Skocz do zawartości

Zdjęcie

napędy sie zgrywają??

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KIbul

KIbul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 28 listopad 2009 - 21:57

napędy sie zgrywają?? Witam.Mam zamiar założyć do zetora koła tył 16.9-28 przód 12.4-24 ,czy napędy będą się zgrywać?
Nie wiecie gdzie mogę dostać tylną szybę do zetora 7245?Pomóżcie :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
napędy sie zgrywają?? Dzisiaj, 12:58
  •  

#2 Share asior14

asior14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 22:10

napędy sie zgrywają?? co do kół to nie wiem ale szybę to zależy do jakiej kabiny ale na allegro będzie ja do swojego zetora kupiłem w "Agroma olsztyn"

#3 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 08:45

napędy sie zgrywają?? Czemu chcesz założyć 16.9-28, a nie wyższe??
Mam właśnie u siebie taki rozmiar i czasami zastanawiam się nad wyższymi.Przód z tyłem nie najlepiej się zgrywa przy włączonym 4x4. Gdy np. jadę i załączę 4x4 ciągnikiem tylko zatrzęsie i gwałtownie przyśpiesza, gdy chce go wyłączyć mam małe problemy z rozłączeniem. Musze użyć dużej siły. Raczej bym nie polecał ciągnik jest wolny 22km/h max

#4 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 09:11

napędy sie zgrywają?? Wydaje mi się że już kiedyś wypiywałem, ale niech tam:

11,2/10-24
16,9/14-28

11,2/10-24
16,9/14-30

11,2/10-24
12,4/11-36

12,4/10-24
13,6/12-36

12,4/11-24
16,9/14-34

Oto dopuszczalne konfiguracje rozmiarów kół dla Zetora 7245 przepisane z orginalnej fabrycznej instrukcji obsługi.

#5 Share KIbul

KIbul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 10:00

napędy sie zgrywają?? Ja mam tą kabinę z tymi 2 lampami z przodu a z tylu nie ma lamp ? a czy na tych kołach się napędy zgrywają? szukam na allegro i nie ma takich kół 30
A jak się ciągnik zachowuje ,bo u kolegi przód tak jak by zrywała co jakiś czas.? :(

#6 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 17:40

napędy sie zgrywają?? kolego @Kibul proszę Cię sformułuj poprawnie swój post bo na razie to wynika z niego że pytasz się forum jaką masz kabinę i ewentualnie inne dziwne rzeczy :blink: Konkretnie o co chodzi?

A co do zrywania u kolegi to powód może być inny.

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 17:50

napędy sie zgrywają?? Co do szyby to zmierz wymiary i idź niech ci gdzieś dotną i sobie załozysz.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share KIbul

KIbul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 19:27

napędy sie zgrywają?? A jakie mogą być powody tego zrywania? u mnie na 2 biegu co s stuka w skrzyni czy to będzie tryb od dwójki? Jak tak to jak się dostać do skrzyni żeby go wymienić ,i jaki to jest koszt?Może ktoś już zmieniał ?

#9 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 20:25

napędy sie zgrywają?? Czy ten Twój Zetor nie był czasem sprowadzony z Anglii? Znasz jego historię, bo to może mi pomóc w diagnozie tego zrywania.

#10 Share KIbul

KIbul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 21:16

napędy sie zgrywają?? Nie on jest krajowy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 21:26

napędy sie zgrywają?? Co do szyb tutaj poszukaj
Szyba szyby Zetor ursus używane (819094464) - Aukcje internetowe Allegro

#12 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 21:41

napędy sie zgrywają?? szyba kolo 100 zl [po 5 rozbitej zrezygnowalem,zalozylem plekse i tez pekla]powinna byc w kazdym wiekszym sklepie-zapamietaj tylko czy na 4 czy 5 dziur.
zrywa kolami-mozliwe ze krzyzaki przednich kol do roboty lub lozyska i kamienie zwrotnic do wymiany,podnies na windzie poruszaj mocno i zobaczysz co sie dzieje.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#13 Share nozyk8508

nozyk8508

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 21:55

napędy sie zgrywają?? jesli padło ci koło na górnym wałku to wystarczy rozpołowic od tylnego mostu i koło wymienisz a jesli na dolnym wałku to trzeba rozpołowic od tylnego mostu i od silnika a co do ceny to jedno koło zębate kosztuje srednio 200/300 zł

#14 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 22:04

napędy sie zgrywają?? Nawet jak masz krajowy to byc może jest zamontowany mechanizm różnicowy w wydaniu UK on się jakoś tam specjalnie nazywa koronkowy czy jak i wtedy co byś nie robił to będzie co i raz tak jakby "przepuszczać" - ten typ tak po prostu ma. Pozostaje tylko pytanie czy myślimy o tym samym objawie.

#15 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 23:03

napędy sie zgrywają?? ja mam takiego z kierownica po prawej stronie i nie widze zadnych roznic w tych czesciach ktore wymienialem, wiec nie sadze zeby w mechanizmie roznicowym cos bylo innego.u mnie powody zrywania sa takie jak podalem,a najbardzie to widac przy jezdzie na wprost-wiec mechanizm roznicowy nie ma chyba nic do rzeczy

#16 Share grusza5245

grusza5245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 22:36

napędy sie zgrywają?? czytam waszewypowiedzi na tamet przedniego napędu w zetorze i mam pytania czemu coś mi puku w przednim napędzie podczas skręcania gdy jade prosto jest ok. był sprowadzony z anglii. jeśli wiećiecoś na temat to piszcie z góry dzięjuje

#17 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:09

napędy sie zgrywają??

ja mam takiego z kierownica po prawej stronie i nie widze zadnych roznic w tych czesciach ktore wymienialem, wiec nie sadze zeby w mechanizmie roznicowym cos bylo innego.u mnie powody zrywania sa takie jak podalem,a najbardzie to widac przy jezdzie na wprost-wiec mechanizm roznicowy nie ma chyba nic do rzeczy

Jak można mieć Zetora z kierownicą po prawej stronie :blink: przecież kierownica jest centralnie...
Ze mną możesz plemizować ale katalog części zetora 1/89 uwzględnia dwa rodzaje przedniego mechanizmu różnicowego ;)
@grusza 5245 możesz mieć zużyte łożysko to przy przegubie, ale zazwyczaj objawia się to również wyciekiem oleju.

#18 Share grusza5245

grusza5245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:04

napędy sie zgrywają?? no właśnie to pukanie słychać podczas skretu w lewo i właśnie jest tam coś mokro od oleju więc mówisz że to może być łożysko tak??

#19 Share KIbul

KIbul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:36

napędy sie zgrywają?? No ,szyba już jest kosztuje 300zł u mnie jak wlałem olej do mostu to po krótkim czasie cały się wylał kolo kół?i tak zrywa i tak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 22:05

napędy sie zgrywają?? igorass na zartach sie nie znasz?jak go rejestrowalem to diagnosta sie pytal po ktorej stronie jest kierownica-ale lampe od rejestracji i swiatla z przodu musialem przestawiac.oczywiscie ze sa dwa bo sa dwa rodzaje przedniego mostu napedowego 5245 i czesc 6245 mialy lekki a czesc 6245[jak moj] i 7245,7745 mialy ciezki.
jak sie leje olej to trzeba wymienic simmeringi walu[to kupa roboty] lub wepchac smarownica troche smaru[z 1kg] i pomieszany z olejem powinien trzymac-ja tak zrobilem.
stukanie od czytania agrofoto nie zniknie trzeba wymienic lozyska ,,zwrotnice,zabieraki,itp
dwa dni ostatnio to naprawialem lozyska 2lata wytrzymaly i rozlecialy sie .kupilem nowe ,nabilem odwracam do gory nogami i walki wylecialy-jakis slowacki szajs za 32 zl.lewe kolo stuka bo na nim jest drazek kierowniczy i wiecej cierpi.
jak bedziecie naprawiac to piszcie to wam doradze co i jak.