Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
simson2812    423

Macie dobre wrażenia co do tej foli? Ile bel owinie? Dobrze się ciągnie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Male sprostowanie co do pjego wcześniejszego postu
Silotite 500 260 zl brutto
750 nie sprawdzalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Ja w tamtym roku owijałem Ensibalem 500 prawie wszystkie bele to żadnej nie wywaliłem prócz tych co podziurawiły mi koty to musiałem ręcznie cześć wywalać. Może sprawdziła się dlatego że bele były suche. Miałem też jedną rolkę jakiejś zielonej folii za 240zł to rwała się przy większym naprężeniu, a bel wychodziło jeszcze mniej. W tym roku owijam Ensibalem i na próbę wezmę rolkę Silotite tylko gorzej z jej dostępnością.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależnie od owijarki i wielkości beli można owinąć do 35 szt bel 120 cm. Mowa o Ensibal. Rani ma podobną wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

mam oferte na folię AGRIFLEX 750 po 306 zł za rolke, dobra cena? jak z jakością tej folii? bo nigdy  jej nie używałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mialem sezon i nie chce tego więcej. Zrobiliśmy z bratem ze 200 belek i prawie kazda po zimie prawie do polowy zaplesniala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

To mnie pocieszyłeś. Owinąłem tą folią teraz żyto, rwała się parokrotnie. Zobaczymy jak wyjdzie to przy otwieraniu balotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Kolega tą folią owijał kiedyś kilka bel i powiedział że więcej tego nie kupi. Byłem przy owijaniu to folia się rwała a niektóre pękały jak zcisnął chwytakiem


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta folia była dobra,ale z 5 lat temu. Od kilku lat używam Rani, Ensibala. Miałem kiedyś FN Wrap na próbę, ale nie mam o niej zdania, bo nie pamiętam które nią owinąłem. Cena niemała, bo 350 za 750 kę. Miałem jeszcze angielską, ale nazwy nie pamiętam. Kleiła się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

No 5 lat temu to każdy nią owijał


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

czemu te folie takie drogie..jak pamietam zawsze mowiono ze folie sznurek..sa ropo pochodne i ceny zalerza od ceny ropy,,ropa tansza czy drozsza i tak drozeje ciagle..choc mleko tanieje i tak ona drozeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Drożeje, bo producenci mogą sobie na to pozwolić. Kupić musisz, bo czym owiniesz. Ludzi wiedzą, że byle jaka folia to strata pieniędzy i zapasu paszy co jest jeszcze gorsze.Popyt coraz większy, koszty produkcji także rosną, bo cena ropy to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Kilka lat mam ensibal i jest z pośród 3 co miałem najlepsza . W tym roku cena 328 zł za 750  rok temu 360 zł . 

Agroperfecta 310 zł za 750 


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Opinia na temat foli Aero Wrap ktoś owijał jak się sprawdza cena dość przyzwoita za rolkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Drożeje, bo producenci mogą sobie na to pozwolić. Kupić musisz, bo czym owiniesz. Ludzi wiedzą, że byle jaka folia to strata pieniędzy i zapasu paszy co jest jeszcze gorsze.Popyt coraz większy, koszty produkcji także rosną, bo cena ropy to nie wszystko.

dokładnie i coraz więcej ludzi robi w bale nawet jak by kosztowała 500 zł to by kupowali !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka1985    0

my kiedys jechalismy Agriflexem, nie polecam,w tym roku sasiad rowniez strasznie narzekal, rwalo sie a na dodatek on nie ma kleju wiec dla mnie odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat mam ensibal i jest z pośród 3 co miałem najlepsza . W tym roku cena 328 zł za 750  rok temu 360 zł . 

Agroperfecta 310 zł za 750 

 

ja też zawsze byłem zadowolony z ensibala. ale u mnie ta folia po 350 za 750. a teraz kupiłem jakąś folie Helios. z tej samej fabryki co ensibal  czyli barbiel zobaczymy co to będzie. używał ktoś tej folii ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Używacie foli z firmy AGROPOL z opalenicy  2 warstwowa 145 zł   5 warstwowa 200zł szerokość   500 mm ,co to za folia  oferta na olx .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuku    0

witam. mam tani dostEp do foli jestem z okolic zamoscia

Jaka cena za rolke? jestem z okolic Starego Zamoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ciekawe co to warte


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj wziąłem jedną na próbę FN wrap za 350 zł. Klei się dobrze,ale zobaczę jak wypadnie w owijaniu. Za folię Balensil od Barbiela o której kokega wspomniał, czyli to samo co Ensibal 345 zł szt. przy zamówieniu 3 rolek. Im więcej tym taniej. Grubość 25 mikronów, długość 1500 m, 5 warstwowa wydmuchiwana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Tą ensibal po 215 kupował ktoś od kolegi kilka postów wyżej?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pchela    2

Nie wiem czy nie przepłaciłem ale folia sprawdzona bo do 2-3 lat ją użytkuje Silozet 500 za 260 brutto z dostawą do domu ostatnio jakiś gościu proponował mi z recyklingu folie. Powiedziałem żeby przywiózł na próbę i zobaczymy czy jest lepsza cena 280 zł brutto za 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj