Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

karolas123    88

Ja jak znajde w podlaskim to w tym roku chyba ją przetestuje, zwłaszcza, ze układam bede na łące. W tym roku cały sezon używałem oryginału claasa i była ok nie zerwała sie ani nic. Ma tylko taką przypadłość, ze jak bele dotykają siebie i biorę bele na podworze to w miejscu styku są sklejone i sie rozrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydaje mi się, że ją miałem jesienią. Opakowanie tylko miałem szare. Została mi jedna bela po tej folii to sprawdzę jak na filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

ja w stawiałem ten filmik i kupuje ta folię. niestety w tym roku koty i myszy narobily trochę dziur ale tak po za tym jestem z niej zadowolony w 300%. w podlaskim można ją kupić w Mońkach w sklepie mleczarskim
i jeszcze jedno, biała folia triowrap nie jest tak wytrzymała jak ta zielona


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za tę cenę nie może to być dobra folia? A może 370 zł? Jeśli tak to wolę ensibal, rani, fnwrap czy triowrap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Mam na oku folię SiloFlex cena to 270 zł za rolkę 750mm, co sądzicie o tej folii?

 

cena wydaje się bardzo kusząca. najlepiej kup rolkę i si przekonasz. i nie słuchaj tych co twierdza że folia musi koszkować przynajmniej 300 zł bo inaczej to śmieć. Ja osobiście używam tej http://gorplastfolie.pl/?product=folia-do-sianokiszonki  już 2 lata. płaciłem za nią w zeszłym roku 215 zł za 500 i jestem bardzo zadowolony. żadna bela nie jest zepsuta, nawet po 2 latach stania


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Ja brałem w tamtym roku Power stretch od agrotechnik i folia naprawde dobra polecam rolka 750mm około320zł przy wiekszej ilości wydajnośc 33 -35szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Plastimę to Piotrek chyba stosował. Porównaj tylko ceny 215 za 500 i 270 za 750. Ja napisałem, że wolę sprawdzone. A co tam kupić "jakąś" folię poniżej 300 zł to zapsuje się najwyżej 30 bel. To tylko 5-6 tyś ewentualnej straty, ale za to oszczędzasz kilka złotych na rolce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

Nie no tak tylko pytam. Obecnie stosowałem Balensil, nie miałem zastrzeżeń. Wiadomo cena musi iść z jakością. Ale różnie z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój post był odpiedzią dla Masiewa. Balensil to teoretycznie to samo co ensibal, ale jednak słabsza jakość jak pamiętam z komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coex    1
Napisano (edytowany)

ostatnio kupiłem cała paletę folii i każda miała coś z rantem. Przy owijaniu były problemy bo się rwała i w ogóle.... same problemy. 

Dziwne, że nie reklamowałeś. W takim przypadku sprzedawca bezwzględnie powinien zareagować na rwanie się folii.

Wg mnie albo była "zgrzana" na rantach albo paleta się wywróciła i folią się poobijała. 

 

Moim zdaniem najlepsza to ,,Ensibal" od 8 lat kupuję i szczerze polecam. :)

I od 8 lat przepłacasz. Są w tej chwili na rynku folie tej samej jakości a w zdecydowanie niższych cenach niż Ensibal. 

Tu płacisz najpierw za markę a później za jakość.

 

Każda folia w oryginalnym opakowaniu, gdzie widać wszystkie dane producenta będzie dobra. Jeżeli Ty kupujesz folię w opakowaniach bez nadruku, lub co gorsze gołe rolki to miej pewność, że ktoś chce Ci wcisnąć odpady pozaklasowe.

Te odpady pozaklasowe jak nazwałeś bardzo często są zwykłą Folią Stretch - to jest folia techniczna do pakowania palet a nie robienia bel. Po roku miej pewność, że całość zgnije a się nie zakisi. 

 

Zasłyszałem opinię, że podobno 3 warstwowe folie są lepsze, mocniejsze. Miałem jedną rolkę i poza tym, że trzywarstwowa wydaje się "sztywniejsza", mniej się marszczy to różnicy nie widziałem.

Trzywarstwowa jest produkowana metodą wydmuchu przez co jej wydajność jest podwyższona - lepiej się rozciąga - ale przy okazji jest droższa.

Folia wylewana jest 5 warstwowa.

 

Ja jak znajde w podlaskim to w tym roku chyba ją przetestuje, zwłaszcza, ze układam bede na łące. W tym roku cały sezon używałem oryginału claasa i była ok nie zerwała sie ani nic. Ma tylko taką przypadłość, ze jak bele dotykają siebie i biorę bele na podworze to w miejscu styku są sklejone i sie rozrywają.

Dlatego, że aktywował się klej folia-folia i przy odsunięciu beli od siebie folia się zerwała bo klej się krystalizuje pod wpływem warunków atmosferycznych.

Wiesz już, że warto zostawić kilka cm odstępu między jedną a drugą :)

Przy układaniu warstwami jedna na drugiej takiej sytuacji nie będzie ponieważ folia na górze beli jest formowana w inny sposób i przez to jest bardziej wytrzymała (warstwy nachodzą na siebie)

 

ja w stawiałem ten filmik i kupuje ta folię. niestety w tym roku koty i myszy narobily trochę dziur ale tak po za tym jestem z niej zadowolony w 300%. w podlaskim można ją kupić w Mońkach w sklepie mleczarskim

i jeszcze jedno, biała folia triowrap nie jest tak wytrzymała jak ta zielona

Jak pisałem wyżej, zielona jest wydmuchiwana, biała jest wylewana (3-5 warstw)

 

Mam na oku folię SiloFlex cena to 270 zł za rolkę 750mm, co sądzicie o tej folii?

Jest to cena netto/brutto?

 

W 99% jestem przekonany, że to folia zeszłoroczna, na ten rok nie ma jeszcze po pierwsze produkcji a po drugie dostaw - harmonogram zakupowy granulatu nie jest jeszcze znany. 

 

Za tę cenę nie może to być dobra folia? A może 370 zł? Jeśli tak to wolę ensibal, rani, fnwrap czy triowrap.

Za cenę 370 zł można kupić folie o wiele tańsze niczym nie odbiegające jakością. 

 

cena wydaje się bardzo kusząca. najlepiej kup rolkę i si przekonasz. i nie słuchaj tych co twierdza że folia musi koszkować przynajmniej 300 zł bo inaczej to śmieć. Ja osobiście używam tej http://gorplastfolie.pl/?product=folia-do-sianokiszonki  już 2 lata. płaciłem za nią w zeszłym roku 215 zł za 500 i jestem bardzo zadowolony. żadna bela nie jest zepsuta, nawet po 2 latach stania

Jest to cena netto/brutto?

 

Zgadzam się z Tobą w 100% - nie ma co się sugerować ceną.

Cena już nie jest wyznacznikiem jakości folii, pojawiło się sporo producentów/dystrybutorów folii na prawdę bardzo dobrej jakości i poprzez zwiększenie konkurencji ceny spadają - pośrednik (sklep rolniczy) kupi od dystrybutora taniej a ceny końcowej dla klienta nie zmienia co zwiększa jego zarobek :)

 

Dodatkowo powiem Wam, że powinniście reklamować każdą wadliwą rolkę jeśli się rwie, nie klei czy nie rozciąga.

Sprzedawca ma obowiązek przyjąć reklamację nawet jeśli zostało pół rolki - oczywiście jeśli faktycznie była ona wadliwa a nie próbą naciągnięcia sprzedawcy na dodatkowe koszta.

Wtedy należy Wam się zwrot pieniędzy lub wymiana rolki na nową. 

Edytowano przez Coex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja w tym roku zaczołem samenu owijać i używałen ensibal i sensibal do obu bez zastrzeżeń zarąbiście się ciągnie sporo bel wychodzi płaciłem 240 i 200


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Tak ,na 75 to nie ten przedział cenowy


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Kolega wyzej napisał, ze nie ma jeszcze nowej foli wiec warto kupować zeszłoroczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja spróbuję w tym roku testować folię Aero Wrap Ultra, ktoś stosował? Chcę mocną folię do owijania twardej lucerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Plastimę to Piotrek chyba stosował. Porównaj tylko ceny 215 za 500 i 270 za 750. Ja napisałem, że wolę sprawdzone. A co tam kupić "jakąś" folię poniżej 300 zł to zapsuje się najwyżej 30 bel. To tylko 5-6 tyś ewentualnej straty, ale za to oszczędzasz kilka złotych na rolce.

 

Tomas z vat ta folia kosztuję 330 zł jak dobrze pamiętam ale ja mogę kupić ją bez vat-u. Mam znajomego dr, regionalnego tej firmy, więc normalnie nie jest tania. Chodzi o to czy jest ok, myślę kupić ją dla siebie a przy okazji coś sprzedać i zarobić na chleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coex    1

Kolega wyzej napisał, ze nie ma jeszcze nowej foli wiec warto kupować zeszłoroczną?

Jeśli potrzebujesz na już to kup, raczej nic jej nie powinno być o ile była przechowywana w odpowiednich warunkach magazynowych.

Zanim kupisz obejrzyj każdą rolkę w kartonie czy tuleja nie zrobiła efektu "komina" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja owijałem wiosną folię kupioną jesienią(zielona Rani) i żadnych efektów ubocznych. Klej trzymał dobrze. Teraz też mi jedna została. Piotrek czyjej produkcji ta folia? Jak masz znajomego to sprawdźcie jak się klei do do siebie, czy wydaje głośny dźwięk. Widziałem, że grubość 25 mikronów a jak z ilością warstw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coex    1
Napisano (edytowany)

25 mikronów mają folię 3 i 5 warstwowe. 

Inna jest tylko metoda produkcji. 

 

Folii zeszłorocznej nic nie będzie o ile była dobrze przechowywana jak wyżej pisałem.

Poszukam gdzieś zdjęcia jak wygląda folia zeszłoroczna, w której zrobił się efekt komina (klej wyparł tuleję) - powiem Wam, że dość nietypowy widok :)

Edytowano przez Coex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
    • Przez misiu1123
      Witam. Jaką prasę byście polecili? Chodzi mi o wydajność rzędu 30-40 kulek na godzinę 120x120 lub większe? Mam john deere 545 na sznurek, ogólnie fajna maszyna, bardzo prosta w budowie i obsłudze, ale wydajność jej to już gorsza sprawa. Jak zrobię 17-20 to już max, łeb boli od patrzenia, czy idzie, ogólnie już kurzem też jestem najedzony pod korek. Ciągnik do prasy do zwykła 385, mam mocniejszy, ale niestety wałek nie jest włączany hydrauliczne, tylko na wajchę. Rocznie robię ok 300-400 kulek. Interesuje mnie tylko na pasy i bez rotora, bo do słomy i siana nie jest potrzebny. Budżet? Narazie bez, bo szukam dobrego modelu. Marzy mi się lely 445, ale nie mam odpowiedniego konia do niej, a 385 za słaby, renault 115 km jest cały mechaniczny i za dużo pierniczenia. Pozdrawiam i dzięki za sugestie, jeśli będzie zainteresowanie tematem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj