Skocz do zawartości

Reklama

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
95 odpowiedzi na ten temat

#1 atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1738 postów

Napisany 07 maj 2007 - 19:38

jestem ciekaw czy stosujecie w swoich technologiach agrotechnicznych antywylegacze skaracjace zdzbła zbóz. jakiej firmy stosujecie czy są efekty na co nalezy zwrocic uwagę oraz ceny takich srodków. pozdrawiam
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2 kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • 3501285

Napisany 07 maj 2007 - 21:48

my stosujemy antywylegacz w celu skracani źdźbła (nazwy nie pamiętam). Efekty widoczne gołym okiem. W tamtym roku nie opryskaliśmy nim paska w pszenicy (specjalnie) i zboże na niepryśniętym było prawie o połowę wyższe. Stosujemy od 3 lat po tym jak nam żyto bujnęło do wys ok 1,8m, to NH CX760 miał problemy z wykoszeniem :blink:
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#3 atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1738 postów

Napisany 07 maj 2007 - 22:00

a mozesz sie dowiedziec nazwe tego i koszt i iedy sie stosuje?? jak plony z ziarnem wyzsze sa>??
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#4 kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • 3501285

Napisany 08 maj 2007 - 20:05

Nazwa środka to Antywylegacz Płynny 675 SL stosuje się go w fazie "pierwszego kolanka" czyli na rośliny 15-20cm. Cena tego środka nie jest duża, preparat stosuje się od 1 do 2 litrów/ha, tylko nie wolno pryskać na żyto :blink:  bo na żyto jest inny droższy środek :D
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#5 rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 22:16

antywylegacz płynny j.w. dawka 2,5l /ha dzielona. 1,25l przed pierwszym kolankiem, a za jakieś 7-10 dni druga połowa dawki. cen 1l to około 13zł.
cerone dawka 0,5-0,6l/ha faza liścia podflagowego, cena opakowania po 1l to około 90zł.co w sumie daje około 70zł/ha za stojące zbożę. źdźbło jest grubsze krótsze i twarde, na wietrze zboże nie faluje tylko zachowuje się jak sprężyna
stosuje 200kg N/ha i zboże jest b. niskie kłos znjaduje się zaraz nad liściem flagowym, wylega jakieś do 1%, ale nie jest przyklepane-łamie się nad 1.kolankiem.
w moim regionie już niektóre pszeniczki leżą.

#6 riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 19:19

mam pytanko czy ktos z was stosuje stabilan 760 :P

#7 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 19:26

Cos takiego jak Antywylegacz płynny i jemu podobne maja jeden minus,taki ze jak przyjdzie suchy rok to jest znizka plonu przez to ze skraca on troszke system korzeniowy!!!
Cerone czy Modus to juz inna bajka.Cena jest wyzsza ale bez zadnego ryzyka bo nie skaracaja systemu korzeniowego i mozna stosowac pod lisc flagowy.

#8 Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 19:34

benek79 popieram Cię i przyłączam się do Twojej wypowiedzi

#9 zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • 2873670

Napisany 02 kwiecień 2008 - 20:51

Ja jeszcze z 2 lata temu stosowałem ale przezstałem
nawozów  sie nie sieje tyle no i słoma idzie do ziemi i jest coś w podobie nawozu

#10 zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 21:19

ja stosowałem już wszystko od -- CCC ,Antywylegagcze ,Stabilany, Cerone, i, Modus w różnych kombinacjach i terminach  . W tamtym roku Modus
zboże stało w tym CCC Stefs bo wiosna mokra a pszenica rośnie aż miło, więc trzeba skracać żeby nie wybujała !

#11 Vaflos

Vaflos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 20:30

Ja w poniedziałek prysnąłem pszenicę i jęczmień ozimy w dawce na ha: 1l CCC+ 0,2 l Moddusa.
Drugi zabieg w jęczmieniu wykonam na liścia flagowego samym Moddusem w dawce 0,3l/ha.
A w pszenicy dam też 0,3 Moddusa ale tak na 2 kolanko lub kombinację 0,2 Moddusa + 0,8 CCC.

#12 Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 20:56

A Moddus ile kosztuje? Bo tez planuje podobnie jak Ty zrobic

#13 zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 21:27

modus ---- około 200zł za 1litr

#14 JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 08:47

Według mnie skracanie to konieczność. W ubiegłym roku nawet po skracaniu wyległo sporo ha po wichurach, co dopiero stałoby się bez antywylegacza. Stosujemy różne środki, ostatnio przywoziłem Cycocel, Stabilan, Cerone i inne, których nazw nie pamiętam :lol:
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#15 funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • 6796445

Napisany 02 czerwiec 2008 - 13:26

U mnie w gospodarstwie skracamy zboża w najlepszych stanowiskach. Mam też odmianę pszenżyta ozimego Zorro, która jest odmianą karłową i nie trzeba skarać. Ale i tak duże urosło.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#16 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 18:56

ja stosowałem cycocel 400 gram i modus od 250- 400 gram lepiej niech troche leży niż ma wszystko wypalić pozatym odmiany pszenicy teraz już są same w sobie niskie więc nie ma potrzeby aż tak mocnego skracania no na zyte dałem troszke więcej ale i tak bez przegięć.  Natomiast przerażają mnie ludzie dający pełną dawke antywylegacza na słabych polach i stanowiskach którzy jednocześnie zapominają o stosowaniu dużych dawek azotu.
przepraszam że nie biorę udziału w konkursie ale w skrzynce na kluczyki nie mam wolnego miejsca na kolejny kluczyk :(

#17 Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 06:37

no dobra oprysk zatrzymuje wzrost elongacyjny rośliny czyli system korzeniowy jest mniejszy, mniejsza powierzchnia asyilacji metabolitów przez system korzeniowy, ograniczona fotosynteza.... świadome zmniejszanie plonów?.....tak czy nie??? czy ktoś zrobił test czy czasami plon nie jest mniejszy????
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#18 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 07:29

Fenol, o Jun 4 2008, 07:37, powiedział:

no dobra oprysk zatrzymuje wzrost elongacyjny rośliny czyli system korzeniowy jest mniejszy, mniejsza powierzchnia asyilacji metabolitów przez system korzeniowy, ograniczona fotosynteza.... świadome zmniejszanie plonów?.....tak czy nie??? czy ktoś zrobił test czy czasami plon nie jest mniejszy????
tak ale możesz stosować zwiększone nawożenie przy którym bez tego oprysku już dawno zboża by leżały. Ale w warunkach suszy zaczynają się problemy i wtedy plony są znacznie niższe. Tak mi się przynajmniej wydaje
( i pisz jak dla rolnnika bo musiałem po internecie szukać co znaczą niektóre sformuowania  a ja jeste prosty chłop i czasem nie kumam)
przepraszam że nie biorę udziału w konkursie ale w skrzynce na kluczyki nie mam wolnego miejsca na kolejny kluczyk :(

#19 Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • 1987496
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 04 luty 2009 - 18:25

zastanawiam sie jaki antywylegacz zastosować w pszenżycie ozimym (moderato)
myśleliśmy nad moddusem i pisze że można go stosować od 1do2kolanka w dawce 0,6litra/ha czy można by tą dawkę podzielić na dwa razy tzn 0,3 na krzewienie i 0,3 na drugie kolanko?  czy ktoś to stosował, jakie są efekty? Czy można do tego dodać podczas oprysku dawkę moczniku jeśli tak to jaką?
PS: może są jakies tansze antywylegacze ale na równie dobrym poziomie (bez skracania systemu korzeniowego)

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 04 luty 2009 - 19:54

antywylegacz stosuje się solo czy można domieszać nawóz dolistny? bo na fungicydy to chyba za szybko jesli stosuje się jedną dawke

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk