Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

764 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 03 kwiecień 2011 - 18:49

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Owszem ale oprócz N by się przydało jeszcze trochę poprawić je.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dzisiaj, 20:16
  •  

#322 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2011 - 18:50

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Heheh od tego jest N zeby poprawiac :)

Edytowany przez milanreal1, 04 kwiecień 2011 - 15:07.
cytowanie poprzedniego posta

#323 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:14

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła nie wiem czy przy życie sprawdzi się wiosenne stosowanie antywylegacza w celu lepszego krzewienia skoro trzeba pamiętać o tym ,że to jednocześnie może skrócić system korzeniowy a jak wiadome żyta raczej nie sieje na 2-3 klasie , więc takie zabawy to raczej tylko z pszenicą na dobrych glebach , ja osobiście w tym roku będę próbował poprawić pszenicę muszelkę po zimie stosując oprysk dolistnie siarczan magnezu + basfofiar 36 ekstra + troche manganu np adob mangan ale to są oczywiście koszty ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:19

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Piotr, 1litr CCC kosztuje 8zł gdzie sam koszt zabiegu jest droższy od środka więc można do tego ccc dodać jakąś odżywkę,

#325 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 03 kwiecień 2011 - 20:06

nie wiem czy przy życie sprawdzi się wiosenne stosowanie antywylegacza w celu lepszego krzewienia skoro trzeba pamiętać o tym ,że to jednocześnie może skrócić system korzeniowy a jak wiadome żyta raczej nie sieje na 2-3 klasie , więc takie zabawy to raczej tylko z pszenicą na dobrych glebach , ja osobiście w tym roku będę próbował poprawić pszenicę muszelkę po zimie stosując oprysk dolistnie siarczan magnezu + basfofiar 36 ekstra + troche manganu np adob mangan ale to są oczywiście koszty ;)

ja jeszcze proponuje dać miedź.

#326 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 18:03

Czy mój "program" skracania jest dobry? Co z przymrozkami?

Nieco zmian bym wprowadził w Twój "program".
Sypałeś 200 kg saletry, ok., ale z mocznika zrezygnuj, bo nim się rozłoży do formy dostępnej nastąpi już zawiązanie kłosków i będziesz "żywił słomę".
Syp saletrę 200 kg/ha, około 10 kwietnia.
Antywylegacz mogłbyś pokusić się z herbicydem typu Huzar, 0,5l/ha starczy. Nie więcej. Za 4-5 dni 1 l/ha + nawozy dolistne bez azotowe.

Bogatka to charakterystyczna odmiana.
Należy ją juz w fazie krzewienia porządnie skrócić (stanowisko po łubinie to tym bardziej), jednorazowo 1,5 l/ha sam antywylegacz. W drugim kolanku etefon (cerone). Azot pod postacią saletry, ze 200 kg/ha.

CCC i przymrozek w parze nie chodzą. Ze 3-4 przed ani 7 dni po zabiegu nie ma prawa aby wystąpił.

#327 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 04 kwiecień 2011 - 20:07

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła nie za mały odstep czasu miedzy pierwsza a druga dawka N ? tylko 17 dni. nie jestem w tym znawca ale ja w podobnym czasie sialem pierwsza dawke i druga planowałem po 30 dniach siac . Bedzie to błedem ? U nas teraz zboza dopiero ładnie ruszyły widac dziłąnie nawozów z pierwszej dawki.

#328 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 20:15

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła U mnie (podlaskie) też zboża dopiero ruszyły i też nie wiem czy w okolicach 10 kwietnia nie będzie za wcześnie, ja planowałem dać an druga dawkę 1q/ha saletry + 1g/ha mocznika ale po poście kolegi @TOREZ pojawił się mały problem.
Trend is your friend

#329 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 20:16

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Jeżeli chodzi o dokrzewienie pszenicy poza azotem oczywiście, to należy stosować Antywylegacz Płynny 675 SL (chyba takie cyferki )w dawce 0,4 l/ha + około 200 gr miedzi. Powodzenia A temperatura po wykonaniu zabiegu ma oczywiście wpływ na skutecznośc zabiegu i efekt końcowy..

#330 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 04 kwiecień 2011 - 21:24

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Kurde ale mocznik już kupiłem a sąsiad mówił że w okolicy ciężko teraz dostać saletre. Mam też Lancet Plus. Czy Można go łączyć z antywylegaczem?.
A gdybym teraz posypał mocznik to byłby dla roślin dostępny w odpowiednim czasie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 15:12

Jeżeli chodzi o dokrzewienie pszenicy poza azotem oczywiście, to należy stosować Antywylegacz Płynny 675 SL (chyba takie cyferki )w dawce 0,4 l/ha + około 200 gr miedzi. Powodzenia A temperatura po wykonaniu zabiegu ma oczywiście wpływ na skutecznośc zabiegu i efekt końcowy..

Ktoś może stosuje takie rozwiązanie?? Bardzo interesuje mnie dokrzewianie pszenicy antywylegaczem. Może ktoś wypowie sie na ten temat ;)

#332 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:34

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Czy mogę wykonać za jednym razem zabieg Herbicydem dodając do tego CCC i odżywkę?

#333 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:09

Ktoś może stosuje takie rozwiązanie?? Bardzo interesuje mnie dokrzewianie pszenicy antywylegaczem. Może ktoś wypowie sie na ten temat ;)

Na dokrzewienie najlepszy i najbezpieczniejszy jest azot, stosowanie CCC w tym okresie jest trochę ryzykowne.
Trend is your friend

#334 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:15

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Jeden zabieg a tyle bys chciał uzyskać.Chcesz truć chwasty jednocześnie je zasilając?Poczekaj kilka dni i zrób nastepny zabieg bo dziś środki są drogie i ich niewłaściwe stosowanie to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

#335 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 10:07

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła ksys,łatwo powiedzieć, jak trzeba kilkadziesiąt hektarów prysnąć jednym środkiem a na drugi dzień znów te same kilkadziesiąt hektarów drugim środkiem to jest to trochę denerwujące i mało ekonomiczne tankujac ropę po 5zł. Ja mieszam ile się tylko da a i tak wiosną z 7 razy trzeba po scieżka przejechać.\
Co do herbicydu z ccc to juz kilka lat mieszam+ odżywki. Teraz pojadę Protuganem 2l+0.8ccc i nie wiem czy czasem nie dodam siarczanu magnezu. Może to trochę wbrew książkom, ale po 35ha dziennie muszę prysnąć a pogoda na zabieg jest raz w tygodniu.

#336 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 13:26

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła bedziesz dodawał czegos do protuganu na 2 liscienne bo ja mam protugan kupionu + mustang 0.4l Jak myslisz poczekac jescze z tydzien na pierwsze kolanko i jechac razem z ccc i modusem czy robic osobo te zabiegi ?

#337 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 13:37

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła kolego Biały2005, widzę że gospodarzysz 110km ode mnie to prawie podobny klimat. Ja też mam mustanga do tego, ale myślę że na niego trochę za zimno i planuje teraz Protugan( jakiś inny izotopuron mam) z ccc na do krzewienie o ile nie pokażą przymrozków to jutro, a po świętach bedzie cieplej i bliżej 1 kolanka to pójdzie mustang+ccc+pewnie capallo+odżywki.

#338 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 13:44

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła no to dobry pomysł :) Bo mustang potrzebuje 5st sredniodobowej liczyłem i patrzyłem na prognozy to powinno byc oki wyglda ze bedzie koło 6-8 sredniodobowo wiec myslałem odrazu jechac kompletem a pózniej input+odzywki+ccc+modus. MAm pytanie w jakim czasie wysiewałes pierwsza dawke azotu i kiedy druga bo ja sie waham czy siac druga bo ledwo to wszytko ruszyło a mineło juz 3 tygodnie od 1 dawki. Zyta mam w takiej fazie ze do tygodnia bedzie konanko ponad 1cm od ziemi a pszenice i pszenzyta to jeszcze sie krzewia. TAk sobie mysle czy nie za wczesnie wysiałem pierwsza dawke :(

#339 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 13:56

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Zauwazylem ze stosujecie Protugan wiosna etykieta mowi tylko o stosowaniu jesiennym, czy jesli teraz pojade w zycie Protuganem nie bedzie uszkodzen bo w innym temacie odradzono mi zastosowac teraz protugan tzn. po fazie krzewienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 14:19

no to dobry pomysł :) Bo mustang potrzebuje 5st sredniodobowej liczyłem i patrzyłem na prognozy to powinno byc oki wyglda ze bedzie koło 6-8 sredniodobowo wiec myslałem odrazu jechac kompletem a pózniej input+odzywki+ccc+modus. MAm pytanie w jakim czasie wysiewałes pierwsza dawke azotu i kiedy druga bo ja sie waham czy siac druga bo ledwo to wszytko ruszyło a mineło juz 3 tygodnie od 1 dawki. Zyta mam w takiej fazie ze do tygodnia bedzie konanko ponad 1cm od ziemi a pszenice i pszenzyta to jeszcze sie krzewia. TAk sobie mysle czy nie za wczesnie wysiałem pierwsza dawke :(

Gdzieś 22marca skończyłem 1 dawkę i tam gdzie sucho to ładnie rośnie, a pszenżyta na mokrym to prawie nie ruszyły. Drugą dawkę chcę dać w okolicy 1 kolanka ale jak bedzie ciepło to może i w sobotę walne. Dane mam 250kg na 1dawkę i na drugą podobnie pójdzie.