pino93

JD 5080R czy Proxima Power 85

Polecane posty

pino93    0

ludzie mam problem planuje kupic traktor z PROW i juz umowe mam podpisywac i nie wiem który traktor wybrać.myślałem na poczatku o proximie plus ale raczej ja odrzucam power lepszy;) i teraz jd 5080r lub jeszcze 5080m czym one sie wogle różnią?ceną?jaka jest ich cena?który doradzacie?traktor na wniosku mam na 135 tys ale teraz mysle ze jak cos brac to juz lepszego i moge troche dołożyć. co o tych traktorach myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

5080m to typowo mechaniczny i prosty ciągnik


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

5080R na pewno nie kupisz za 135 tys zł. Seria M rożni się silnikiem (w R jest camon Rail), M jest na pól ramie a R na całej ramie. M ma mniejszy udźwig i 3 skrzynie do wyboru (16x16-30km/h rewers mechaniczny., 16x16-40 km/h z rewersem EH, 32x16- 40km/h rewers EH). Serie M można doposażyć w EHR, mocniejszą pompę o wydajności 70l/min. Co do zetora to też ciekawy ciągnik, tylko ze za podobną cenę możesz mieć JD. cena 5070M to ok 130 tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Każdy z tych 3 ciągników ma zalety i wady. Na korzyść 5R przemawia pełna rama, lepsza hydraulika i podnośnik. Common rail - powinien być oszczędniejszy i mocniejszy ale w praktyce tego tak się nie odczuje chyba, bardziej odczujesz potem koszt naprawy common raila, drożej niż układ bez CR. 5M ma półramę , co jest lepsze niż brak ramy w zetorze. Proxima power ma rewers elektrohydrauliczny w standardzie, a w 5M musisz dopłacać do takiej skrzyni. W zetorze nie masz możliwości dokupienia EHR, ale nie wiem czy Ci on potrzebny.

Dowiedz się jaką hydraulikę i podnośnik ma w standardzie 5M, czy aby czasem nie są to mniejsze wartości od zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Hmmm... a duża różnica w cenie między powerką a 5M? JD napewno bedzie miał miejszą awaryjność, za to części droższe, spalanie myślę że podobne..

A wogóle ile masz ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Dowiedz się jaką hydraulikę i podnośnik ma w standardzie 5M

 

5M ma udzwig podnosnika 3,6 tony A wydajność hydrauliki w standardzie to 74L (24+50), a w opcji jest 94L (24+70)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pino93    0

mam ok 20 ha;)EHR jest mi nie potrzebny.wiem ze jd nie kupie za 135tyś ale mówiłem juz ze planuje dopłacić.

ale dlaczego odrzucacie 5R?ile on kosztuje?serio pali tyle co zetor?o i to prawda ze jd ma klime w standardzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Kolego jak już złozyleś wniosek , który jest już rozpatrywany i na pewno jest już objęty kontrola(skoro piszesz ze już tylko podpisać, to teraz wszystko co ci życze to zmiana marki ciągnika na wniosku....) przecież to wszystko trzeba pisać od nowa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pino93    0

ale dlaczego?nie moge zmienic ciągnika ?ja słyszałem ze tylko moc musi sie zgodzić marka może byc chyba inna.co?

ile kosztuje 5080r?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Markę ciągnika zmienić możesz. Będziesz musiał zrobić aneks po podpisaniu umowy. Tylko na 5R będziesz musiał sporo dołożyć do tych 135tys. Chyba, że bierzesz inne maszyny to, może się jakoś w upustach wyrobisz, bo agencja nie zwróci więcej niż zadeklarowałeś przy składaniu wniosku. Z tych 3 ciągników 5R będzie na pewno najwygodniejszy i najlepiej wyposażony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Pierwsze słysze że przy zmianie marki trzeba pisać umowe od nowa...

Sądziłem że ważna jest moc...

My mielismy kupic Pronara, a kupiliśmy zupełnie co innego i jakoś nie było przy tym jakichś super problemów...

Autor tematu wspomniał ze żadnej umowy jeszcze nie podpisał...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pino93    0

no właśnie ja tez pytałem gościa który pisał mi ten wniosek i powiedział że marka nic nie znaczy aby tylko moc sie zgadzała i cena zwrócą tylko tyle ile we wniosku reszte musze sam dopłacić.teraz to juz nie wiem jd czy zetor power;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

5080R na pewno nie kupisz za 135 tys zł. Seria M rożni się silnikiem (w R jest camon Rail), M jest na pól ramie a R na całej ramie. M ma mniejszy udźwig i 3 skrzynie do wyboru (16x16-30km/h rewers mechaniczny., 16x16-40 km/h z rewersem EH, 32x16- 40km/h rewers EH). Serie M można doposażyć w EHR, mocniejszą pompę o wydajności 70l/min. Co do zetora to też ciekawy ciągnik, tylko ze za podobną cenę możesz mieć JD. cena 5070M to ok 130 tys brutto.

 

 

 

 

podstawowa wersja zaczyna sie od 130 tyś. wersja typowo mechaniczna i bez żadnych dodatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Gdy składasz wniosek podajesz tylko przedział mocy i max cene ciągnika. Załacznikiem jest tez oferta. Ja np złozyłem wniosek na ciągnik za 150tys netto o mocy 80-100KM i dodałem oferte JD 5090R za 210ty zł. A teraz gdy mam juz podpisana umowe moge wziąc ciągnik za jaka cene chce i dowolnej marki. Tylko jeśli bedzie to np MF za 180tys to te 30 tys dokładam z własnej kieszeni. Wiem tez że moge wziąc ciagnik który będzie lekko odbiegał od podanej mocy czyli może to być np 103KM czy 78KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

mozesz ale musisz podpisac aneks z agencja i uzasadnic wybor wiekszego


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pino93    0

cena jd jest zbyt duża i zastanowiłem sie nad tym troche więc pozostaje przy zetorze teraz tylko power czy plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Podpisując umowę z agencją, w umowie jest jaki ciągnik jakiej marki i moc. Zmieniając markę trzeba pisać aneksy, a co za tym idzie bawić się w odwiedzanie agencji. Prawie to przerabiałem, ale zrezygnowałem w końcu z zamiany...raz że urzędnik prowadzący sprawę, zaczął kręcić nosem, dwa pobliski diler wycofał się z Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

W ARiMR liczy się przedział mocy zapisany w zestawieniu rzeczowo finansowym przy zmianie marki nie trzeba pisać aneksu.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pino93    0

no dobra ja raczej i tak zostaje przy zetorze;)

ale teraz pytam power czy plus85?cena jaką podał mi diler power to 136tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

W ARiMR liczy się przedział mocy zapisany w zestawieniu rzeczowo finansowym przy zmianie marki nie trzeba pisać aneksu.

 

Czy na pewno?

W zakładce PROW piszą, że trzeba aneksować...

Sam jestem ciekaw bo ofertę mam na Zetora, a zastanawiam się nad JD 5080M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj