Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

764 odpowiedzi na ten temat

#181 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 20:39

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Potwierdzam słowa kolegów. Trzeba nawozić potasem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dzisiaj, 15:58
  •  

#182 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 17:55

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Wyżej jeden z forumowiczów napisał że antywylegacz można stosować razem z granstarem, czy mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat łączenia oprysku antywylegacza ,herbicydu, mocznika, i innych odżywek w płynie. Czy można je łączyć lub które można a które nie.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#183 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 18:36

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Większość herbicydów z rodziny pochodnych sulfonylomocznika typu Granstar, Apyros, Chisel mieszana z regulatorem CCC nie ma niekorzystnego wpływu na zwalczanie chwastów bądź skrócenia źdźbła.
Głównym punktem zaczepienia są zachwaszczenie plantacji, faza rozwojowa rośliny oraz warunki pogodowe panujące w czasie i po zabiegu.

Mocznik z herbicydami, regulatorami - odpada. Z odżywkami, większość dostępnych odżywek ma w swoim składzie N więc mocznik jest zbędny. Zostają te bez azotowe i tam można.

Zwróciłbym uwagę przy stosowaniu odżywki(mowa tu o Basfoliar 36extra) + regulator. Gdy trafimy na okres suszy po zabiegu, robi się nieciekawie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 19:40

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Należy również pamiętać że jęczmień można skrócić tylko środkiem zawierającym sub.aktywną ETEFON

#185 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:21

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Nie tylko.
Można również substancją aktywną trineksapak etylu (Moddus 250EC).

#186 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 19:38

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła O tej nie słyszałem ale sprawdziłem i rzeczywiście, ale wiesz jak to jest mam nie daleko taką małą aromkę i tam mają środki ale są tak o nich poinformowani że szok ostatnio na Jęczmień ozimy polecił mi APYROS ! na chwasty znaczy więc uważem że trzeba mieć też trochę swojej wiedzy w tym zakresie a na takim forum można ciekawych rzeczy się dowiedzieć!

#187 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 21 luty 2010 - 11:39

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Witam moze troche nie na temat ale pomagam tacie w gospodarstwie i nabrałem zapału do rolnictwa bardzo intensywnie czytam forum wiele sie juz nauczyłem za co wielkie dzięki i chciałbym zadać pytanie odnosnie faz rośliny a mianowicie np. pierwsze kolanko kiedy wystepuje ta faza po jakim czasie od wysiewu zboza ? sa jakies inne fazy i czym sie charakteryzuja? :]

#188 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 21 luty 2010 - 14:32

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ja odkąd stosuję antywylegacz na pszenicę, rzepak i jęczmień mam równomierne ziarno a co najważniejsze rośliny są niskie i nie wylegają. Aha i wcale nie ma niższego plonu, nawet wydaje mi się że jest odwrotnie.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#189 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:32

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Kolego aby poznać fazy rozwojowe zbóż wpisz w wyszukiwarce: "fazy rozwojowe zbóż w skali bbch", jest to norma często podawana na środkach ochrony roślin, więc jeśli będziesz je znal z łatwościa trafisz w odpowiedni termin zabiegu. Tylko tutaj, aby dojśc do perfekcji trzeba kilku lat obserwacji i monitorowania faz rozwojowych, ale wszystko jest do nauczenia. Pozdrawiam :)

#190 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 17:05

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Wielkie dzieki;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 20:46

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Witam. Mam pszenżyto Moderato które jak wiadomo wyrasta wysokie dostało pierwsza dawke azotu ok 200kg saletry na hektari teraz sie zastanawiam jaki i przedewszystkim kiedy antywylegacz zastosować bo zboże sie pierdyknie jak tego nei zrobie... jaki zastosować który po jednym zabiegu dobrze wykona swoja powinność??

#192 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 22:30

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła mam pytanie czy jak opryskam zyto ccc w dawce 1.5l i w nocy zdarzy sie ze bedzie lekki przymrozek to czy nie uszkodzi to tego zboza ? jakie moga byc skutki ?

#193 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 18:14

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Zuras:
Moderato skróć chlorkiem (CCC), np. antywylegacz 675.
Wyczuwasz kolanko ok. 1 cm od powierzchni ziemi, wlewasz ze 2 litry/ha reterdantu i w pole.

Uważaj na niskie temperatury, a nie daj Boże przymrozki. Uszkodzenia, zahamowanie rozwoju przez dłuższy okres, co w konsekwencji skutkuje obniżką plonu roślin.

Turtojs:
Odpowiedź na Twoje pytanie, patrz wyżej.

Aaa, Zuras, dla pewności możesz prysnąć moddusem na przedfladze. Usztywni przykłosie.

#194 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 20:57

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ale tego MODDUS-u wtedy pełną dawkę ?

#195 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 09:11

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Kolego @TOREZ mam mały dylemat, czekają mnie dwa zabiegi w pszenicy ozimej, herbicydowy i antywylegaczem, ten pierwszy chcę zrobić w tym tygodniu, drugi wypadnie zapewne po tygodniu, czy nie będzie to zbyt mocny szok dla roślin, obecnie wszystko rośnie jak należy, zastosowałem już dwie dawki azotu, pierwsze kolanko jeszcze jest niewyczuwalne, chciałbym dodać do herbicydu siarczan magnezu, a do antywylegacza odżywkę kompleksową. Krótko mówiąc chodzi o to, jak to wszystko ładnie połączyć, żeby zbytnio nie zaszkodzić roślinom. Pozdrawiam

#196 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 15:17

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Znalazłem w garażu 2 litry Cerone chyba z 2008 roku i jest ono dobre jeszcze do użytku? nadaje sie na Moderato? a jeżeli bym stosował CCC to wystarczy jeden zabieg??

#197 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 17:33

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Farmer:
Dawka 0,2-0,3 L/ha.

Młody:
Ostrożnie z mieszankami.
Odchwaść plantacje, dolej siarczan. Będziesz miał chwasty z głowy.

Na regulator jest jak na razie za zimno (przynajmniej u mnie tak jest).
Odczekaj z 5-7 dni od zabiegu herbicydem, i skróć regulatorem. Nie dolewaj dolistnych z azotem w swym składzie. Bez azotowe mogą być.

Zapowiada się sucho, gorąco i słonecznie przynajmniej do końca kwietnia, więc ostrożnie z wszelakimi mieszankami.

Zuras:
Cerone to nie CCC, to etefon. Dawka na pierwsze kolanko 0,75L/ha. Droższy od CCC. Nadaje się na Moderato.

Polecałbym Ci zostawić cerone na drugi zabieg. Wtedy 0,5 L/ha spokojnie wystarczy. Pierwszym zabiegem potraktuj CCC, silniej skraca.

P.S. Jeśli Cerone był szczelnie zamknięty, z dala od źródeł ciepła i w temperaturze nie niższej niż 0°C oraz nie skończył się termin ważności, to się nadaje do użytku.

#198 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 18:05

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła No szcun kolego widać znasz się na rzeczy wielkie dzięki za odp ;) Pozdrawiam

#199 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 21:49

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła torez to jaka jest optymalna temperatura do stosowania ccc ? i ile dni sie musi conajmniej taka utrzymać ? bo jak napiszesz ze np. 10 stopni a teraz w dzien było 16 a w nocy spadała do nawet 2 stopni to znaczy nie musi byc 24 godz. na dobe te przykładowe 10 stopni ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 16:46

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dzień - powyżej 15°C (ze 4 godziny w ciągu dnia)
Noc - minim. 8°C (im cieplej tym korzystniej).
Powyższe temperatury muszą utrzymać się min. 5 dni po zabiegu.
Przymrozki wykluczone.
Deszcz w ciągu 4-5 godzin po zabiegu również.