Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

764 odpowiedzi na ten temat

#241 Share mm

mm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 maj 2010 - 14:06

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Witam
Mam pytanie czy antywylegacz w postaci Cerone (0,7 l/ha) zastosowany na pszenicę ozimą w której większość roślin ma pochwę liścia flagowego grubą, a po przekrojeniu widoczny jest kłos z ziarniakami, może wpłynąć negatywnie i np. zatrzymać kłos w pochwie? Dodam, że większość łanu ma zawinięty ku dołowi ostatni liść, a jakieś 20% jest wyprostowanych.
Zdjęcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dzisiaj, 03:08
  •  

#242 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 maj 2010 - 18:55

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Witam posiałem pszenicę jarą juz jest większa niż zimowa u innych obok. Chciał bym zastosować antywylegacz. Co bedzie najlepsze ? Może znacie też ceny tych najbardziej popularnych?
Czytałem w temacie aby uważac z mieszaniem regulatora herbicydu i odżywek. Czy mieszanie regulatora i tylko odzywki jest dobrym pomysłem? Czy odzywka powinna byc bez azotu?

#243 Share DeerMan

DeerMan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 20:03

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Witam. Czy ktoś wie czy można stosować Moddus w pszenicy jarej?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 12:17

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła podobne mam pytanie jak poprzednik do pszenicy jarej chciałbym Cerone bo nie zdążyłem już z ccc i będzie jedna dawka Cerone tylko nie wiem czy 0.7 na ha i plus z tym chciałem Tiltem na griba pozdrawiam :D

#245 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 19:05

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Nigdy nie stosowaliśmy antywylegacza i nie wiemy co i jak, patrząc po zbożach jarych widzę że trzeba będzie coś zastosować bo owies się już kładzie powoli, i tu Moje pytania co najlepiej zastosować? w jakiej fazie rozwoju rośliny? i jaki przybliżony koszt takiego środku na 1 ha? z góry dziękuje :D

#246 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 04 czerwiec 2010 - 20:18

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ja owsy pojechałem CCC razem z herbicydem w fazie 1-2 kolanka. ALe mozna pryskac CCC do IV-V kolanka wiec smiało kupuj stabilan 750sl lub antywylegacz płynny 675 sl i do dzieła :D

Stabilan około 10zł/l dawka 1,5l/ha starczy

Jesli chodzi o jeczmien to juz trzeba moddusem lub jakims etefonem i koszty juz duzo wieksze. Ja modussa mam w domu ale nie wiem czy mi jeczmien nie przeleciał bo juz pierwsze kolanko na górce jest z 5cm od ziemi a na nizinie stał w wodzie do niedawna i nie rósł.

Modus kosztuje koło 250zł i trezba dac 0,3-0,4l/ha
etefon to koszt koło 60-70zł/ha

U nas w tym roku jak ktos wczesnie siał i dał troche azotu to bedzie lezec jak nic jesli sie nie uzyje regulatora wzrostu.

#247 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 10:10

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dokładnie, tak będzie na pewno, w tym roku daliśmy nawóz pod korzeń i na większości działek pod jare był kładziony obornik, a więc ma z czego rosnąc, gdybyśmy nie posiali pod korzeń to teraz dało by się mniejsza dawkę i było by dobrze a tak to buja za bardzo :D

#248 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 06 czerwiec 2010 - 10:20

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła u mnie tez na oborniku i dostał w korzen 200 saletry. Ale jeczmien pozniej siany i jest do du.... :D

Jakby co to mma 20l stabilanu do sprzedania bo mi zostało :)

#249 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 20:52

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Witam, mam mieszankę zbożowo-strączkową; jęczmień z grochem pastewnym. Całość już ledwo stoi, chciałbym zastosować antywylegacz, mam Retar (etefon). Czy nie uszkodzę tym grochu?

mam taki sam problem jak kolega i dodatkowo dużo mieszanek owies,pszenica,jęczmień, groch.... w tym roku wszystko leży na drugi rok coś muszę myśleć co na te mieszanki stosować :D ??

#250 Share Odstraszacze

Odstraszacze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 19:50

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Jeżeli dajesz odżywkę to bez azotu,nigdy nie mieszałem regulatora,ponieważ czytałem że może to mieć negatywny skutek dla pszenicy-nie wzjedzie Ci tak jak powinna.
Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:07

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Witam ponownie zastanawiam sie co lepiej wybrac na skracanie zboza Moddus firmy syngenta czy Antywylegacz,ja od zawsze stosyje antywylegacz ,nie stosowalem jeszcze moddusa,dlatego ze antywylegacz jest tanszy a wynik jednakowy,,moze to moje bledne uwagi,a jakie jest wasze zdanie?

#252 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:39

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Jeśli chodzi o aurę to powyższe produkty zajmują tą samą pozycję. Mam na myśli wykonanie zabiegu, a zaraz w nocy przymrozek - co często się zdarza. Byłem kiedyś na dniach pola i prowadzący pokazywał pole po Moddusie. Mówił także, że kto jednorazowo wykonał zabieg z dużą dawką preparatu a w nocy był przymrozek - to tak jakby rzucił pieniądze w błoto. Co do antywylegaczu, dobry środek stosowany u nas od kilkunastu lat. Ja brałbym pod uwagę relację cenową obu produktów. Takie są moje spostrzeżenia, nie wiem co inni sądzą w tej materii.:)

#253 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:44

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Owszem antywylegacz jest najtańszy i bardzo chętnie stosowany. Moddus jednak zyskuje coraz większe poparcie wśród rolników, a to za sprawą tego, że nie skraca korzenia, który dla rośliny w czasie suszy jest najważniejszy. Moddus go nie skraca, a antywylegacz potęguje jeszcze stres wywołany suszą

#254 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 01 luty 2011 - 15:47

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła mój ojciec stosuje oba środki na raz, albo w 1. dawce modus a w drugiej antywylegacz.
wszystko zależy od konkretnej sytuacji na polu

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#255 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:48

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Mieszanie obu środków to dobry sposób na obniżenie kosztów :)

#256 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:49

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła wiem że tak mowią i może jest choc nie do konca bo jak przyjdzie susza o po modusie pszenica tez siada wiec musi tez skracac moze nie tak dużo.

#257 Share farmer121

farmer121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:51

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ojciec tez zawsze oba srodki stosuje na raz poniewaz antywylegacz skraca a modus usztywnia i wtedy niema prawa polozyc zboza

#258 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:51

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła yacenty a przypadkiem nie odwrotnie a przynajmniej byłby lepszy efekt

#259 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 01 luty 2011 - 15:55

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła raczej nie, ale głowy za to nie dam sobie uciąć.
a co do wylegnięcia po takiej kombinacji - spokojnie może się położyć, sprawdzone nie raz i nie dwa. Wszystko zależy od odmiany, nawożenia i przede wszystkim warunków pogodowych

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:58

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dokładnie powinno się w pierwszym zabiegu dać środek oparty na CCC, a w drugiej moddus lub mieszaninę tych dwóch środków. Mieszanina wzmacnia działanie tych środków i można stosować mniejsze dawki.

Ja w pierwszym i drugim zabiegu daję po 0,1l Moddusa i Stabilanu.