atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lebek5    56

już opryskane antywylegaczem płynnym litr <13zł> dosc tani i zobaczymy co on warty? Mam jeszcze jedno pytanie bo zostalo mi około 50 litrów i opryskalem jeszcze inne 15arów, a moje pytanie to, kiedy mogę wjechac w to pole i opryskiwaczem z mocznikim i opryskac dolistnie??? bo bałem sie mieszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Dzieki

A ile moga kosztowac w/w srodki ( na ha)? W takim razie juz moglbym je stosowac czy troche trzeba poczkac? A moze juz sie nie oplaca, bo zapewne sa to znacznie drozsze srodki niz CCC?

 

W jak rozpoznac ta najoptymalniejsza faze? Tak jak pisza na etykiecie gdy I kolanko jest 1cm od korzeni, czy jeszcze jakos inaczej?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja łaczylem mustanga ze stabilanem w zycie. dzwoniłem do producenta mustanga i stabilanu i potwierdzili ze tak mozna.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

xsc:

Moddus - 80 zł/ha

Cerone - 50 zł/ha

Mógłbyś, czemu nie. Byle nie podczas kłoszenia zbóż. Max termin na zwiniętej fladze.

 

Jak zawiązek kłosa znajduje się na wysokości 0,5 - 1 cm (max 2 cm) od węzła krzewienia, wtedy stosować CCC - pierwsza dawka. Stosowanie w późniejszym terminie mija się z celem, znacznie obniża skuteczność działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

już opryskane antywylegaczem płynnym litr <13zł> dosc tani i zobaczymy co on warty?

Cena nie ma tu nic do rzeczy, tylko właściwy termin jego aplikacji, a z tym są spore kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

W dobrym terminie pryskałem modusem i cerone żyto które ma jedno kolanko i źdźbło jeszcze schowane w łodydze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

wydaje mi się ze było w dobrym terminie 2 kolanko bylo ok centymetr nad ziemia, kropiłem we wtork temperatura ok 24 stopni bezwietrznie:) tylko w sobote w nocy deszcz zaczoł i padac i ma padac podobno do wtorku a jest okropne zimno około 10stopni w dzien nocy chyba bedzie zimniej i moje pytanie czy to nie osłabi dzilania srodka lub czy wogole nie zadzila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

wydaje mi się ze było w dobrym terminie 2 kolanko bylo ok centymetr nad ziemia,

Coś nie tak piszesz.

Raczej 1-wsze, nie 2-gie. Gdyby to drugie, nie spodziewaj się jakiegokolwiek działania.

 

Opryskałeś we wtorek, przy optymalnych warunkach. Jeżeli w środę, czwartek i piątek przez kilka godzin dziennie utrzymywało się powyżej 15C, w nocy pow. 8C to jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

mam jeszcze jedno pytanie. Czy bedzie cos z pszenżyta i pszenicy jak woda stoi około 7cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm    0

Witam

Mam takie pytanie, w tym roku miałem zamiar pryskać pszenicę ozimą Stabilanem ale od ponad miesiąca pada i dziś na pszenicy zauważyłem że, są już widoczne dwa kolanka: pierwsze 2-3cm nad ziemią, a drugie około 5-7cm wyżej od pierwszego, na niektórych roślinach odległość ta jest mniejsza ale to w miejscach gdzie jest słabsze pole i mniejsza pszenica. Według mnie zaczyna się już faza liścia flagowego i nie wiem czy Stabilan coś pomoże?, bo powinien być stosowany gdy jest wyczuwalne pierwsze kolanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm    0

stabilan już tu nic nie zdziała,jedynie etefon można zastosować.

Dzięki za odp. Właśnie w marcowym TAP czytałem o skracaniu i tak myślałem, że będzie już za późno na CCC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

a co z moim pytaniem? bedzie coś z tego jak kawałkami stoi w nich do 7cm wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

wszystko zależy od tego jak długo utrzyma się woda, u mnie też miejscami jest tak samo i pszenice zaczynają żółknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Witam, mam mieszankę zbożowo-strączkową; jęczmień z grochem pastewnym. Całość już ledwo stoi, chciałbym zastosować antywylegacz, mam Retar (etefon). Czy nie uszkodzę tym grochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm    0

Witam

Mam pytanie czy antywylegacz w postaci Cerone (0,7 l/ha) zastosowany na pszenicę ozimą w której większość roślin ma pochwę liścia flagowego grubą, a po przekrojeniu widoczny jest kłos z ziarniakami, może wpłynąć negatywnie i np. zatrzymać kłos w pochwie? Dodam, że większość łanu ma zawinięty ku dołowi ostatni liść, a jakieś 20% jest wyprostowanych.

Zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Witam posiałem pszenicę jarą juz jest większa niż zimowa u innych obok. Chciał bym zastosować antywylegacz. Co bedzie najlepsze ? Może znacie też ceny tych najbardziej popularnych?

Czytałem w temacie aby uważac z mieszaniem regulatora herbicydu i odżywek. Czy mieszanie regulatora i tylko odzywki jest dobrym pomysłem? Czy odzywka powinna byc bez azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

podobne mam pytanie jak poprzednik do pszenicy jarej chciałbym Cerone bo nie zdążyłem już z ccc i będzie jedna dawka Cerone tylko nie wiem czy 0.7 na ha i plus z tym chciałem Tiltem na griba pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Nigdy nie stosowaliśmy antywylegacza i nie wiemy co i jak, patrząc po zbożach jarych widzę że trzeba będzie coś zastosować bo owies się już kładzie powoli, i tu Moje pytania co najlepiej zastosować? w jakiej fazie rozwoju rośliny? i jaki przybliżony koszt takiego środku na 1 ha? z góry dziękuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja owsy pojechałem CCC razem z herbicydem w fazie 1-2 kolanka. ALe mozna pryskac CCC do IV-V kolanka wiec smiało kupuj stabilan 750sl lub antywylegacz płynny 675 sl i do dzieła :D

 

Stabilan około 10zł/l dawka 1,5l/ha starczy

 

Jesli chodzi o jeczmien to juz trzeba moddusem lub jakims etefonem i koszty juz duzo wieksze. Ja modussa mam w domu ale nie wiem czy mi jeczmien nie przeleciał bo juz pierwsze kolanko na górce jest z 5cm od ziemi a na nizinie stał w wodzie do niedawna i nie rósł.

 

Modus kosztuje koło 250zł i trezba dac 0,3-0,4l/ha

etefon to koszt koło 60-70zł/ha

 

U nas w tym roku jak ktos wczesnie siał i dał troche azotu to bedzie lezec jak nic jesli sie nie uzyje regulatora wzrostu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Dokładnie, tak będzie na pewno, w tym roku daliśmy nawóz pod korzeń i na większości działek pod jare był kładziony obornik, a więc ma z czego rosnąc, gdybyśmy nie posiali pod korzeń to teraz dało by się mniejsza dawkę i było by dobrze a tak to buja za bardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie tez na oborniku i dostał w korzen 200 saletry. Ale jeczmien pozniej siany i jest do du.... :D

 

Jakby co to mma 20l stabilanu do sprzedania bo mi zostało :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Witam, mam mieszankę zbożowo-strączkową; jęczmień z grochem pastewnym. Całość już ledwo stoi, chciałbym zastosować antywylegacz, mam Retar (etefon). Czy nie uszkodzę tym grochu?

mam taki sam problem jak kolega i dodatkowo dużo mieszanek owies,pszenica,jęczmień, groch.... w tym roku wszystko leży na drugi rok coś muszę myśleć co na te mieszanki stosować :D ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dajesz odżywkę to bez azotu,nigdy nie mieszałem regulatora,ponieważ czytałem że może to mieć negatywny skutek dla pszenicy-nie wzjedzie Ci tak jak powinna.


Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj