Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

764 odpowiedzi na ten temat

#341 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 17 kwiecień 2011 - 19:05

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła To ja na pierwsza dałem po zycie i pszenzycie po 200 saletry a po przenicy 300 i na druga po zycie i pszenzycie plan na 100kg a na pszenice 200kg. U mnie głownie na zycie sa place ze pożółkło i sie nie skrzewiło jak powinnno ale widze ze u ludzi którzy nie siali tez choc w mnijszym stopniu to chyba ma cos wspólnego z temperatura i pH. NA pszenicy jest oki ale to wszytko słabo orsnie niby sie pokrzewiła po 4-5 pedów ale słąbo idzie w góre. Dopiero teraz zaczyna byc widoczna róznica zabarwienia zbóz w porównaniu do sasiadów co dopiero niedawno siali azot.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dzisiaj, 04:36
  •  

#342 Share radix8

radix8

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 21:22

wtamtym roku dawki dzielone CCC wsumie 2.2 l niedało rady zachamować i przy średniej wydajności około 8t było dużo leżących plam co strasznie denerwuje przy koszeniu itd.Przy innych odmianach troche było łatwiej ale tej samo CCC niedaje rady zwłaszcza jak są kożystne opady.

Ty na Żuławach masz ziemie? 2,2 CCC to po bandzie

#343 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 08:24

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Nie no bez przesady. Rzadko się zdarza taki plon. Chodzi o to że samo ccc nawet w dawce ponad 2l nie utrzyma pszenicy powyżej 7t/ha. Trzeba wspomagać etefonem czy moddusem. Zwłaszcza jak zawali się pierwszy zabieg na choroby podstawy zdzbła. Ten post z przed 2lat na pewno dotyczył pszenicy Legendy która rosła jak głupia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share david

david

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 10:40

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła czy zastosowany po fazie drugiego kolanka w życie hybrydowym skracanie antywylegaczem 675 w dawce 1l + 0,25l modus, nie wpłynie na obniżenie plonu? dodam, że żyto dostało 120 N/ha. Czy zastosowanie jeszcze modusa w dawce 0,2l w fazie 3 kolanka pomoże utrzymać w pionie rośliny, aż do żniw?

Edytowany przez david, 24 kwiecień 2011 - 10:41.

#345 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 14:14

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła w fazie 3 kolanka to już daj cerone/retar i będzie dobrze.

w fazie 3 kolanka to już daj cerone/retar i będzie dobrze.

#346 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 17:18

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Czy na liść flagowy z fungicydem można dać mocznik dolistnie i siarczan magnezu? Bo nie wiem czy dać teraz więcej mocznika i później już nie dawać

#347 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 kwiecień 2011 - 10:26

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła osobiście stosowałem fungicyd z siarczanem magnezu.co do mocznika to myslę że też można zastosować,oczywiście w odpowiednim stężeniu. 10 kg mocznika na 300l wody/ha :)

#348 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 25 kwiecień 2011 - 11:57

osobiście stosowałem fungicyd z siarczanem magnezu.co do mocznika to myslę że też można zastosować,oczywiście w odpowiednim stężeniu. 10 kg mocznika na 300l wody/ha :)

Moim zdaniem tyle moczniku to wogóle nie opłaca się stosować,zero efektu.Ja stosuję 25kg/ha

#349 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 27 kwiecień 2011 - 20:17

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Podobno nie zalecają stosować antywylegacza bo zatrzymuje wzrost czy to prawda ?? :rolleyes:
ZETOR Team !!!

#350 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 kwiecień 2011 - 09:08

Moim zdaniem tyle moczniku to wogóle nie opłaca się stosować,zero efektu.Ja stosuję 25kg/ha

daras 77' jeśli masz prawidłowo prowadzoną plantację pod względem nawożenia,to 10 kg w zupełności wystarczy.pamiętaj,że to jest uzupełnienie azotu a nie nawożenie.po za tym można "przypalić" lisć flagowy a wtedy bedzie "kaszana" :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 16:53

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła pawelfrr- to może być efekt przymrozków u mnie tak samo się zrobiło po tych kilku dniach z przymrozkami i to zarówno w owsie jak i jęczmieniu

#352 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2011 - 21:21

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Czy jak stosowalem na 1 kolanko 1,5l antywylegacza plynnego 675 sl to moge na drugie kolanko dac 0,5l antywylegacza plynnego 675 sl?

#353 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 21:52

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła A po co stosować 2 razy, jak dałeś 1,5 l to starczy chyba że odmiana bardzo wysoka to trzeba było od razu dać 2 litry, a tak to moim zdaniem nie ma sensu stosować .

#354 Share jendrzej

jendrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 maj 2011 - 14:56

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Witajcie mam pytanie w jakiej teraz mniej więcej fazie jest pszenżyto?Chciałbym prysnac je antywylegaczem i nie wiem czy juz wolno,badz za pozno?(mam cerone)

#355 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 maj 2011 - 14:59

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła zalezy od rejonu i terminu siewu itd. u mie niektóre dziłki juz pierwsze kolanko maja ponad 1cm a inne dopiero zaczyna sie pokazywac

#356 Share jendrzej

jendrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 maj 2011 - 15:10

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Czyli mozna juz przygotowywac się do zabiegu.

#357 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 01 maj 2011 - 15:56

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Witam.
Proszę o radę.
Na początek mówie uczciwie że nigdy nie miałem stycznośći z antywylegaczami.
Na jesieni na lekkiej ziemi posiałem pszenżyto zakupione w centrali. Zboża zawsze zasilam jeden raz na wiosnę około połowy marca ( w tym roku ). Musiałem coś przedobrzyć albo dopiero zaczął działać teraz obornik z zeszłego roku i psze3nzyto zrobiło się ciemnozielone.
Co teraz mam zrobić aby się nie powaliło.? Jaki żrodek i jaką dawkę oraz termin zastosować ?
Czy można to zrobić jak będzie się pryskało na chwasty?
Z góry dziękuje za odpowiedzi

#358 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 maj 2011 - 18:36

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ile dałeś N? Jaki był przedplon? Czy pszenżyto jest gęste? Zazwyczaj przy 1 dawce N rzadko zboże wylega.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#359 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 maj 2011 - 10:15

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Nie ma recept na antywylegacz,jezeli twoje pszenzyto nie jest zbyt geste to nie wylegnie raczej ,w ubieglym roku sialem pszenzyto na kontraktacje dla CN,wysiew 130kg/ha,dwa zabiegi na grzyba,CCC na dokrzewianie,Moddus 0,6 litra plus odzywki obok mialem pszenzyto na pasze,siane gesciej,bez Moddusa i z jednym zabiegiem na grzyba,nawozenie identyczne.Paszowe bylo ok.15 cm wyzsze ale w zniwa oba lezaly jak po walcu.Plon ok-paszowe ponad 5 ton,nasienne 7,5.W tym roku pszenica dostala:Capalo 1,6l,Moddus0,3,Antywyl Pl 0,8 plus zakwaszacz do wody i odzywka z mikro plus extra miedz 40g na ha,wczesniej CCC na dokrzewianie 140 kg N do teraz,jeczmien 0,6 Moddusa plus Capalo i odzywki,pszenzyto 1,7l Antywylegacza plus Capalo i odzywki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 06 maj 2011 - 20:03

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Chce dać jeden z niżej wymienionych środków w jednej dawce ( chyba że wy jako starzy wyjadacze możecie coś innego bardziej skutecznego (lepszego polecić). Kiedy najlepiej i który najlepszy środek. Po czym poznać w którym stadium znajduje się roślina. Może podajcie orientacyjną datę zabiegu
Pszenżyto ozime
- od fazy I-go kolanka do fazy początku liścia flagowego
AGROTEFON 480 EC (1,0 l)
CERONE 480 SL (1,0 l)
- od końca krzewienia do I-go kolanka
REGULATOR 620 SL (1,25 – 1,5 l)
- od fazy I-go kolanka do fazy początku liścia flagowego
CECEFON 465 SL (1,5 – 2,5 l)
- od fazy II-go kolanka do fazy początku liścia flagowego
TERPAL C 460 SL (1,5 – 2,5 l).

Edytowany przez 1210, 06 maj 2011 - 20:04.