Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn na 200 ha pszenica/rzepak/bobik/groch

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bapho

bapho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 15:56

Kombajn na 200 ha pszenica/rzepak/bobik/groch Szukam obecnie kombajnu zbożowego odpowiedniego dla mojego gospodarstwa i mam wielki problem z wyborem tzn jest tego cała masa ale nie wiem jak jest u poszczególnych kombajnów z wydajnościami obecnie 200 ha koszę 2 bizonami i chce zmienić je na 1 mocny. Interesują mnie głownie kombajny ClaaS oraz mniej Neew holland Proszę o poradę.

wielkość gospodarstwa 200 ha + usługowo ile się da
teren falisty
kwota dyspozycyjna 130-220 tys pln

Myślałem nad jakimś dominatorem ale sam już nie wiem może ten temat jakoś mnie naprowadzi na odpowiedni sprzęt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn na 200 ha pszenica/rzepak/bobik/groch Dzisiaj, 09:21
  •  

#2 Share Rolas14

Rolas14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 16:32

Kombajn na 200 ha pszenica/rzepak/bobik/groch Ja myślę że używke claas mega 204 mój sąsiad ma go od ponad 2 lat i jeszcze nic przy nim nie robil tylko sarowal a ma 20 hektarów chwali go sobie i powiedzaial ze za zaden inny by sie nie zamienil tylko jedna wada silnik ma odrazu za kabiną
W tym roku na żniwa splonol u nas kombajn claas mega 204 byla to wina instalacji ale ogolnie dobry kombajn

SORY POMYLILEM SIE 200 HEKTARÓW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:24

Kombajn na 200 ha pszenica/rzepak/bobik/groch Witam za claasem nie jestem jeśli chodzi o kombajn który nadaje się do zbioru grochu czy bobiku jest kombajn wyposażony w Rotor to jest najlepszy system omłotu który jest nie zastąpiony mogę dać przykład : jak kosisz rzepak to tak żeby nie gubił i nie było dużo polówek kosiłem klawiszowcem to trochę było polówek a jak kosisz rotorowcem to nie ma żadnej połówki i możesz kosić rzepak z zielonym dołem jak i suchym ale by trzeba było kosić bardzo wolno a klawiszowiec by się zapychał.Jest tylko jeden producent co wydal pełno takich kombajnów jest Case . do 220 tys możesz znaleźć case :1680-2144-2166-2188-2344-2366-2388 te kombajny mogą się różnic miedzy sobą wyposażeniem w kabinie trochę większa ilością czujników ,blachami mocą silnika i takimi innymi bajerami ale zero różnic w omłocie i ramie kombajnu .

http://www.agrofoto....mage&img=157416
to jest moj kombajn mozna go znalesc po atrakcyjnych cenach nawet po 50 tys i nie sa awaryjne tak jak kazdy case
Dodany obrazek