Skocz do zawartości

Zdjęcie

zwiększenie obrotów wom w ursusie 360

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share filipkowskiisyn

filipkowskiisyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 17:48

zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 panowie zastanawiam się czy jest to możliwe ,zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 .może są jakieś przystawki zwiększające obroty ,większe obroty przydały by się przy koszeniu kukurydzy w sieczkarni mengele mb290 .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 Dzisiaj, 21:14
  •  

#2 Share dflom

dflom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 17:54

zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 ja przynajmniej nie słyszałem ale możesz pokombinować .

#3 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 17:56

zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 większe obroty WOM w C-360 możesz uzyskać tylko jako tzw. obroty zależne ale tylko na postoju ciągnika (włanczanie wałka przez biegi). Obrotów niezależnych raczej nie da się zwiększyć i nie słyszałem o jakichkolwiek przystawkach, które miałyby za cel zmianę prędkości obrotowej WOM

#4 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 18:08

zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 a co stoi na przeszkodzie aby używać tych przełożeń podczas jazdy???? nic. jedynie to że jak wdusimy sprzęgło to wałek przestaje się kręcić ale to sieczkarni nie przeszkadza bo ma sprzęgło.

#5 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 18:19

zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 a to przeszkadza, że w momencie kiedy podawana jest większa ilość materiału do rozdrobnienia i chciałbyś przytrzymać na sprzęgle to co się wtedy stanie??????????

#6 Share rolnik95

rolnik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 18:30

większe obroty WOM w C-360 możesz uzyskać tylko jako tzw. obroty zależne ale tylko na postoju ciągnika (włanczanie wałka przez biegi).

Tak tylko że wtedy musiał byc by między bieg na 5 biegu, a gdzie z sieczkarnia pojedziesz na 5 ?? :(
Pozdrowienia dla użytkowników.

#7 Share dflom

dflom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 19:15

zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 a może lepiej podpiąć sieczkarnie do czegoś większego ?

#8 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 20:14

zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 nie wiem jak wygląda ta sieczkarnia a może założyć w niej przekładnie zwielokratniającą obroty np od cyklopa albo coś podobnego .a jeżeli jest tam przekładnia kątowa to zastąpić ją inną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share look1990

look1990

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne wynalazki w życiu człowieka

Napisany 28 listopad 2009 - 20:29

zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 Ursus c360 i zetor od 2011-7340 mają wspólnego przodka - 4011 i dzięki niemu wspólną budowę poszczególnych podzespołów. Stare zetory są często rozbierane na części. Wśród nich warto byłoby poszukać wom 540/1000,bo takie wyposażenie opcjonalnie było dostępne we wszystkich zetorach. Nie znam zasady jego działania, ale polecam przewertować katalog części zamiennych ursusa c360 i zetora typu 4011 i pochodnych, a następnie je porównać i wyciągnąć wnioski.

#10 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 20:35

zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 Zwiększając obroty, zwiększa się zapotrzebowanie na moc i wtedy C-360 będzie miał jeszcze większe problemy z tą sieczkarnią.
Kiedyś chciałem zobaczyć jak będzie się kośiło Zetorem 7245 i sieczkarnią Pottinger II na 1000 obr. Efekt był taki że było bardzo ciężko i brakowało mocy.

#11 Share nozyk8508

nozyk8508

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 21:18

zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 do c 360 możesz założ skrzynie od zetora napewno 7211 i 7245 byc może i od innych tego na 100% nie jestem pewien w tych skrzyniach jast dodatkowa wajcha do zmiany przełozen z 500 na 1000 obr. nie wszystkie zetory tak miały ale c 360 ma za małą moc do sieczkarni na takich obrotach ja taką skrzynie posiadam w 60 tce i używam jej tylko do cyklopa bo nawet w kosiarce po górach są problemy

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 22:47

zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 Po co zwiększać obroty?? 60 nie da rady na większych.
Przystawka ?? gdzie jo zmieścisz?? przekaźnik i tak jest krótki.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 grudzień 2009 - 15:14

Tak tylko że wtedy musiał byc by między bieg na 5 biegu, a gdzie z sieczkarnia pojedziesz na 5 ?? :blink:

A co nie pojedziesz na 5 biegu? Na szosowych nie pojedzie, ale na polowych? Ale odpisuje tylko na ten post bo jak dla mnie C-360 jest trochę za słabym ciągnikiem do sieczkarni.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#14 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 16:10

zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 raczej niz z tym nic nie zrobisz... przecież nie będziesz skrzsyni od innego ciągnika zakładał... bo to mija się z celem... nie wiem jak szybko jeździ się z sieczkarnią... ale jedyne wyjście wg mnie to włączyć wałek przez biegi(zależny) i piątkę polową wrzucić, obroty będą wysokie... byle by silnik uciągnął...

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#15 Share rolnik95

rolnik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 16:55

A co nie pojedziesz na 5 biegu? Na szosowych nie pojedzie, ale na polowych? Ale odpisuje tylko na ten post bo jak dla mnie C-360 jest trochę za słabym ciągnikiem do sieczkarni.

No niby pojedziesz, ale sam nei wiem jak jest z sieczkarnią bo nie mam. Wiem, że będzie miała ciężko...
Pozdrowienia dla użytkowników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:48

zwiększenie obrotów wom w ursusie 360 Koszenie kuku na zależnych odpada bo za mała moc, po drugie czasami trzeba zatrzymać się, zmienić bieg... i wtedy po wciśnięciu sprzęgła WOM zatrzyma się i sieczkarnia zapchana.