2 dawkach 3l/ha i owies stoi jak drzewa w lesie :)

 

Dzięki kolego za radę. Ja wzorowałem się na etykiecie czyli 1,5-2l/ha i nie wystarczyło do utrzymania roślin w pionie. W tym roku prawdopodobnie nie będę siał owsa. Sporo pszenicy mam już posiane bo była idealna pogoda na siewy, a z działek które mi pozostały do zasiewów to tylko jedna jest wolna od owsa głuchego, ale prawdopodobnie pójdzie tak łubin albo groch, również ze względu na niską cenę owsa w tym sezonie na tle pozostałych zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć to spróbuj dać więcej CCC - ja daję w 2 dawkach 3l/ha i owies stoi jak drzewa w lesie :)

W jakich fazach stosujesz? I kolejne pytanie czy to nie przesada. Każdy zabieg skracania w nieodpowiednich dawkach, fazach itp może powodować spadek plonów. A w późniejszych fazach wg mnie już lepiej stosować trineksapak etylu czy chlorek mepikwantu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj