Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakiej Firmy wybrac folie do bel

845 odpowiedzi na ten temat

#521 Share pilu

pilu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 luty 2014 - 19:33

Jakiej Firmy wybrac folie do bel Witajcie ,
Nie chciałem zakładać nowego tematu dlatego postanowiłem tutaj zapytać . A więc moja firma od wiosny wprowadza do sprzedaży folię do sianokiszonki i mamy możliwość zakupu folii następujących producentów: SILOPAK , SILAGRO Premium, AGRIFILM, AGRIFLEX. Jakie są Wasze opinie co do poszczególnych firm ? ( ostatnią firmę znam, większość ludzi uważa ją za mercedesa wśród folii ) . Dodam , że wszystkie folie będziemy mieć w atrakcyjnych cenach :) Będę wdzięczny za pomoc i opinie . Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakiej Firmy wybrac folie do bel Dzisiaj, 18:36
  •  

#522 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3460 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 20 luty 2014 - 19:55

Jakiej Firmy wybrac folie do bel AGRIFLEX mercedesem wśród folii ??? :blink: :D
Cofnij się o kilka postów to poznasz opinię o niej , resazty to nawet nie znam
Mercedesem jak dla mnie można nazwać
http://www.sklep-gre...ducts_id/869824
http://www.gieldarol...olia unter.jpeg

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#523 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 21 luty 2014 - 15:18

Jakiej Firmy wybrac folie do bel a moze folia 7 warstwowa niemiecka jbs http://www.behrens-s...orzywa-sztuczne

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 luty 2014 - 17:37

Jakiej Firmy wybrac folie do bel super wydajna, ale jeśli mamy przerośniętą trawę, to dość łatwo o mikrouszkodzenia i wtedy baloty dość mocno sie psują. Jeśli trawa zbierana jest w odpowiednim czasie, problem znika, ale kto wie jaka będzie pogoda w trakcie zbiorów...

#525 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 23 luty 2014 - 09:31

Jakiej Firmy wybrac folie do bel jaką folię bardziej polecacie agriflexa po 247 zł czy agrosila po 260 zł. Agriflexa nigdy nie stosowałem więc nie wiem za bardzo co to jest

#526 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 luty 2014 - 18:49

Jakiej Firmy wybrac folie do bel żadnej z nich :) Unterland, sillolitte, lub inne renomowanych firm.

#527 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 23 luty 2014 - 19:46

Jakiej Firmy wybrac folie do bel @bOgdan za dużo sianokiszonki muszę zrobić tego roku i za bardzo nie mogę sobie pozwolić na szaleństwa finansowe :unsure:

#528 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 23 luty 2014 - 20:17

Jakiej Firmy wybrac folie do bel Kupowanie tańszej,nie sprawdzonej folii to żadna oszczędność.U nas w podlaskiem za jedną belę sianokiszonki dobrej jakości trzeba załacić ok.100zł.

#529 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 luty 2014 - 20:40

@bOgdan za dużo sianokiszonki muszę zrobić tego roku i za bardzo nie mogę sobie pozwolić na szaleństwa finansowe :unsure:

Na 10 rolkach 300 zł oszczędności, a straty mogą iść w tysiące :)

#530 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:54

Jakiej Firmy wybrac folie do bel no może i masz rację, a Ty jakiej folii używasz i gdzie kupujesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share pilu

pilu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 luty 2014 - 22:39

Jakiej Firmy wybrac folie do bel Dzięki za odpowiedź trochę mnie te opinie niepokoją bo w internecie jest dużo ofert na folie , które wymieniłem i teraz pytnie czy mamy w ogóle się zaopatrywać w taki towar . Na agriflexa już mamy zamówień na kilka palet , a reszta to dla nas nowość .

#532 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 24 luty 2014 - 07:47

jak kupilem w tym roku 1 rolke Silobale. wydaje się być niezła, dobrzer trzeszczy przy owijaniu, ciężko ją przerwać ręka i dobrze się rozciąga. ale tak naprawde to bedzie coś wiadomo o niej dopiero zimą jak bedzie się otwierać bele

kończę już skarmiać bele owinęte tą folią i muszę przyznać że zaskoczyła mnie ona pozytywnie. na 30 bel owiniętych nią, żadna się nie popsuła. cielaki jedzą je chętnie. częśc bel była stawiana, a część leżała tak jak spadały z owijarki i żadna się nia przedziurawiła i nie zepsuła.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#533 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3186 postów

Napisany 24 luty 2014 - 09:15

Jakiej Firmy wybrac folie do bel U mnie było tak samo, tzn wszystkie owinięte Rani nie miały śladu pleśni itp. W tych po agriflexie niemal każda miała miała ślady pleśni czy grzyba. Nie wiem dobrze czy cała wina leży po stronie folii, bo akurat w tych belach miałem trawę z dzierżawionej łąki sąsiada. Co sądzicie o folii hytistretch?

#534 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 24 luty 2014 - 09:35

Jakiej Firmy wybrac folie do bel My w tamtym roku wszystko owinęliśmy ensibalem i był święty spokój z pleśnią, oczywiście jeśli nie było dziur. Jak były inne folie to było różnie, dziur nie było a pleśni była, szczególnie jak stały do wiosny. A teraz przywożę bele do obory i daje wszystko jak leci, nie trzeba nic odrywać ani odrzucać. Na tym nie warto oszczędzać . "Hyt'ta " braliśmy też kilka lat i jest to dobra folia, choć kiedyś była lepsza.
Ma ktoś namiary na hurtowego dostawce ensibala ?

#535 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3460 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 24 luty 2014 - 19:22

Jakiej Firmy wybrac folie do bel W ubiegłym roku kupowałem u tego dostawcy http://www.agrotrade...ibal,64305.html

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#536 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 24 luty 2014 - 20:18

U mnie było tak samo, tzn wszystkie owinięte Rani nie miały śladu pleśni itp. W tych po agriflexie niemal każda miała miała ślady pleśni czy grzyba. Nie wiem dobrze czy cała wina leży po stronie folii, bo akurat w tych belach miałem trawę z dzierżawionej łąki sąsiada. Co sądzicie o folii hytistretch?

A czy bele z sianokiszonką są u Ciebie ustawiane w ten sposób by się nie stykały bokami ? Ustawianie bel ściśle przy sobie ,powoduje to ,że w miejscu stykania sianokiszonka jest napsuta ( biała pleśń ) .
U mnie w tamtym roku owijaliśmy Agriflexem i Siloerg i powiem tyle ,że obie są dobre . Tam gdzie baloty się nie stykały ,0 pleśni czy jakiegokolwiek innego zepsucia .
W tym roku też Siloerg będzie w cenie 300 zł 750 mm i może coś nowego na spróbowanie .

#537 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 24 luty 2014 - 20:27

Jakiej Firmy wybrac folie do bel Co do tego stykania i nie stykania sie bokami to mam raczej taka opinie, ze to nie ma znaczenia. U nas są wręcz na silę do siebie dociśnięte, żeby więcej weszło na placu i jakiś kotek sobie w środek nie wchodził i jak nie ma dziury to nie ma problemu. Folie tylko SIlotite i Unterland.

#538 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 24 luty 2014 - 20:47

Jakiej Firmy wybrac folie do bel Ja sobie tego z palca nie wyssałam ,tak pisało w pismach rolniczych i po przetestowaniu obu wariantów ,przyznaję rację ,że tam gdzie jest zachowana szpara na grubość rury od chwytaka ( raczej kot nie wejdzie ) bele się nie psują .

Edytowany przez Meg5, 24 luty 2014 - 20:58.

#539 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:01

Jakiej Firmy wybrac folie do bel Duży nie, ale mały niedożywiony się wciśnie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:07

Jakiej Firmy wybrac folie do bel Ja też dopycham do końca i zawsze jest ok.