Zaloguj się, aby obserwować  
KIbul

napędy sie zgrywają??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
igorass    33

Nie wiem jak jest poprawnie, wśród mechaników funkcjonuje taka nazwa dla odróżnienia i nigdy nie miałem problemów z dogadaniem się o jaki mechanizm chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

a ja takie pytanko bo temat o zgrywaniu się napędu to zapytam ;) mam zetora 8245 i opony z przodu mają rozmiar 12.4 R24 a tylne 18.4 R34 i na zakrętach morderczo spada skrętność i wg. mnie to wina albo zbyt małych opon albo zepsutego mechanizmu różnicowego :D i tu moje pytanie: Jaki rozmiar powinny mieć opony przednie jeżeli tylne mają rozmiar podany wyżej (18.4 R34 dla przypomnienia) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Powinny mieć rozmiar taki jak podałeś, ale mówisz że jest większy promień zawracania czy po prostu skręcanie odbywa się z trudem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

u mnie gdy wlacze przedni naped to blokada mechanizmu roznicowego jest automatyczna-wydaje mi sie ze to w polu jest gorsze rozwiazanie bo rosnie promien skretu a na drodze to lepiej bo pewniej sie prowadzi. u nas jest pare gorek a wszedzie porobili asfalt wiec jazda w zimi to 'fajna' rzecz-raz juz wyskoczylem z ciagnika.

hubert-pewnie rozlecialo ci sie lozysko na zwrotnicy,robilem to niedawno bo nie moglem juz jedna brama wyjechac.spadly waleczki i blokuja kamien


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

ale bez napędu skręca 2x lepiej a z włączonym napędem to ledwo się mieszczę w podwórku i widać wyraźne ślady że przy skręcaniu w lewo prawe koło idzie sporo za wolno a lewe znowu za szybko a przy skręcaniu w prawo jest na odwrót i nie wiem co może być przyczyną tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol69    0

mam jd 2250 z przednim napędem przód 24 tył 34 jak sprawdzić czy jest dobrze zgrywają napędy bo mechanik mówił że jest coś nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

waracajac do opon jakie chcesz zalozyc. jak do swojego 7211 dołozylem naped i sie okazalo ze sie napedy nie zgrywaja. z tego co pokierowali mnie koledzy z AF to jak masz opony 16.9x28 z tyłu to załoz 18.9x28 i z przodu 11.2x24(taki jest chyba ich rozmiar) i wtedy napewno bedzie ci sie wszytsko zgrywało. mi jak sie opony zjada tez mam zamiar zalozyc z tyłu 18.9x 28. pozdrawiam


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

on nie ma blokady mostu przedniego ;) nie wiem jak inne modele ale ten na bank nie ma ;)

Skąd wiesz, że nie ma automatycznej? Zachowanie ciągnika wskazuje, że jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

waracajac do opon jakie chcesz zalozyc. jak do swojego 7211 dołozylem naped i sie okazalo ze sie napedy nie zgrywaja. z tego co pokierowali mnie koledzy z AF to jak masz opony 16.9x28 z tyłu to załoz 18.9x28 i z przodu 11.2x24(taki jest chyba ich rozmiar) i wtedy napewno bedzie ci sie wszytsko zgrywało. mi jak sie opony zjada tez mam zamiar zalozyc z tyłu 18.9x 28. pozdrawiam

Kolego Pavlotal odpowiednim rozmiarem aby napędy się zgrywały w serii 6245-7245 jest rozmiar przód 11.2 R24 a tył 16.9 R30 co ci da jak zamiast 16.9 R28 dasz 18.9 R28 jedynie zmieni się szerokość opony a zresztą to jakiś całkiem nietypowy i niespotykany rozmiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Zerknijcie tu

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=180729

 

Ten Zetor po prawej ma opony 18,9-34 a mój 16.9-34 (przody 12,4-24) i jakoś mu to śmiga, ale są dosłownie łyse.Taki rozmiar miał jeszcze jeden 7745 w naszej okolicy.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aldanio    2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

witam mam pytanko czy sa wogule takie rozmiary opon niemoge ich znależć jesli tak to z jakich firm chodzi mi o 18.9/28 czy 18.4/28 w moim sa jeszcze orginały barum z trzy centy bierznika ale chetnie bym zamienił je na cos wyzszego cos w stylu aldania owiele lepiej sie prezentuje zetorek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

sory bardzo pomyliłem sie chodziło mi o opony 18.4x 28. zeby zmienic na taki rozmiar opon powiedzial mi o ty własnie kolega @Aldanio. Wiem ze idealnym rozmiarem byly by 16.9x30 tylko co to mi da jakbym musial felgi zmieniac. a tak jak mowil kolega @Aldanio zetor na oponach 18.4x 28 mialby taka sama srednice jak na 16.9x30 pozdrawiam


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

przegladałem tak z ciekawośći oponki o rozmiarze 16.9-28 i widze ze rózni producenci maja różne srednice zewnetrzne mitas ma 1435mm a taurus 1463 czyli by to oznaczało ze taurusy beda wyższe jak to rozszyfrować z tymi rozmiarami. 18.4 -28 to raczej ciezko spotkał sie ktoś z taka opona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek14
      Witam mam pytanie co się stanie gdy w skrzyni biegów i tylnym moście w zetorze 7211 będzie za dużo oleju do zetora wchodzi 32l co sie stanie jak bedzie 40 l ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam ,mam wyciek w tym miejscu co wytarte jest i ta dziura  w proximie 85 dziwne ze tam nie powinno byc wycieku gdyz nie ma oleju ,olej jest w bloku lub zwolnicy na dolei czy tam jest jakasc uszczelka czy wszystko skladane jest na silikonie ,czy da sie zsciagnac zwolnice tylko w tym miejscu gdzie jest ten wyciek tam jest bodajze 6 czy 8 srub takich grubszych i wytrzyscic i dac mase uszczelniajaca i skrecic od nowa zeby nie rozbierac calosci az do bloku czy zwolnice sciaga sie tak samo jak w ursusie c 360 trzeba cos podwiazywac zeby nie spadlo przy wyjmowaniu zwolnicy czy moge tylko te sruby odkrecic i zdjac czy musze cala z pochwa wyjmowac mial ktos taki przypadek prosze o pomoc to jest strona prawa gdzie sa biegi 
    • Przez Bartmk
      Witam wszystkich, panowie mam problem z wyciekiem przy zwolnicy prawej w moim zetorku, kwestia tego że nie wiem do końca gdzie jest przyczyna.Zrobilem kilka zdjęć aby pokazać skąd leci  zaznaczę że spore ciśnienie było w zwolnicy lewej po odkreceniu korka wlewowego,ale tam nie ma problemu z jakimkolwiek wyciekiem..., w prawej ciśnienia żadnego nie było.Kiedys z okolicznym mechanikiem wymieniłem tylko uszczelniacze i łożysko koła,ale myślę że nie ma to związku z obecnym wyciekiem. Proszę o jakąś radę z góry dziękuję. 


    • Przez mieciu110
      Witam,
      Postanowiłem założyć do swojego 7211 nowe oponki radialne 30" bo stare 28 kwalifikowały się do wymiany, zakupiłem felgi przez internet, niestety przyszły takie jak na zdjęciu poniżej. Jest jakaś szansa że opona bezdętkowa będzie trzymać powietrze na tych wżerach?  macie jakieś sposoby jak to wyrównać i uszczelnić czy lepiej od razu zamówić dętki ? Wstępnie oczyściłem to szczotką na szlifierkę, po uderzeniu młotkiem łuski rdzy dalej odpadają. 


    • Przez mati555
      Witam mam Zetora 7711 i mam opony 16,9r34 i czy na tą samą felgę da się  założyć opony 16,9r30?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj