atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

Firek    2

Wie ktoś w jakiej cenie w tym roku 1 litr Moddusa?

Edytowano przez Firek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

A co najlepiej dac na wyleganie na żyto na VI klasie? Planowałem dac Moddusa ale podobno nie spełnia swojej roli na lekkich stanowiskach, a muszę skrócic bo mam wysiane Dankowskie Złote w ilości 200 kg/ha a powinno się siac 90 - 110 kg/ha, przy takiej obsadzie słoma będzie cieńka jak igła i przy nawożeniu pod 3t/ha napewno się położy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Panowie stosował ktoś zwykły CCC na jęczmień zimowy.Pierwszy raz mam go zasiany i nie bardzo wiem jak go usztywnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Czyli rozumie, że mogę bezpiecznie stosować Moddusa. To pytanie zadałem, bo nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji, aby został mi jakikolwiek pestycyd na kolejny sezon. Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

na skrucenie myslalem o cerone lub antywylegaczu plynnym i o 1 zabiegu na grzyba alertem .

acha mam jeszce jedna dzialke 30 arow tez do likwidacji tam bylo pryskane dewrinolem top i pozniej jeszce raz sialem rzepak i tam tez chcem owies posiac mysle ze dewrinol nie powinien szkodzic za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460

Witam. Czy można do herbicydu dodać antywylegacz płynny w ilości 0,6/L na ha w celu dokrzewienia pszenicy.Póżniej będzie jeszcze 1.5 L wraz z fungicydem(capallo) w fazie 1-ego kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z tego co wiem to mozna

kiedys dzwoniłęm do firm i napewno mozna mieszac z mustangiem, huzarem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy można jęczmień potraktować ccc, co się z nim stanie, czy skróci, z F&N agro jest srodek manipulator ktory ma w swoim składzie CCC i ma rejestrację na jęczmień

Edytowano przez turbogrocho49

maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ccc nie za bardzo radzi sobie z jeczminiem. jest cos takiego jak regulator 620sl stosowałem to kiedys według zalecen w fazie 4 lisci i niewidziłem efektu. na jeczmin pewnym rozwiazniem jest moddus.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku waliłem jęczmień etafonem, efekt bardzo dobry, na stanowisku po łace i dosc duzym nawozeniu n i pk wszystko stało jak należy, modus to dobre ale bardzo drogie rozwiązanie.

a jakby tak dać 1l stabialnu i do tego 0,4 cerone??


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam pszenice Mewe ,siana okolo 10 pazdziernika 240-200 kg/ha na start dalem 200kg saletry i dam ejszcze 300+kg saletrzaku . Czy wystarczy 1,2 l antywylegacza plynnego na 1 kolanko i na 2 kolanko 0,7 l antywylegacza plynnego+0,3l moddusa? Wystarczy tyle? oddam do tego ze bede jeszcze dawal odrzywki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja w ubiegłym roku na mewe dałem 1,5 stabilanu + 0,15 modusa na pierwsze kolanko, dostała 400kg saletry i 100 fosforanu i stałą idealnie z tym ze siana koło 200kg/ha i sporo wyleciało po zimie.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Chciałem dokrzewić pszenice za pomocą CCC ale nigdy tego nie robiłem więc mam kilka pytań.

Mam trochę tonacji w stanowisku po jęczmieniu jarym i ziemniakach(bez obornika), materiał kwalifikowany siana 23września 190kg/ha. 21marca dostała 200kg/ha saletry ale nadal wygląda dosyć marnie, jest jakaś rzadka. Czy 0.5l/ha antywylegacza płynnego sprawi że się skrzewi? Ile dni po zastosowaniu CCC nie powinno być przymrosków? Dalej mam zamiar sypnąć 100kg/ha mocznika i 3x jakaś odżywka i siarczan Mg, na kłos "się zobaczy". Na pierwsze kolanko zamierzam zastosować 1l/ha antywylegacza. Czy to dobre plany?

Mam również bogatkę w stanowisku po łubinie, siana w tym samym dniu 210kg/ha. Na razie dostała 150kg/ha saletry wygląda dużo lepiej niż tonacja ale też jakaś żadka, czy 0,3l/ha CCC pomoże jej się skrzewić. Dalsze nawożenie jak w tonacji a na 1kolanko 1,5l/ha antywylegacza. Dobrze to kombinuje?

Czy antywylegacz na krzewienie mogę połaczyć z odżywką i siarczanem Mg?Słyszałem gdzieś że jeżeli po zastosowaniu antywylegacza wystąpi przymrozek to rośliny mogą być poważnie uszkodzone. Przez ile dni po oprysku CCC nie może być przymrozków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farent    0

ja mam nawożenie około 200N i mam zamiarzastosować w fazie przed 1 kolankiem 2.2l CCC i 2tyg póżniej 0.5 Cerone lub Retar.Dodam że jest to na przenice ,wwiększości po rzepaku i jest to odmiana legenda i niestety bardzo wysoka.Mile widziane

poprawki co do mojego przepisu.

uprawialem legede 1i2 lata pod rzad byly deszczowe a dalem zwyklego antywylegacza przy naworzeniu ok.100-kg czystegoN tj.200 kg saletry i do tego dolistnie gleby srednio-zyzne stala do zniw plon 7 ton/ha modus jest dobry ale drogi a na wyleganie dawalemi nawet na 2 i3 kolanko mozna dzielic na 5 razy tyle ile ma kolanek i zawsze skroci ote 2-5 centymetrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy głównym zadaniem antywylegacza jest redukcja źdźbła aby nie wyległo. Do krzewienia porządna dawka N i będzie ok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Heheh od tego jest N zeby poprawiac :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

nie wiem czy przy życie sprawdzi się wiosenne stosowanie antywylegacza w celu lepszego krzewienia skoro trzeba pamiętać o tym ,że to jednocześnie może skrócić system korzeniowy a jak wiadome żyta raczej nie sieje na 2-3 klasie , więc takie zabawy to raczej tylko z pszenicą na dobrych glebach , ja osobiście w tym roku będę próbował poprawić pszenicę muszelkę po zimie stosując oprysk dolistnie siarczan magnezu + basfofiar 36 ekstra + troche manganu np adob mangan ale to są oczywiście koszty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Piotr, 1litr CCC kosztuje 8zł gdzie sam koszt zabiegu jest droższy od środka więc można do tego ccc dodać jakąś odżywkę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

nie wiem czy przy życie sprawdzi się wiosenne stosowanie antywylegacza w celu lepszego krzewienia skoro trzeba pamiętać o tym ,że to jednocześnie może skrócić system korzeniowy a jak wiadome żyta raczej nie sieje na 2-3 klasie , więc takie zabawy to raczej tylko z pszenicą na dobrych glebach , ja osobiście w tym roku będę próbował poprawić pszenicę muszelkę po zimie stosując oprysk dolistnie siarczan magnezu + basfofiar 36 ekstra + troche manganu np adob mangan ale to są oczywiście koszty ;)

 

 

ja jeszcze proponuje dać miedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj