Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja rozrzutników????

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 14:51

Rejestracja rozrzutników???? Ciągnik to nie jest pojazd samochodowy i nie dotyczy go ograniczenie do 3,5t zresztą ja też rozmawiałem z policjantem i powiedział że każdym ciągnikiem z każdą maszyną można jeździć na B poza przyczepami, a jak już muszę coś przewieść np. cement to żebym sobie uczepił rozrzutnik i na rozrzutniku to wiózł to ostatecznie można ale też się nie powinno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja rozrzutników???? Dzisiaj, 23:10
  •  

#22 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 14:58

Rejestracja rozrzutników???? Ferdek a przedstawisz nam skan tego dokumentu co dostałeś z komendy??
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 15:09

Rejestracja rozrzutników???? jak znajde to mogę wysłać Ci na maila :( albo wstawić na krótko do galerii

#24 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 23:29

Rejestracja rozrzutników???? na kat.B można jeździć tylko ciągnikiem o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t ze sprzętem zawieszanym, nie zadna przyczepą
ktoś kto pisał ze gadał z policjantem ma racje, nie jedne juz mi to mówił i nie w jednych przepisach to czytałem, tak jeżeli masz B+E to mozesz jeździć ciagnikiem o masie do 3,5 z przyczepami

#25 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 00:13

Rejestracja rozrzutników???? Kategoria B uprawnia do jazdy ciągnikiem z maszynami podwieszanymi i przyczepa lekką, B +E obejmuje w całości kategorię T czyli uprawnia do jazdy ciągnikiem i przyczepą lub przyczepami panie zetorrrrrrrrrrrrrrrrr. 3,5 tony wymaż ze swojej pamięci.

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 08:53

Ciągnik to nie jest pojazd samochodowy i nie dotyczy go ograniczenie do 3,5t zresztą ja też rozmawiałem z policjantem i powiedział że każdym ciągnikiem z każdą maszyną można jeździć na B poza przyczepami, a jak już muszę coś przewieść np. cement to żebym sobie uczepił rozrzutnik i na rozrzutniku to wiózł to ostatecznie można ale też się nie powinno

Ile jeszcze razy będą musiał się powtarzać w tym temacie, ciągnik to nie jest pojazd samochodowy i nie obejmują go żadne przepisy dotyczące masy własnej, a maszyny rolnicze w żaden sposób nie dzielą się na te zawieszane i ciągane maszyna rolnicza to jest maszyna rolnicza w kodeksie drogowym i nie ma absolutnie żadnego znaczenia czy jest ciągana czy zawieszana, a na kat.B można jeździć pod rogach publicznych ciągnikiem rolniczym wraz z maszynami współtowarzyszącymi i tak tymi maszynami może być rozrzutnik 10T rozsiewacz do nawozów ciągany, prasa każdego rodzaju itd itd, kat T ewentualnie B+E jest potrzebna do poruszania się ciągnikiem wraz z przyczepą bądz przyczepami rolniczymi które muszą być rejestrowane i tak tutaj mogą być nieścisłości, bo przyczepą rolniczą ( tzn taką która musi być rejestrowana jest np. beczkowóz, a rozrzutnik już nie musi być rejestrowany, oczywiście jeśli ktoś na rozrzutniku czy w rozsiewaczu będzie wiózł węgiel może mieć kłopot z policją ale nie musi i to nawet jeśli będzie miał kat. T bo pojazdy transportowe muszą być rejestrowane, nawet ta przyczepka do 750kg DMC musi być zarejestrowana i kazda inna przyczepa nie ma tu żadnych 1 osiówek wozów konnych przerabianych na przyczepy czy ciągane przez ciągnik wszystko musi być rejestrowane a to że policja się nie czepia to tylko dlatego że przymyka oko i traktuje te relikty przeszłości i wynalazki jako maszyny rolnicze ale nie każdy jest taki wyrozumiały :unsure:

ps. istnieje jeszcze jeden zabobon że na kat. B+E można ciągać tylko jedną przyczepę i jeszcze obejmuje jakaś mała DMC 3,5t samochód +2,7t przyczepa, kolejna bzdura bo ciągnik nie jest pojazdem samochodowym i można ciągać każdy zestaw składający się z 2 przyczep i DMC dostosowanej do ciągnika bez ograniczeń tak samo jak na T

#27 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 09:02

Rejestracja rozrzutników???? Co do rejestracji rozrzutnika to nie jest to wymagane jeśli poruszamy sie z adapterem do obornika, zaś jak go zdemontujemy i np. z burtą kukurydze czy zboże wozimy to jest już przyczepa czyli pojazd wymagający rejestracji i ubezpieczenia.Wrazie wypadku z takim rozrzutnikiem z adapterem to odszkodowanie idzie z oc ciągnika a zaś jak wieziemy zboże z burtą to jest to przyczepa i musi mieć własne oc.Tak było 20 lat temu jak mi mówił ojciec i musiał zarejestrować rozżutnik bo miał potrójne burty i często woził zboze nim.Jak kupił przyczepe to wyrejestrował rozżutnik.Swego czasu to nawet wóz i kibitki jednoosiowe były unas porejestrowane.
Co do beczkowozu to kolege zatrzymali policaj z beczką 18000l i pytają dzie rejestracja ale kolega kumaty i pyta a od kiedy to sie rejestruje beczki.Odpowiedz była taka że można dobrowolnie zarejestrować i ubezpieczyć.Myśle że jak kto jezdzi po ruchliwych drogach i często to warto zarejestrować .

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 09:26

Rejestracja rozrzutników???? No tak 20 lat temu można było zarejestrować, a teraz zarejetsrować rozrzutnik się nie da bo wymagana jest homologacja, jak nie ma homologacji to tylko jako SAM a rozrzutnik to ni ejest żaden sam i koło się zamyka, a beczkowóz to wcale nie tak dobrowolnie, bo musi być rejestrowany, może poprostu jakoś się tego nie czepiają wszyscy :unsure:

#29 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 23:09

Rejestracja rozrzutników???? Nie lubie się kłucić ale raczej nie macie racji. Prawo jazdy T uprawia do kierowania ciągnikiem i wszystkimi maszynami, przyczepami itp. A prawojazdy B+E to jest jakby następca T bo już te prawo jazdy T zanika. U siebie szukałem i nie znalazłem ośrodka z kat.T. Tak że B+E to samo co T a znowu w kat.B ciągnik jest traktowany jak samochód. Można jedynie jeździć z maszynami podwieszanymi i ciągać jak samochodem przyczepke lekko o DMC 750kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 00:24

Rejestracja rozrzutników???? Trochę się zagalopowałeś. Kat. B+E obejmuje uprawnienia kat. T. W druga stronę to nie działa, to nie są równoważne kategorie. B uprawnia do poruszania się ciągnikiem, ciągnikiem z przyczepą lekką.

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 08:24

a znowu w kat.B ciągnik jest traktowany jak samochód. Można jedynie jeździć z maszynami podwieszanymi i ciągać jak samochodem przyczepke lekko o DMC 750kg.

Kolejny cwany instruktor nauki jazdy wymyśla że jeżdząc na kat B poruszamy się ciągnikiem rolniczym tak jak samochodem, znam to :) , tylko że w kodeksie nigdzie nie ma napisane że ciągnik rolniczy jest traktowany jak samochód :) tym bardziej nigdzie nie ma w kodeksie podziału na maszyny podwieszane i ciągane, jest tylko podział na maszyny rolnicze i przyczepy!!!!!!!!!!!!!!!!! :) a wszystkie przyczepy muszą być rejestrowane, wiec to co nie jest rejestrowane możemy ciągać na kat B i nawet jeśli jedziemy jd 300km i cięgniemy agregat o masie 10t lub rozrzutnik 20t ;)

#32 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 11:03

Rejestracja rozrzutników???? Poczytaj w kodeksie co to jest przyczepa.

#33 Share borysek

borysek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 06:48

Rejestracja rozrzutników???? przyczepa - pojazd bez silnika, przystosowany do łączenia go z innym pojazdem

Art.71.
Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

W Wydziale Komunikacji poinformowano mnie, że na B mogę jeździć ciągnikiem rolniczym z wszystkimi maszynami, które nie muszą być zarejestrowane jako przyczepa.

#34 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 13:14

Rejestracja rozrzutników???? @borysek na pewno wszyscy czekali 3 lata żeby dowiedzieć się jaka jest definicja przyczepy

#35 Share borysek

borysek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 13:07

Może komuś się jeszcze przyda.

#36 Share oleknowak

oleknowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 luty 2016 - 13:55

Czy rozrzutnik dwuosiowy z wymontowanym układem napędowym od adaptera i podłogi, z zdjętymi łańcuchami, podczas kontroli drogowej będzie traktowany dalej jako rozrzutnik, czy już jako przyczepa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6369 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 luty 2016 - 18:04

Rejestracja rozrzutników???? wg mnie jako przyczepa a to czy dostaniesz 20-500 zł za pojazd niedopuszczony do ruchu to już zależy od misiaka.
No i raczej wątpię aby zatrzymywali coś takiego.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke