Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty do paliwa rolniczego

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 19:50

Dopłaty do paliwa rolniczego Witam wszystkich,
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty do paliwa rolniczego Dzisiaj, 21:54
  •  

#2 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 19:57

Dopłaty do paliwa rolniczego ja jestem z wielkopolski i otrzymałem już zwrot podatku akcyzowego w całości

#3 Share wojtek1607

wojtek1607

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 19:58

Dopłaty do paliwa rolniczego W mojej gminie dopłaty do paliwa rolniczego będą narazie wypłacane dla tych co starczy pieniędzy co dostali a reszta niewiadom kiedy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 20:01

Dopłaty do paliwa rolniczego Ja i ojciec wybraliśmy przysługujące nam pieniądze za zwrot akcyzy w zeszłym tygodniu, w tym tygodniu wypłacana jest tylko połowa przysługujących środków, a co z resztą to nie wiadomo, mi się udała, nie wiem jak innym :(
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#5 Share blazek

blazek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 20:02

Dopłaty do paliwa rolniczego W mojej gminie maja wyplacic do konca listopada :(

#6 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 20:11

Dopłaty do paliwa rolniczego od kiedy można limit na nastepny rok zacząc wykorzystywać?

#7 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 listopad 2009 - 20:19

Dopłaty do paliwa rolniczego no ja tez dostałem tylko 70% :( o co wtym biega, w banku powiedzieli ze to do gminy trzeba iśc i sie dowiedzieć..... :( ja jestem z W-M powiat szczytno....

faktury juz mozesz zbierac... bo jak sie jeden konczy termin składania faktór to juz od nastepnego miesiąca te faktóry beda uwzgledniane przy nastepnych wniskach... jesli wogle bedą... :(

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#8 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 20:19

Dopłaty do paliwa rolniczego w gazecie lokalnej pisali że gmina Kępno otrzymała 51% wnioskowanej kwoty na dopłaty a wydała ok.300 decyzji na pełny zwrot w związku z czym będą obcinać z każdej decyzji 49% aby wszystkim wypłacić
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#9 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 20:48

Dopłaty do paliwa rolniczego Ja to szczerze powiedziawszy bym nie wiedział o tym, tylko u mamy w pracy ludzie narzekali, że dostają tylko 60%zwrotu a o reszcie cisza, dlatego się zainteresowałem. Ale jak widzę to jest nie równe traktowanie nawet w poszczególnych gminach ;| To czy takie 'zachowanie' jest fair??Może ktoś wie jak do tego prawo, bo ja tu nie widzę podziału na np. poszkodowanych klęskami i nie(który ewentualnie byłby do przyjęcia), a po prostu kto pierwszy ten lepszy, a kto pierwszy zależy od tych w gminie;|

#10 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 21:02

Dopłaty do paliwa rolniczego Prawdopodobnie całe zamieszanie wynika między innymi z tego że w tym roku wprowadzono ostre ograniczenia w handlu olejem opałowym, co spowodowało większe zainteresowanie paliwem rolniczym. Powiem na swoim przykładzie poprzednie lata nie korzystałem z zwrotu bo według mnie i tak lepiej wychodziłem na opale bo był tańszy o ponad złotówkę a zwrotu jest tylko 0,85 gr. i przypuszczam że takich delikwentów jak ja w skali kraju jest bardzo dużo. Najlepsze jest to że dochody z akcyzy na pewno skoczyły do góry a gdy przyszło zwrócić jej część okazało się że kasy brak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 26 listopad 2009 - 21:36

Dopłaty do paliwa rolniczego Widać że kasa świeci pustkami, w sąsiedniej gminie zawiesili całkowicie wypłatę do czasu, aż uzyskają kasę z budżetu taką informację wyczytałem w gazecie lokalnej, u mnie jeszcze kasy niet a z wypłatą mają czas do końca listopada zgodnie z decyzją. Oto kolejne cuda Donka.

#12 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 28 listopad 2009 - 16:47

Dopłaty do paliwa rolniczego W mojej gminie wypłacili 50%.O reszcie nic nie wiadomo,i co teraz będą naliczać odsetki za opóźnienie? Nam przecież zaraz by za czeli naliczać odsetki. :(

#13 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 28 listopad 2009 - 16:58

Dopłaty do paliwa rolniczego Widzę, że mieszkam w gminie ( województwie ), bez problemów z pieniędzmi na zwrot części akcyzy dla rolników :(, 25 listopada przelali na konto 100% i raczej wszystkim w gminie.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#14 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 28 listopad 2009 - 18:01

Dopłaty do paliwa rolniczego w mojej gminie 100% wypłacili :(

#15 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 28 listopad 2009 - 18:36

Dopłaty do paliwa rolniczego Gmina dostała pismo z rządu że już zostały wykorzystane środki przeznaczone na ten cel w budżecie państwa. U nas akurat płacili po 70% przysługujących pieniędzy. I co teraz?

#16 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 20:31

Dopłaty do paliwa rolniczego Ja się dziś dowiedziałem, że niektórym rolnikom w mojej gminie się udało i część dostała 100%, ale to tylko z tych co na konto mieli przelew, a że tata nie był w banku to nie wiem ile jest;p Ale czemu takie traktowanie-część w gminie dostaje całość, część tylko pewien procent, w różnych gminach ten procent jest różny....ehhh.....szkoda słów... :(

#17 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 28 listopad 2009 - 21:27

Dopłaty do paliwa rolniczego Mam pytanie. Jakie są wymogi by dostać dopłatę do paliwa. Jest u mnie taka sprawa że ciągnik zarejestrowany jest na wujka który jest zagranicą. My obrabiamy swoje pole tym ciągnikiem i to co on pozostawił. Czy nie będą robić żadnych problemów w gminie? :(

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#18 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 29 listopad 2009 - 08:51

Dopłaty do paliwa rolniczego Musiałbyś mieć umowę dzierżawy na tą ziemie i zgłosić ten fakt do gminy.Wówczas będą naliczać Ci kwotę max zwrotu uwzględniając tą ziemie.O tym że musisz mieć zarejestrowany ciągnik na siebie to chyba nie aktualne,kiedyś tak było jak były bony na paliwo.Ale trzeba było by poszukać ustawy dotyczącej zwrotu akcyzy,czy jest tam mowa o posiadaniu ciągnika.

#19 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 29 listopad 2009 - 12:28

Dopłaty do paliwa rolniczego Akurat umową na dzierżawę ziemi jest bo pobieramy dopłaty na nią :(

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 listopad 2009 - 12:40

Dopłaty do paliwa rolniczego Umowy dzierżawy nie potrzebuje. ja mam ustną i w UG powiedziałem że użytkuję takie a takie działki bez pisemnej umowy, panie sprawdziły i doliczyły mi do powierzchni gospodarstwa.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke