Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

764 odpowiedzi na ten temat

#1 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 maj 2007 - 19:38

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła jestem ciekaw czy stosujecie w swoich technologiach agrotechnicznych antywylegacze skaracjace zdzbła zbóz. jakiej firmy stosujecie czy są efekty na co nalezy zwrocic uwagę oraz ceny takich srodków. pozdrawiam
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dzisiaj, 05:50
  •  

#2 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 07 maj 2007 - 21:48

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła my stosujemy antywylegacz w celu skracani źdźbła (nazwy nie pamiętam). Efekty widoczne gołym okiem. W tamtym roku nie opryskaliśmy nim paska w pszenicy (specjalnie) i zboże na niepryśniętym było prawie o połowę wyższe. Stosujemy od 3 lat po tym jak nam żyto bujnęło do wys ok 1,8m, to NH CX760 miał problemy z wykoszeniem :blink:
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#3 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 maj 2007 - 22:00

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła a mozesz sie dowiedziec nazwe tego i koszt i iedy sie stosuje?? jak plony z ziarnem wyzsze sa>??
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:05

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Nazwa środka to Antywylegacz Płynny 675 SL stosuje się go w fazie "pierwszego kolanka" czyli na rośliny 15-20cm. Cena tego środka nie jest duża, preparat stosuje się od 1 do 2 litrów/ha, tylko nie wolno pryskać na żyto :blink: bo na żyto jest inny droższy środek :D
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#5 Share rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 22:16

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła antywylegacz płynny j.w. dawka 2,5l /ha dzielona. 1,25l przed pierwszym kolankiem, a za jakieś 7-10 dni druga połowa dawki. cen 1l to około 13zł.
cerone dawka 0,5-0,6l/ha faza liścia podflagowego, cena opakowania po 1l to około 90zł.co w sumie daje około 70zł/ha za stojące zbożę. źdźbło jest grubsze krótsze i twarde, na wietrze zboże nie faluje tylko zachowuje się jak sprężyna
stosuje 200kg N/ha i zboże jest b. niskie kłos znjaduje się zaraz nad liściem flagowym, wylega jakieś do 1%, ale nie jest przyklepane-łamie się nad 1.kolankiem.
w moim regionie już niektóre pszeniczki leżą.

#6 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 19:19

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła mam pytanko czy ktos z was stosuje stabilan 760 :P

#7 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 19:26

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Cos takiego jak Antywylegacz płynny i jemu podobne maja jeden minus,taki ze jak przyjdzie suchy rok to jest znizka plonu przez to ze skraca on troszke system korzeniowy!!!
Cerone czy Modus to juz inna bajka.Cena jest wyzsza ale bez zadnego ryzyka bo nie skaracaja systemu korzeniowego i mozna stosowac pod lisc flagowy.

#8 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 19:34

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła benek79 popieram Cię i przyłączam się do Twojej wypowiedzi

#9 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 20:51

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ja jeszcze z 2 lata temu stosowałem ale przezstałem
nawozów sie nie sieje tyle no i słoma idzie do ziemi i jest coś w podobie nawozu

#10 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 21:19

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła ja stosowałem już wszystko od -- CCC ,Antywylegagcze ,Stabilany, Cerone, i, Modus w różnych kombinacjach i terminach . W tamtym roku Modus
zboże stało w tym CCC Stefs bo wiosna mokra a pszenica rośnie aż miło, więc trzeba skracać żeby nie wybujała !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Vaflos

Vaflos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 20:30

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ja w poniedziałek prysnąłem pszenicę i jęczmień ozimy w dawce na ha: 1l CCC+ 0,2 l Moddusa.
Drugi zabieg w jęczmieniu wykonam na liścia flagowego samym Moddusem w dawce 0,3l/ha.
A w pszenicy dam też 0,3 Moddusa ale tak na 2 kolanko lub kombinację 0,2 Moddusa + 0,8 CCC.

#12 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 20:56

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła A Moddus ile kosztuje? Bo tez planuje podobnie jak Ty zrobic

#13 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 21:27

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła modus ---- około 200zł za 1litr

#14 Share karol198

karol198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 maj 2008 - 17:26

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła witam! mam pytanie. kiedy najlepiej jest używać antywylegacz w pszenicy? czy jezeli użyję go raz po wybiciu sie jednego kolanka to zadziała? prosze o odpowiedz tych ktorzy tak robili:) z góry wielkie dzięki ;)

#15 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 maj 2008 - 18:12

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła ja tak robiłem ale dopiero pierwszy raz to stosowałem,jak narazie efektów nie widac i obawiam sie że nic nie pomogło. Stosowałem Stabilan 1,5 l na h

#16 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 08 maj 2008 - 19:01

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Tak powinien zadziałac tylko trzeba dac odpowiednia dawke,moze byc dzielona. Dodatkowo wszesnie dany antywylegacz powoduje lepsze krzewienie pszenicy.

#17 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 08 maj 2008 - 21:17

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dodatkowo modus nie skraca systemu korzeniowego a zwykły przy suchym roku tak i to jest problem w razie suszy.

#18 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 maj 2008 - 22:51

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ja stosuje gdy jest 2 kolanko, w pszenicy ozimej 1,5l a po tygodniu druga dawka 0,7l.W pszenicy jarej tak samo tylko w mniejszej dawce 1l a po tygodniu 0,7l.

#19 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisany 09 maj 2008 - 21:33

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła TERMINY STOSOWANIA I DAWKI
Antywylegacz płynny 675 SL stosuje się na glebach żyznych, intensywnie nawożonych azotem, a
także w takich warunkach glebowo - klimatycznych, w których istnieje ryzyko wylegania zbóż.
- Pszenica ozima, pszenica jara
Opryskiwać na początku fazy strzelania w źdźbło, kiedy pierwsze kolanko jest widoczne (lub
wyczuwalne) w odległości 1 cm od powierzchni gleby. Rośliny w tym okresie powinny mieć
wysokość 15-20 cm.
Zalecana dawka:
pszenica ozima – 1-2 l/ha
pszenica jara – 0,7-1,5 l/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 maj 2008 - 18:51

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Zastosowałem Cecefon tydzien przed początkiem kłoszenia w pszenżycie , to troche za póżno , bo na etykiecie napisane jest ze mozna go stosowac do początku pokazania sie liścia flagowego czy może to wywołać jakieś negatywne skutki ?
Trend is your friend