Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awaryjność niebieskich Rekordów

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 09:28

Awaryjność niebieskich Rekordów Cześć!
Zamierzam w przyszłym roku zmienić kombajn z Z056 na ... i tu właśnie jest pytanie, na co? Kombajn do 150 tys. brutto miałby pracować na 50 ha i dwa zastrzeżenia do niego, by był w miarę wygodny w użytkowaniu (klima, hydrostat, możliwość siedzenia, a nie ciągłego stania jak w suprze) oraz żeby nie było awarii. Ktoś może napisać, że jak dbasz tak masz, ale o swój dbam od nowości a pomimo przeglądów przed żniwami i tak się psuje i dezorganizuje pracę.
Czy moim wymaganiom sprosta niebieski Rekord? Jeśli ktoś takiego ma to proszę żeby się wypowiedział. Podajcie jakie macie silniki w rekordach, który rocznik, jak jest z awariami, no i ewentualnie na co zwracać uwagę przy zakupie. Najbardziej interesowałyby mnie te Rekordy z nową kabiną produkowane chyba po 2000 roku.

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awaryjność niebieskich Rekordów Dzisiaj, 10:02
  •  

#2 Share MarioS

MarioS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Motocykle no i Rolnictwo

Napisany 27 listopad 2009 - 10:17

Awaryjność niebieskich Rekordów a jak już zmieniasz to może na większy??
np. MDW
-@przemek99 ma i chyba nie narzeka

albo jak Bizon to np. BS albo Dynamic

To jest tylko moja sugestia
Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

#3 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 27 listopad 2009 - 14:14

Awaryjność niebieskich Rekordów Na 50 ha taki BS nie miał by co robić chyba ze usługi :(

#4 Share master0608

master0608

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 14:50

Awaryjność niebieskich Rekordów Ludzie ja was nie rozumiem... A dlaczego niby nie na 50ha nie brac BS'a ? Moim zdaniem to idealny kombajn na taki areal... A nie zastanawiales sie nad zagranicznymi markami ? Nie wiem za ile mozna kupic w dobrym stanie Claasa Dominatora, ale to swietne kombajny

#5 Share Lamborghinithebest

Lamborghinithebest

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 43 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 15:47

Awaryjność niebieskich Rekordów No może Bizony nie są złe ale ja polecam Dominatora. Z awaryjnością jest różnie zależnie od stanu maszyny i powierzchni jakie już przemierzyła. Myślę że za 100 tysi będziesz miał naprawdę niezły sprzęt. Jeden koleś przywozi z Francji i naprawdę ma rwanie :( Jakiś miesiąc temu stało u niego na podwórku 7-8 szt a w tej chwili zostały mu już tylko 3 szt :] Jeżeli chciałbyś kupić Claasa to napisz do mnie to podam Ci nr do tego gościa

#6 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 27 listopad 2009 - 16:21

Awaryjność niebieskich Rekordów Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac??? Ja bym sie nie pakowal w stare wyjechane maszyny z za granicy. Co do BS'a to jest takie RSP ze maja 800ha i byly na nim 2 BS'y czyli na kazdego jakies 400ha, nie maja buraków ani pastwisk!Dawały rade i beda dawac rade bo to sa przeznaczone kombajny na duze uprawy a nie 50ha. Teraz maja 2 NH bo dokupili pola. Nie wiem o co chodzi @master0608, taki kombajn na 50ha jest za duzy, nie wykorzystany!!!! To jest odpowiednik Claasa Megi 204 a kto kupi Mege na 50ha? :(

Mysl nad Dynamic'iem i Rekordem. Byle klima a bez hydrostatu tez idzie kosic ale klima to juz wygoda.

#7 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 17:50

Awaryjność niebieskich Rekordów ja polecam Claasa Dominatora 98sl, za tyle kasy spokojnie takiego kupisz. gosciu ktory u mnie kosil kukurydze mowil ze to jedne z najlepszych kombajnow claasa (oczywiscie z dominatorow) KOMBAJN ZBOŻOWY CLAAS DOMINATOR 98 SL MAXI (820660310) - Aukcje internetowe Allegro cos takiego. no chyba ze chcesz wiekszego to 108 Maxi ale on ma chyba 6 klawiszy i jest troche za duzy.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 12:38

Awaryjność niebieskich Rekordów no nad claasem to się też zastanawiam. Dołączyłem się wcześniej do tematu "jaki kombajn na 50 ha", ale tam nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi, dlatego tutaj napisałem. Chciałem się zorientować, czy w ogóle opłaca się pakować kasę w Bizona.
Nad claasem to myślałem albo 88sl/vx albo 98sl/vx. tylko VX są strasznie drogie. na allegro za ponad 200 tys. brutto stoją, a to już za dużo.
No i jeszcze jest taka sprawa, że Rekorda kupię 9-10 letniego za te pieniądze, a claasa to w najlepszym przypadku 15-letniego.
Niemcy czy Francuzi też nie sprzedają super sprzętu. jakby im się nie sypały to też pewnie by ich nie sprzedawali.

Jeśli chodzi o kombajny typu BS czy Dynamic to są one za duże i nie wyrobiłbym z kursowaniem ciągnikiem :(

#9 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 20:07

Awaryjność niebieskich Rekordów no wlasnie i w tym problem ale czy taki Claas z 93 czy 94 roku jest gorszy od bizona z 2000/01 roku?? zobacz tego Claas dominator 108sl maxi '97 4x4 (820041661) - Aukcje internetowe Allegro fakt, troche duzy ale rocznik dobry. Maszyna lub urządzenie do zbioru płodów rolnych Claas Mega 208, 1996r. - otoMoto MDW Fortschritt 525 (829629128) - Aukcje internetowe Allegro nie wiem, jak tam chcesz ale pomysl jednak moze o BSie bo Rekorda z dlugim przenosnikiem pochylym i hydrostatem bedzie ciezko znalezc.

#10 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 22:23

Awaryjność niebieskich Rekordów Ja poleciłbym niebieskiego rekorda niegrzeje sie szybko kosi a jeśli szukasz czegoś młodego to kupuj te powyżej 2000roku mają już hydrostat i długą gardziel BIZON REKORD z 2000roku (843011353) - Aukcje internetowe Allegro

#11 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 12:18

Awaryjność niebieskich Rekordów No właśnie na tego patrzyłem, ale zauważyłem też dziwną rzecz. Otóż ten z 2000 roku ma ok 130KM, a gdzieś widziałem z silnikami 150 konnymi. Wie ktoś skąd jest ta różnica? Czy w ogóle jest możliwe żeby rekord miał 150 koni?

#12 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 07 grudzień 2009 - 16:56

Awaryjność niebieskich Rekordów 150 KM to z innego silnika . 150 KM wyciskali z silnika Perkinsa bodajże .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 18:52

Awaryjność niebieskich Rekordów

Ja poleciłbym niebieskiego rekorda niegrzeje sie szybko kosi a jeśli szukasz czegoś młodego to kupuj te powyżej 2000roku mają już hydrostat i długą gardziel BIZON REKORD z 2000roku (843011353) - Aukcje internetowe Allegro

gdzie ty widzisz w nim hydrostat?? na zdjeciu gdzie pokazane sa rodzielacze dokladnie widac pompke od sprzegla i wydaje mi sie ze bizony z napedem hydrostatycznym maja jeszcze zamiast napisu "REKORD" tego zoltego nad kolem, napis "HYDROSTATIC". to ze ma joystick nie oznacza ze ma hydrostat. watpie ze znajdziesz model niebieski powyzej 2000 roku na hydrotacie.