Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus czy Ursus

66 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 28 listopad 2009 - 11:00

Belarus czy Ursus A zapomnieliście o zetorkach? :( Taka frotka 125 też się belarusowi nie da, a tym bardziej ursusowi. Widziałęm na youtube co potrafi taki sprzęcik z pługiem, u mnie mają 2 osoby na wsi, tylko te starsze 9641 i 11441 i bardzo sobie chwalą te sprzęciki, mają jednego minusa, ze krótkie, ale komplet obciążników, a jeszcze lepiej tuz załatwi sprawę. A to ZTS zetor wyrobił sobie markę niezawodnego, za 50tys to już super egzemplarz się znajdzie Piękny ZETOR 143-45 Turbo 98r.ZTS (821344026) - Aukcje internetowe Allegro Zetor zts 12245, rok 2000 'ta cena tylko do 30 lis (820168597) - Aukcje internetowe Allegro traktor zetor zts 14245 turbo z 1998 r 140 km (820463540) - Aukcje internetowe Allegro :(
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus czy Ursus Dzisiaj, 07:34
  •  

#42 Share barrtusss

barrtusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 12:18

Belarus czy Ursus Po ogledzinach tego Belarusa stwierdzamy z ojcem iz nie jest to to co byśmy chcieli. Ten Ciągnik jest bardzo zaniedbany (pogięty, zardzewiały, popekane plastikowe błotniki przednie). W środku że tak powiem "syf". Silnik chodził dośc ładnie, nie cieknął. Widac było, że dośc dużo robił ten ciągnik.

P.S. A czy to prawda ze ciągnik z Turbo powinien gwizdać??

#43 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 14:06

Belarus czy Ursus Dawid to jest temat Ursus czy Belarus.
@ barrtusss to ze ma turbo to nie zawsze oznacza ze musi gwizdac jak moj woj kupowal ciagnik to ogladalismy deutza i on mial turbo a nie gwizdal.

#44 Share barrtusss

barrtusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 16:08

Belarus czy Ursus aha. Bo ten gościu co sprzedawał ten ciągnik mówił ze jak gwizda to turbo jest sprawne, i że musi gwizdać

#45 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 16:41

Belarus czy Ursus Właśnie chyba odwrotnie, jak mocno gwizda to turbo niedługo do wymiany

#46 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 17:41

Belarus czy Ursus

aha. Bo ten gościu co sprzedawał ten ciągnik mówił ze jak gwizda to turbo jest sprawne, i że musi gwizdać

Dobry sprzedawca;d różnie to teraz jest bo w nowych zetorkach też lubi pogwizdywać ale ogólnie przyjmuje się że jak turbo mocno już gwiżdże to znaczy że się kończy...
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#47 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 18:48

Belarus czy Ursus No czyli dobrze mówiłem. Zresztą mamy 3 ciągniki z turbo od nowości i w żadnym turbo nie gwiżdże więc chyba tak ma być. Jakby miało gwizdać to by gwizdało od nowości.
A handlarze to nie takie opowieści potrafią wymyślić. Oni naprawdę mają bajer i potrafią człowieka otumanić, dlatego zawsze trzeba być we dwóch lub trzech, Ty jesteś napalony na traktor i patrzysz na handlarza jak na Matkę Boską, a sąsiad z boku patrzy na wszystko z dystansem i tak na chłodno.

#48 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 19:55

Belarus czy Ursus hej, nie zapomnieliscie o temacie?? teraz doradzajcie koledze jakis inny ciagnik skoro ten belarus okazal sie inny niz kazdy oczekiwal.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#49 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 21:24

Belarus czy Ursus Ja bym jednak na miejscu autora, troche dołożył i kupił nowgo Belarusa. Ma spokoj na lata, bo kupując używany jest wieksze prawdopodobieństwo, ze trafimy na bubel.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#50 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 22:56

Belarus czy Ursus autor pisal ze nie chce brac zbyt duzego kredytu wiec raczej nowego nie wezmie, no chyba ze na PROW ale to jest duzo roboty z papierami i by musial dlugo czekac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 listopad 2009 - 00:28

Belarus czy Ursus Henius91. Nie mam nic do Ciebie ale weź przestań opowiadać bajki. Papiery na PROW zrobiłem sam (instrukcja+telefon), sam skompletowałem co trzeba i teraz czekam. Wbrew pozorom nie ma tak wiele roboty. Autor może wziąć kredyt ale też jeśli nie jest to pilne poczekać do maja/czerwca i jeśli pojawią się szanse na nowy PROW to złożyć wniosek i kupić od razu traktor na kredyt a po podpisaniu umowy spłacić go kasą z PROWu.
Z własnego doświadczenia wiem że nowe to jednak nowe (no może poza produktami z CHRL).

A co do używek - dużo ludzi sprzedaje ciągniki bo kupiło nowe z PROWu i to jest dobra sprawa bo można kupić dobry ciągnik a nie picowany złom u handlarza którego ogłoszenia wiszą po 2 lata na allegro.pl
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#52 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 29 listopad 2009 - 09:07

Belarus czy Ursus a moze taki belarus PRONAR MTZ 82 TS 90 KM BIAŁORUŚ 4x4 Belarus (832577936) - Aukcje internetowe Allegro
albo taki Ciągnik rolniczy MTZ Belarus 920, 2001r., 90KM - otoMoto
lub ten Ciągnik rolniczy MTZ Belarus 1025 TURBO, 2003r., 105KM - otoMoto
albo taki 820 Ciągnik rolniczy MTZ Belarus 820, 2007r., 82KM - otoMoto

wszystkie ceny nie przekraczają 50 tys
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#53 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 12:51

Belarus czy Ursus ale autor szuka czegos mocnego i ciezkiego wiec te belarusy odpadaja no chyba ze ten 1025.

@Nikita ale nie wiadomo jak u autora jest z ciagnikami w gospodarstwie. zalezy ile ma ha i ciagnikow.

#54 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 13:12

Belarus czy Ursus ciężkie to np czwórka turbo 4x4 ur2 lub szóstka turbo 4x4 z kompletem obciążników.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#55 Share barrtusss

barrtusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 14:27

Belarus czy Ursus

@Nikita ale nie wiadomo jak u autora jest z ciagnikami w gospodarstwie. zalezy ile ma ha i ciagnikow.

Aktualnie mam C-360, C-330, oraz MF 255 na 20 ha, jak zakupie ciągnik to bedę chciał jednego z nich opchnąć.

Dzis ogladałem tego Ursusa 1014 o którym mowa w pierwszym poście i widac ze jest to ciągnik zadbany, gosc sprzedaje go bo załapał sie na PROW. Wszystko w nim działa, silnik ładnie pracuje, tylko jest w nim jedna wada podczas gdy jedziemy do przodu i wciśniemy hamulec to po wrzuceniu wstecznego biegu zaciąga sie hamulec na jednym kole ale po lekkim podjechaniu do przodu hamulec normalnie odbija i juz można cofać bez przeszkód. Mysle ze to jest do zrobienia.

Nowego Belarusa nie kupie bo moge nie wyrobić z kredytem, ponieaż nie mama za dużego gospodarstwa. Na PROW teraz narazie limit wyczerpany ale jak bedzie mozna składac wnioski to napewno to zrobię.

#56 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 16:21

Belarus czy Ursus no to moze zastanow sie nad jakims ursusem 1234 za tyle kasy co masz do wydania spokojnie cos znajdziesz, albo jak dobrze poszukasz to znajdziesz 1034 bo mysle ze jak dla ciebie 1614 czy 1634 jest za duzy.

#57 Share barrtusss

barrtusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 17:05

Belarus czy Ursus tak 1614 i 1634 to są za duże ciągniki jak dla mnie. 1214 to jest ciągnik szescio cylindrowy a jak słyszałem te ursusy o 6 garach bardzo duża palą. jeszcze popatrze na jakimiś "czwórkami".

#58 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 17:52

Belarus czy Ursus zalezy w jakim obciazeniu bo np. w orce na ciezkiej ziemi 1014 wcale nie spali mniej. do transportu chyba lepszy bylby 1014 albo nawet 1222.

#59 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 19:39

Belarus czy Ursus

...tylko jest w nim jedna wada podczas gdy jedziemy do przodu i wciśniemy hamulec to po wrzuceniu wstecznego biegu zaciąga sie hamulec na jednym kole ale po lekkim podjechaniu do przodu hamulec normalnie odbija i juz można cofać bez przeszkód. Mysle ze to jest do zrobienia....

Pompka hamulcowa czy jak to się zwie, fragokov czy jakoś tak robi dosyć dobre.
Wymienialiśmy jedną jak kupiliśmy zetorka.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 20:04

Belarus czy Ursus  Chłopie jak ty masz 20ha to  kup dobrą 4 bo 6 jest ci zbędna. Belarus 4 z turbina w zupełności wystarczy. @henius91 przeciez ciągnik nie bedzie tylko do transportu, a nawet jeśli to 6 bez przodu (obojętnie jakiej marki) to niewypał i niech mi tu nikt nie pisze że napęd do transportu się nie przydaje.  
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Dodaj odpowiedź