Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakiej Firmy wybrac folie do bel

845 odpowiedzi na ten temat

#721 Share michalmr99

michalmr99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 20:14

Ja polecam folie SILOZET używam jej kilka lat i nie ma z nią problemów, dobrze się klei warstwa do warstwy podczas owijania , a podczas ściskania  beli chwytakiem nie pęka

Edytowany przez michalmr99, 31 styczeń 2016 - 13:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakiej Firmy wybrac folie do bel Dzisiaj, 05:15
  •  

#722 Share BaraneKKK

BaraneKKK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 20:31

A w jakiej cenie jest ta "ensibal"? bo ja widziałem na ogłoszeniach po 275 zł znacie może kogoś kto sprzedaje taniej?

#723 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 23:04

Każda folia w oryginalnym opakowaniu, gdzie widać wszystkie dane producenta będzie dobra. Jeżeli Ty kupujesz folię w opakowaniach bez nadruku, lub co gorsze gołe rolki to miej pewność, że ktoś chce Ci wcisnąć odpady pozaklasowe.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share greg1985

greg1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 27 styczeń 2016 - 23:09

Power strech jest dobra. Cały 2015 rok ją używałem i niebyło problemu. Zamiast papieru ma plastik na końcu a to też ważne . Cenowo kosztowała 340 zł duża a mała coś chyba 274 zł. Jest naprawdę wytrzymała i ma dużo kleju. Na ten rok też już zamowiłem

#725 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 07:53

Jakiej Firmy wybrac folie do bel Ja pamiętam. https://m.youtube.co...h?v=ZCO4WYrN3O0
Zasłyszałem opinię, że podobno 3 warstwowe folie są lepsze, mocniejsze. Miałem jedną rolkę i poza tym, że trzywarstwowa wydaje się "sztywniejsza", mniej się marszczy to różnicy nie widziałem.

#726 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 11:45

Ja jak znajde w podlaskim to w tym roku chyba ją przetestuje, zwłaszcza, ze układam bede na łące. W tym roku cały sezon używałem oryginału claasa i była ok nie zerwała sie ani nic. Ma tylko taką przypadłość, ze jak bele dotykają siebie i biorę bele na podworze to w miejscu styku są sklejone i sie rozrywają.

#727 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 11:55

Jakiej Firmy wybrac folie do bel Wydaje mi się, że ją miałem jesienią. Opakowanie tylko miałem szare. Została mi jedna bela po tej folii to sprawdzę jak na filmie.

#728 Share center-plast

center-plast

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 luty 2016 - 15:44

polecam folie do sianokiszonki SiloVit ( ta z filmu) i FN Wrap

#729 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 03 luty 2016 - 15:49

Na filmie nie jest silovit tylko triowrap.

#730 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 03 luty 2016 - 16:23

Jakiej Firmy wybrac folie do bel ja w stawiałem ten filmik i kupuje ta folię. niestety w tym roku koty i myszy narobily trochę dziur ale tak po za tym jestem z niej zadowolony w 300%. w podlaskim można ją kupić w Mońkach w sklepie mleczarskim
i jeszcze jedno, biała folia triowrap nie jest tak wytrzymała jak ta zielona
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 03 luty 2016 - 17:44

W filmie napisane ze dystrybutorzy lely to mają to może w Wisniewie dostane.

#732 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 03 luty 2016 - 19:59

Mam na oku folię SiloFlex cena to 270 zł za rolkę 750mm, co sądzicie o tej folii?

#733 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 04 luty 2016 - 06:15

Jakiej Firmy wybrac folie do bel Za tę cenę nie może to być dobra folia? A może 370 zł? Jeśli tak to wolę ensibal, rani, fnwrap czy triowrap.

#734 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 04 luty 2016 - 07:45

Mam na oku folię SiloFlex cena to 270 zł za rolkę 750mm, co sądzicie o tej folii?

cena wydaje się bardzo kusząca. najlepiej kup rolkę i si przekonasz. i nie słuchaj tych co twierdza że folia musi koszkować przynajmniej 300 zł bo inaczej to śmieć. Ja osobiście używam tej http://gorplastfolie...o-sianokiszonki  już 2 lata. płaciłem za nią w zeszłym roku 215 zł za 500 i jestem bardzo zadowolony. żadna bela nie jest zepsuta, nawet po 2 latach stania

wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#735 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 04 luty 2016 - 08:49

Ja brałem w tamtym roku Power stretch od agrotechnik i folia naprawde dobra polecam rolka 750mm około320zł przy wiekszej ilości wydajnośc 33 -35szt

#736 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 04 luty 2016 - 09:08

A folia z firny MAGNAT z allegro 750mm za 313 zł stosował ktoś?

#737 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 04 luty 2016 - 10:28

Jakiej Firmy wybrac folie do bel Plastimę to Piotrek chyba stosował. Porównaj tylko ceny 215 za 500 i 270 za 750. Ja napisałem, że wolę sprawdzone. A co tam kupić "jakąś" folię poniżej 300 zł to zapsuje się najwyżej 30 bel. To tylko 5-6 tyś ewentualnej straty, ale za to oszczędzasz kilka złotych na rolce.

#738 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 04 luty 2016 - 10:38

Nie no tak tylko pytam. Obecnie stosowałem Balensil, nie miałem zastrzeżeń. Wiadomo cena musi iść z jakością. Ale różnie z tym

#739 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 04 luty 2016 - 10:44

Jakiej Firmy wybrac folie do bel Mój post był odpiedzią dla Masiewa. Balensil to teoretycznie to samo co ensibal, ale jednak słabsza jakość jak pamiętam z komentarzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share Coex

Coex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 luty 2016 - 11:44

ostatnio kupiłem cała paletę folii i każda miała coś z rantem. Przy owijaniu były problemy bo się rwała i w ogóle.... same problemy. 

Dziwne, że nie reklamowałeś. W takim przypadku sprzedawca bezwzględnie powinien zareagować na rwanie się folii.

Wg mnie albo była "zgrzana" na rantach albo paleta się wywróciła i folią się poobijała. 

Moim zdaniem najlepsza to ,,Ensibal" od 8 lat kupuję i szczerze polecam. :)

I od 8 lat przepłacasz. Są w tej chwili na rynku folie tej samej jakości a w zdecydowanie niższych cenach niż Ensibal. 

Tu płacisz najpierw za markę a później za jakość.

Każda folia w oryginalnym opakowaniu, gdzie widać wszystkie dane producenta będzie dobra. Jeżeli Ty kupujesz folię w opakowaniach bez nadruku, lub co gorsze gołe rolki to miej pewność, że ktoś chce Ci wcisnąć odpady pozaklasowe.

Te odpady pozaklasowe jak nazwałeś bardzo często są zwykłą Folią Stretch - to jest folia techniczna do pakowania palet a nie robienia bel. Po roku miej pewność, że całość zgnije a się nie zakisi. 

Zasłyszałem opinię, że podobno 3 warstwowe folie są lepsze, mocniejsze. Miałem jedną rolkę i poza tym, że trzywarstwowa wydaje się "sztywniejsza", mniej się marszczy to różnicy nie widziałem.

Trzywarstwowa jest produkowana metodą wydmuchu przez co jej wydajność jest podwyższona - lepiej się rozciąga - ale przy okazji jest droższa.

Folia wylewana jest 5 warstwowa.

Ja jak znajde w podlaskim to w tym roku chyba ją przetestuje, zwłaszcza, ze układam bede na łące. W tym roku cały sezon używałem oryginału claasa i była ok nie zerwała sie ani nic. Ma tylko taką przypadłość, ze jak bele dotykają siebie i biorę bele na podworze to w miejscu styku są sklejone i sie rozrywają.

Dlatego, że aktywował się klej folia-folia i przy odsunięciu beli od siebie folia się zerwała bo klej się krystalizuje pod wpływem warunków atmosferycznych.

Wiesz już, że warto zostawić kilka cm odstępu między jedną a drugą :)

Przy układaniu warstwami jedna na drugiej takiej sytuacji nie będzie ponieważ folia na górze beli jest formowana w inny sposób i przez to jest bardziej wytrzymała (warstwy nachodzą na siebie)

ja w stawiałem ten filmik i kupuje ta folię. niestety w tym roku koty i myszy narobily trochę dziur ale tak po za tym jestem z niej zadowolony w 300%. w podlaskim można ją kupić w Mońkach w sklepie mleczarskim
i jeszcze jedno, biała folia triowrap nie jest tak wytrzymała jak ta zielona

Jak pisałem wyżej, zielona jest wydmuchiwana, biała jest wylewana (3-5 warstw)

Jest to cena netto/brutto?

W 99% jestem przekonany, że to folia zeszłoroczna, na ten rok nie ma jeszcze po pierwsze produkcji a po drugie dostaw - harmonogram zakupowy granulatu nie jest jeszcze znany. 

Za tę cenę nie może to być dobra folia? A może 370 zł? Jeśli tak to wolę ensibal, rani, fnwrap czy triowrap.

Za cenę 370 zł można kupić folie o wiele tańsze niczym nie odbiegające jakością. 

cena wydaje się bardzo kusząca. najlepiej kup rolkę i si przekonasz. i nie słuchaj tych co twierdza że folia musi koszkować przynajmniej 300 zł bo inaczej to śmieć. Ja osobiście używam tej http://gorplastfolie...o-sianokiszonki  już 2 lata. płaciłem za nią w zeszłym roku 215 zł za 500 i jestem bardzo zadowolony. żadna bela nie jest zepsuta, nawet po 2 latach stania

Jest to cena netto/brutto?

Zgadzam się z Tobą w 100% - nie ma co się sugerować ceną.

Cena już nie jest wyznacznikiem jakości folii, pojawiło się sporo producentów/dystrybutorów folii na prawdę bardzo dobrej jakości i poprzez zwiększenie konkurencji ceny spadają - pośrednik (sklep rolniczy) kupi od dystrybutora taniej a ceny końcowej dla klienta nie zmienia co zwiększa jego zarobek :)

Dodatkowo powiem Wam, że powinniście reklamować każdą wadliwą rolkę jeśli się rwie, nie klei czy nie rozciąga.

Sprzedawca ma obowiązek przyjąć reklamację nawet jeśli zostało pół rolki - oczywiście jeśli faktycznie była ona wadliwa a nie próbą naciągnięcia sprzedawcy na dodatkowe koszta.

Wtedy należy Wam się zwrot pieniędzy lub wymiana rolki na nową. 

Edytowany przez Coex, 04 luty 2016 - 11:47.