faraon10

Czesci zamienne do pługów

Polecane posty

faraon10    0

Witam mam problem z kupnem odkładni do pługu Huard. Kto prowadzi sprzedaz czesci zamiennych do pługów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

autorowi chodzi o pług Huard - czyli obecnie KUHN - (nasz ma na niektórych czesciach jeszcze oznaczenia Huard) a częsci typu odkładnie lemiesze dostaniesz za niedrogie pieniadze w Unirolu a pozostałe napewno da rade u którego kolwiek dealera Kuhn-a


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Odświeżam trochę temat. Mianowicie muszę wymienić lemiesze i dłuta w moim pługu - Niemeyer. Tylko mam dylemat od kogo mam kupić ;[ Jak na razie do wyboru jest Granit, Unirol - lemiesze swoje i firmy Original Frank. Może wy macie jeszcze namiary na dobre firmy które się tym zajmują. Podzielcie się swoimi opiniami.

Pozdrawiam ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Zdecydowanie jestem za Unirol-em, naprawdę używają dobrej stali do produkcji swoich części, a nie polecam szukać pozornych oszczędności !!!


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

popieram - Unirol robi konkretnie i w tej jakosci taniej nie kupisz


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Unirol stal Fanka polecam .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

S-Piotr tobie chodzi o części robione przez Unirol czy może te które nazywa Unirol Original Frank?

A jaka to stal Fanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

a przypadkiem UNIROL i GRANIT nie mają części z tego samego źródła. Byłem kiedyś w UNIROLU za nożami do przyczepy zbierającej to facet przyniósł katalogi GRANITU znalazł markę i typ przyczepy i oznajmił że za dwa dni mogą być na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nux1    0

można napawać powierzchnie natarcia części -pługa specjalnymi elektrodami i pracują dłużej kilka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

u nas większość zakłada Grudziądzkie ,przerabiamy otwory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Odświeże temat. Ma ktoś namiary na składnicez częściami do pługów Rumpstad podorywkowych ??


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

bo oglądałem 7 skib rumpstad i bardzo fajny pług lepsze odkładnie niż UG i narazie ma nowe lemiesze ale zmierzyłem i od ug nie dopasuje bo jest 9cm rozstawu a rumpstad ma 12cm. Ale i tak go biore jedynie będziemy wiercić jedna dziure bo ogólnei to pasuje na jedną dziure idealnie na tą od calizny ale na tą od orki będzie trzeba wiercić jedynie jak nie znajde pasujących


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Sąsiad kupił lemiesze z ZPL w Suwałkach i bardzo je chwalił . Wiem że produkują różne części do pługów polskich i zagranicznych. ZPL to zakład produkcji lemieszy.

Nr tel:875654202 - dzwońcie -bardzo mili i uczynni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rene    0

Polecam jakąś polską kuźnię, dorabiają otwory do każdego pługa.

Edytowano przez Rene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumpstad    0

Odświeże temat. Ma ktoś namiary na składnicez częściami do pługów Rumpstad podorywkowych ??

 

witam jestem z woj śląskiego miałem ten sam problem jak i Wy z pługiem rumpstad mam pług 3 skibowy obrotowy miałem zużyte lemiesze odkładnice przedpłużki uratował mnie pewien pan niedaleko Radomska wykonał 6 lemieszy odkładnic i przedpłużek grubości 8mm za niecałe 2tys wszystko wygiete i wyciete pod oryginał dokładnie sprawnie i super za zadowalajacą cene za co mu bardzo dziekuje bo cena oryginału np jednej odkładnicy kosztuje około 1200 zł jest to pług holenderski a części do niego w polsce sa niedostepne a przedewszystkim drogie jesli zależy komuś na oryginalnych cześciach to zapraszam na holenderska strone www.kramp.nl tam zamówiłem oryginalny rozdzielacz oleju bo jak na złosc mi sie rozleciał gdy orałem pług sie krzywił na bok a także pare drobiazgów do nozy krojnych ale cóż można wymagac od 28 letniej wyeksploatowanej maszyny dzis jestem zadowolony bo mam nowy wyremontowany pług który mknie po polu jak burza było warto zabiegania szukania wszystkiego choć nie było łatwo

 

w razie pytan prosze o kontakt na gg odpowiem na kazde pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalforsiak    0

Witam. Mam problem nigdzie w internecie nie mogę znależć mocowania do lemieszka i odkładni przedpłużka. Niedawno zakupiłem pług firmy krone. Niestety dwa przedpłużki są tak zniszczone że nie można zamontować do nich lemieszka. Moj znajomy ślusarz spróbuje mi to naprawić ale nie wiem czy naspawane zda egzamin. Najchętniej kupiłbym nowe ale nigdzie nie mogę znaleźć. Może ktoś zna jakieś namiary???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Witam , jeśli ktoś potrzebuje lub wie że ktoś mógłby potrzebować bardzo bym prosił o kontakt do mnie tel 0 41 38 38 773 P Andrzej gg 9682571 meil andrzej24871@wp.pl , dobra a teraz o co mi się rozchodzi :D (nie będę się rozpisywał) fakt jest taki mam na wymiane krój tarczowy 600mm zębaty nóweczka do kuhn 'a jest przykręcony do multi mastera 122 tarcza z piastą i tą taką nogą bez uchwytu pod korpus wymienie się na krój 500mm , z kasą się dogadamy jakoś ( 600 jest droższa o 400 czy 500zł nie pamiętam dokładnie od 500 setki) Jakby ktoś wiedział lub chciał sobie kupić cały komplet to byśmy się dogadali moge wszystko odkręcić włącznie z mocowaniem pod korpus oczywiście w zamian za kompletny krój 500. Fakturki nie wystawie ale odstąpie na pewno w lepszych pieniążkach niż diler po cenie netto oczywiście.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyfull1    1

Witam!

W moim pługu są już do wymiany lemiesze.

Jest to pług nieistniejącej już firmy FERMSTAL-DYNÓW

lemiesz jest przykręcany na 2 otwory w odległościach 13 i 22,5 cm licząc od lewej strony (tępej)

rozmiar to 38 cm na dole, 28,5 cm, wysokość 9 cm.

A może lepiej zawieść te lemiesze do kowala?

 

Liczę na waszą pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Zawieź to do kowala to Ci dorobi bo w firmach produkujących zamienniki więcej zapłacisz niż warty jest pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

a nie lepiej kupić zwykłe polskie lemiesze i przewiercić otwór w korpusie i później się nie męczyć z doborem lemieszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj