Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

802 odpowiedzi na ten temat

#21 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 19 maj 2008 - 20:15

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Moim zdaniem moze tylko nie skrocic zboza,mniejszego plonu raczej nie zauwazysz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Dzisiaj, 13:23
  •  

#22 Share JD6820

JD6820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 maj 2008 - 20:54

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła nie można go tak późno stosować bo pochwa liściowa może tak stwardnieć że kłos będzie miał ciężko wyjść a nawet się połamać

#23 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 19 maj 2008 - 22:01

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Kolega ma racje, ja miałem taki przypadek, kłos był zniekształcony :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 20 maj 2008 - 14:23

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła ale lepiej dać chyba późno niż wcale
OT u mnie na antywylegacz za późno bo żyto sie już położyło

#25 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 20 maj 2008 - 14:24

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ale w koncu sie wykłosiło???

#26 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 08:47

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Według mnie skracanie to konieczność. W ubiegłym roku nawet po skracaniu wyległo sporo ha po wichurach, co dopiero stałoby się bez antywylegacza. Stosujemy różne środki, ostatnio przywoziłem Cycocel, Stabilan, Cerone i inne, których nazw nie pamiętam :lol:
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#27 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1286 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 13:26

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła U mnie w gospodarstwie skracamy zboża w najlepszych stanowiskach. Mam też odmianę pszenżyta ozimego Zorro, która jest odmianą karłową i nie trzeba skarać. Ale i tak duże urosło.
FUNKMASTER

#28 Share garek

garek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 18:56

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła ja stosowałem cycocel 400 gram i modus od 250- 400 gram lepiej niech troche leży niż ma wszystko wypalić pozatym odmiany pszenicy teraz już są same w sobie niskie więc nie ma potrzeby aż tak mocnego skracania no na zyte dałem troszke więcej ale i tak bez przegięć. Natomiast przerażają mnie ludzie dający pełną dawke antywylegacza na słabych polach i stanowiskach którzy jednocześnie zapominają o stosowaniu dużych dawek azotu.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#29 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 06:37

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła no dobra oprysk zatrzymuje wzrost elongacyjny rośliny czyli system korzeniowy jest mniejszy, mniejsza powierzchnia asyilacji metabolitów przez system korzeniowy, ograniczona fotosynteza.... świadome zmniejszanie plonów?.....tak czy nie??? czy ktoś zrobił test czy czasami plon nie jest mniejszy????
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#30 Share garek

garek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 07:29

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

no dobra oprysk zatrzymuje wzrost elongacyjny rośliny czyli system korzeniowy jest mniejszy, mniejsza powierzchnia asyilacji metabolitów przez system korzeniowy, ograniczona fotosynteza.... świadome zmniejszanie plonów?.....tak czy nie??? czy ktoś zrobił test czy czasami plon nie jest mniejszy????

tak ale możesz stosować zwiększone nawożenie przy którym bez tego oprysku już dawno zboża by leżały. Ale w warunkach suszy zaczynają się problemy i wtedy plony są znacznie niższe. Tak mi się przynajmniej wydaje
( i pisz jak dla rolnnika bo musiałem po internecie szukać co znaczą niektóre sformuowania a ja jeste prosty chłop i czasem nie kumam)

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 14:01

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Wykłosiło sie ale antywylegacz nie zadziałał - pszenzyto ma 130 cm
Trend is your friend

#32 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 04 luty 2009 - 18:25

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła zastanawiam sie jaki antywylegacz zastosować w pszenżycie ozimym (moderato)
myśleliśmy nad moddusem i pisze że można go stosować od 1do2kolanka w dawce 0,6litra/ha czy można by tą dawkę podzielić na dwa razy tzn 0,3 na krzewienie i 0,3 na drugie kolanko? czy ktoś to stosował, jakie są efekty? Czy można do tego dodać podczas oprysku dawkę moczniku jeśli tak to jaką?
PS: może są jakies tansze antywylegacze ale na równie dobrym poziomie (bez skracania systemu korzeniowego)

#33 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 04 luty 2009 - 19:54

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła antywylegacz stosuje się solo czy można domieszać nawóz dolistny? bo na fungicydy to chyba za szybko jesli stosuje się jedną dawke

#34 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 12 luty 2009 - 13:14

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Wiem, że generalnie nie powinno się stosować moddusa z herbicydem.
A ja mam takie pytanie : na polu nie ma chwastów, stosuję nawóz dolistny i za 2-3 dni moddus. Czy można go stosować w takim krótkim odstępie czasu?
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#35 Share Maciula

Maciula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 18:56

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Mam takie pytanie czy skracacie pszenżyto antywylegaczem i czy to wpływa na urodzajność plonów. Oraz kiedy najlepiej taki zabieg wykonać. Z góry dziekuję za odp.
Wszystko dobrze

#36 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 23 marzec 2009 - 19:45

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Ja skracam w tym roku może nie dokońca dobrze bo cycocelem ale dlatego bo kupiłem większą bańkę odrazu na pszenicę i taniej mnie to wyszło. A tak poza tym to moddusem. A skracanie wpływa na wielkośc plonów, a dokładniej zapobiega ich stracie . wejdz na tą strone i przeczytaj działanie środka http://www.google.pl...y...=Szukaj&lr=

#37 Share Maciula

Maciula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 19:52

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła dzieki ursus za link i porade. Jeszcze jedno kiedy ten zabieg wykonać mniej więcej wzrost rośliny w cm
Wszystko dobrze

#38 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1139 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 23 marzec 2009 - 20:16

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła regulatory wzrostu z grupy ccc najlepiej zastosować w fazie pierwszego kolanka, jak się spóźnisz to efekt będzie marny,druga sprawa to temperatura musi być odpowiednia, modus tu łatwiej go stosować bo aż do fazy liścia flagowego i on wpływa na wysokość plonu, no i jeszcze regulatory które zawierają etefon je też można później stosować, ile planujesz dać N na ha że chcesz to skracać?

#39 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 20:22

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Jeżeli chodzi o skaracanie pszenżyta to wszystko zależy jakie nawożenie azotem będzie zastosowane, jeżeli powyżej 100 kg N w czystym składniku to nalęży skrócić na bank, najtaniej bedzie antywylegaczem zawierającym CCC w dawce 1,5 litra na ha, jeżeli chodzi o wysokość rośliny ok 15-20 cm a praktyczniej bedzie jak wyczujesz pod palcami pierwsze kolanko 1 cm nad ziemią. Maciula temat razem z kolegami dosyć dobrze opisaliśmy w dziale prod roślinna zboża w podtemacie dożywiane dolistne, milej lektury, jeżeli chcesz prywatnie pogadać zapraszam na gg.pozdrawiam jerzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 23 marzec 2009 - 21:29

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła Najlepiej to regulator podzielić na 2 dawki