Zaloguj się, aby obserwować  
kazlab

NIE OPADA PODNOŚNIK Z PŁUGIEM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kazlab    0

WITAM SERDECZNIE

otóz dziś wynikł problem w moim fendt-e. Podnośnik bez problemu podnosi ale baaaaaaardzo słabo opada, gdy przełączę z elektryki na manual (wajcha od hydrauliki) to podnosi się i opada bez problemu. proszę was o pomoc. może coś źle mam ustawione

post-19057-125925258633_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer121    4

ja mialem taki sam problem ale nie w fendcie tylko w zetorze. Problem byl ze zlym ustawieniu cisnienie. Podkrecilem troche wajchą i teraz opuszcza bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

A jest cos na podnosniku ?? czy jest pusty?? Czasami juz tak jest ze podnosnik EHR bez obciazenia idzie w dol bardzo wolno a czasami nawet wogole nie opada . W koncu przy wlaczanym EHR schodzi on w dol tylko od wlasnego ciezaru.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

A probowales przyciskami z zewnatrz?? Jak wtedy reaguje?? Problem czesto lezy w tych zewnetrznych przyciskach.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazlab    0

próbowałem, tez idzie wolno. jak juz pisałem bez problemu idzie góra i dół jak mam wyłaczone ehr i robię wajchą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Jak masz wylaczony EHR wtedy idzie czysta hydraulika a z EHR dodatkowo elektronika...trudno powiedziec trzeba zrobic pare pomiarow, albo na poczatek sprobuj odlaczyc przyciski zewnetrzne i wyczysc dokladnie wszystkie przewody idace na zewnatrz do przyciskow. Z tego co widze na zdjeciu masz tzw. EHR 3. Tak wyglada rozklad elektroniki w twoim ciagniku.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazlab    0

jutro sprawdze

narazie dzieki

 

a czujniki w ramionach na rysunku nr 13 odpowiadają za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Sa to czujniki mierzące sile nacisku na ramiona podnosnika, ale mozliwosci twojej usterki moze byc wiele...moga to byc punkty:5, 6, 9, 10, 11, 12. Wszystko jest mozliwe trzeba zaczac od najlatwiejszego a wiec przyciskow zewnetrznych. A raszta to juz dokladnie opisana w materiale do napraw. Problem w tym ze EHR 3 nie mialo jeszcze wewnetrznej diagnozy...co bardzo pomoglo by zlokalizowac usterke.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Ustaw podkręć troche wajcho powinno działać


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

tez mam 611 lsa i tam jest przy ehr pokretło (namalowany zółw i zając) którym reguluje sie szybkość opadania podnosnika a na zbyt wolnym ustawieniu on wogóle nie opada, wiec spróbuj to najpierw ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

tez mam 611 lsa i tam jest przy ehr pokretło (namalowany zółw i zając) którym reguluje sie szybkość opadania podnosnika a na zbyt wolnym ustawieniu on wogóle nie opada, wiec spróbuj to najpierw ustawić

 

 

No mysle ze tyle to on juz spróbowal zrobić. Poza tym jeśli raz działa wolno a raz w ogóle to chyba jednak usterka leży "głębiej".


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

kosti68 poczytaj dokładnie co wyzej pisza. on przełaczył na mechaniczne spuszczanie. fendt ma możliwość przełączenia na inny rozdzielacz sterowany ręcznie i wtedy napewno działa bo własnie do tego to służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

Ja kolego ma EHR 312 i jak narazie chodzi bez zarzutu. Ale miałem kiedyś podobny problem ale z podnoszeniem. I zrobiłem tak: najpierw przełącznik w pozycję podnoszenia dałem i gdy powoli podnosił to dawałem pozycje 0 i następnie znowu podnoszenie. I ciągnik od razu podnosił 2 razy szybciej.

A z opuszczaniem miałem podobnie dajesz opuszczanie następnie 0 i znowu szybko opuszczanie. i powinien opaść bez problemu.

Spróbuj tak może ci się potencjometr od opuszczania zablokował i dlatego tak idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

jarekb20 ja mam 816 i jak włącze zaplon to tak jak u ciebie pierwszy raz działa wolno (również po nacisnieciu przycisku na błotniku), ale według mnie jest to zabezpieczenie żeby nikt przypadkowo szybko czegos kogos nie opuscił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

kosti68 poczytaj dokładnie co wyzej pisza. on przełaczył na mechaniczne spuszczanie. fendt ma możliwość przełączenia na inny rozdzielacz sterowany ręcznie i wtedy napewno działa bo własnie do tego to służy.

 

Jesli mozesz to napisz to po polsku bo z twojej wypowiedzi nie wiadomo wogole o co ci sie rozchodzi....to po pierwsze, po drugie Fendt nie ma zadnego " mechanicznego spuszczania". Obie funkcje sa hydrauliczne obojetnie czy jest to DW czy EHR. W pierwszej funkcji mozezs przestawiac podnosnik tylko hydraulicznie bez regulacji, w drugiej natomiast sterowanie podnosnikiem jest rowniez hydrauliczne ale regulacja wysokosci nastepuje poprzez sterowanie elektronika, a glowna role odgrywaja tutaj czujniki nacisku na ramiona...to one mierza opor i sile ciagniecia i dostosowuja wysokosc podnosnika do warunkow znajdujacych sie na polu. Jedynym zastosowaniem funkcji DW jest szybkie i bezproblemowe podnoszenie tylnej czesci ciagnika do gory, na przyklad w razie jakiej usterki....natomiast w zadnym wypadku nienalezy wykonywac zadnych prac polowych na tej funkcji....a juz napewno nie robic tego majac z tylu zawieszony plug...gdyz sila nacislu i obciazenia prowadzi do uszkodzen czujnikow w ramionach.

 

Ja kolego ma EHR 312 i jak narazie chodzi bez zarzutu. Ale miałem kiedyś podobny problem ale z podnoszeniem. I zrobiłem tak: najpierw przełącznik w pozycję podnoszenia dałem i gdy powoli podnosił to dawałem pozycje 0 i następnie znowu podnoszenie. I ciągnik od razu podnosił 2 razy szybciej.

A z opuszczaniem miałem podobnie dajesz opuszczanie następnie 0 i znowu szybko opuszczanie. i powinien opaść bez problemu.

Spróbuj tak może ci się potencjometr od opuszczania zablokował i dlatego tak idzie.

 

Jest bardzo podobnie jak napisales, jest to funkcja zabezpieczenia , ale nie musisz wlaczac znowu na 0, funkcja zabezpieczajaca sama sie odblokuje gdy podnosnik juz osiagnie ustawiona pozycje. Tzn. najpierw bedzie szedl wolno a po osiagnieciu ustawionej pozycji i zatrzymaniu sie bedzie juz regulowal normalnie ( szybko). Co do twojej diagnozy na temat potencjometru to malo prawdopodobne...ja prze 15 lat pracy przy ciagnikach Fendt jeszcze nigdy nie spotkalem sie z uszkodzonym potencjometrem. Najczesciej sa to przyciski zewnetrzne, czujnik w ramionach albo sama elektryka.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

ja mnialem to samo. Wszystko dzialalło, główna cewka chodziła a opadał ze nie bylo widać.

Przypiąłem obrotówke podniosłem, przełaczyłem na opuszczanie i zaczelem wajchami od hydrauliki sie bawic-bez podpietych przewodów oczywiscie, i po kilku razach opad pług. Chwila i poszło ale w sumie to caly dzien spedziłem przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulba    0

Ja mam problem z podnoszeniem fendt 610 LS dzwignia od podnośnika bardzo lekko chodzi i zaczyna byc opór dopiero na samym koncu i troche podniesie do góry i stanie !Jaka moze byc tego przyczyna dodam jeszcze ze poziom oleju jest , jak przestawie ta dzwinie co jest z tylu koło zaczepu to podnosi wyzej a na tej pierwszej pozycji podniesie tylko troche , wkurzajace to jest bo nie bede za kazdym razem przestawiła tej drugiej dzwingi !Moze ktos mi pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem ze ehr w ogóle nie działa. Tydzień temu działał bez zarzutu a dziś ani nie podnosi ani nie opuszcza. Nie swieci się czerwona lampka jak ustawiam na podnoszenie ani zielona jak chce opuscić. Jest to fend 310 lsa, ma taki sam ehr jak ten favorit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 1234567
      Witam mam problem z instalacją elektryczną fendt 611 lsa  mianowicie potrzebował bym instrukcji do bezpieczników  z  opisem który gdzie idzie  
      Mam nawet problem z kierunkowskazami 
      Awaryjne działa tylko na jeden Bok A  kierunkowskazy wogole rozebrałem manetka od kierunkowskaz wszystko okej
      Pomóżcie mi proszę 
    • Przez valdi75
      Dzień dobry.
      Swieży zakup, objawy jak wyżej. Pali na dotyk, po odpaleniu niebieskawy dym do rozgrzania, później ustępuje. Sprawia wrażenienie trochę mułowatego, po rozgrzaniu nie zadymi nawet przy dużym obciążeniu. Silnik łącznie z pompą 300 mth po remoncie u poprzedniego właściciela. Zawiozłem wtryski do sprawdzenia, miały losowe ciśnienia, od 150 do 175 barów. Po regulacji dymienie nie ustąpiło, może jest minimalnie mniejsze. Jakieś sugestie?
      Pozdrawiam 
    • Przez valdi75
      Dzień dobry.
      Czy ktoś dobierał dmuchawy i nagrzewnicę od jakiegoś auta?
      Pozdrawiam
    • Przez Radek88
      Witam 
      Przymierzam się do kupna ciągnika Fendt 615 LSA Turbomatic E.
      Byłem oglądać ciągnik i wszystko jest ok tylko nie działa EHR żadne pokrętło nie działa. Podnoszenie i opuszczanie tylnego TUZa jest sterowane dorobionym przełącznikiem góra podnoszenie środkowa pozycja stop dół opuszczanie oczywiście chciałbym po zakupie naprawić EHR tylko zastanawiam się ile maksymalnie może mnie to kosztować?
      Obecny i zarazem drugi właściciel ciągnika ma go 4 lata i mówił, że było tak od początku jak go kupił i nic tam nie zaglądał.
      Znalazłem w innym wątku podobna sytuację i padła kwota 10 tys, ale był to inny ciągnik 612 i już kilka lat temu.
    • Przez mariuszzo
      max prędkość 611 30 km/h 6 bieg nie wchodzi słyszałem że jest zablokowany. jak go odblokować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj