Polecane posty

mister    54

Janusz to pokaż tego zetora bo w galeri nie widze...i napisz więcej o tych awariach konkrety a przedewszystkim ile cię naprwy wyniosły 50-100 tys ?? jak z cześciami? jak serwis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz89    0

mister sluchaj gdybym mial go robiic tak przez serwis to pewnie by mnie tyle wyszlo naszczescie zrobilem z mala pomoca mechnikow. slyszalem od woja co ma zetorka ze pomki lubia sie psuc i rewers. ale uwazalem to za gu.. prawde .ale nie wiedzialem ze cos sie mi takiego przytrafi . stracilem 35tys tylko ale musialem go wypchnac i znow robie zetorem 8011 i c 385. koniec marzen o nowym ciagniku bo juz mnie nie stac ani umyslowo ani finasowo. zalogowalem sie tylko na to by wam to opisac nie wkleilem zdjec moze jeszcze wrzuce jakies ale nie sadza zebym zagoscil tu jeszcze . Takze zetorow nie polecam!!!!! przepraszam jak kogos uraze ale na ta firme patrzec nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z jakością wykonania to akurat zetor zawsze był do przodu pod względem ursusa :rolleyes:


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom15    0

Widzę że niektórzy nie mają pojęcia a sie niestety wypowiadają. Jak ursus może mieć lepszy silnik od zetora! Weż instrukcję obsługi od C-360 I zetora 7211 Są to ciągniki porównywane do siebie tylko ze w instrukcji C-360 jest napisane ze kapitalny remont silnika przewidywany jest po 3500mtg a w zetorze 7211 po 12000 mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No bez przesady. Jak możesz porównywać silnik od C-360 do dzisiejszego ursusa z Perkinsem...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Miałem dzisiaj okazję porozmawiać z rolinikiem który w ubiegłym roku nabył zetora Proximę- na pytania czy jest zadowolony odrzekła, że cyt: "może być, ale drugi raz zetora proximy bym nie kupił". Coś tam opowiadał jak to po miesiącu wyrwało mu szpilki z korpusu.

 

Wracając do tematu mimo wszystko sam bardziej przekonany jestem za zetorem, ale coraz bardziej przekonuję się do JD.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duplo    0

Jestem użytkownikiem URSUSA i nie mam zastrzeżeń ale gdyby ktoś się zamienił na forterre to bez namysłu biorę.


"Nothing Runs Like a Deere" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja mam ursusa C-360. Nigdy ależ to nigdy tego gówna nie kupie to jestp o prostu C-4011 z młodszych lat i z innym filtrem oleju :) Ciut mocniejszym silnikiem ale spieprzona na cacy. Przerażające wycie, nie potrzebnie przeprowadzona oś sprzęgła przez obudowe skrzyni biegów ( Czesta wymiana uszczelniaczy bo cieknie gorzej jak z MTZ[ a mówią że mtz cieknie a ta podróba zetora jeszcze gorzej]) Bo po co robić wiszące pedały jak można klepać tak samo przez następne parenaście lat polaczki kupią. Jak poprawilismy komfort czyli kabina sokółki zamiast puszki to jest takie dojscie do łóżysk które częśto wysiadaja na wałach kół z tyłu że pożal się Boże 5 sm odstępu z przecinaniek ani dojść. Wbic też cieżko bo jak manewrować młotkiem. Trzeba odkręcic ewentualnie uchwyt od łańcuchów bocznych. Ursus robił tak samo jak dostał papiery nie udoskonalił nic. Skryznei ciezkich Zetorów robione były w Ursusie bo rozbieraliśmy oryginał Zetora i skrzynia z napisem Ursus. Ale mieli kwity z Zetora i robili podług tego Zetor ruszył z ZTS a ursus klepał dalej takie same skrzynie i te same ciagniki w XIIw tj 1614 :) Dobrze że chociaż tapicerke kładli na błotniki :) Ja już nigdy ursusa. Tylko czekam na zastrzyk finansów i coś w styl 5211/7211 będzie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No właśnie ursus taki złom a nadal nim jeździ.... sprzedaj na złom i rób władkiem jak wszystko takie złe.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja dzis porownywalem zetora i ursusa

i tak mysle po co oni w ursusie takiego ryja z maski zrobili

no i w srodku jest nie ciekawie

a zetorek jest ladny na zewnatrz n o i w srodku sie lepiej czuje i wygodniej jest

 

a i przypomnialo mi sie jak mozna bylo spieprzyc 60-tke tak ze juak chce sie cos podniesc na podnosniku to trzeba wom wlaczyc to jest paranoja . mialem okazje ostatnio jezdzic no i masakra wole swojego zetorka 7011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No właśnie ursus taki złom a nadal nim jeździ.... sprzedaj na złom i rób władkiem jak wszystko takie złe.

No sorry 14 ha ornego co bym rusem nie obrobił? Obrobił bym tylko ta sipma.... Ruscy dali d*py ze sprzęgłem tylko z tym. A po za tym nie ode mnie zależy ja tylko jeżdże niestety jak w tkaich warunkach można pracować. W prasie przy 2 tyś obrotach to wyje jak popieprzone 10 godzin prasowania to juz nie chce się isć na impreze. A jak u kolegi 5211 prasowałem To było coś. I tak już 3P sie pozbyłem następny cud techniki... Fakt Zetor drogi ale może na MTZ 550 namówie ojciedc bardzo przekonany do wschodniej techniki ja też w sumie i to za c-360 kupi takowego ruska

 

Masz racje Łukaszu. Masakra :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarioSpeed    1

Miałem dzisiaj okazję porozmawiać z rolinikiem który w ubiegłym roku nabył zetora Proximę- na pytania czy jest zadowolony odrzekła, że cyt: "może być, ale drugi raz zetora proximy bym nie kupił". Coś tam opowiadał jak to po miesiącu wyrwało mu szpilki z korpusu.

 

Wracając do tematu mimo wszystko sam bardziej przekonany jestem za zetorem, ale coraz bardziej przekonuję się do JD.

Zapraszam w moje okolice na rozmowę z użytkownikami Zetora Proximy i Zetora Forterry... takiej odpowiedzi jak Ty napisałeś nie usłyszysz :)

Ewidentnie wybrałbym nowego Zetora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

No ja bym się spierał bo u mnie znowu zetory dobrej renomy nie mają...Ale trochę panowie wyolbrzymiacie bo teraz zetor taki cudowny do ursusa nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarioSpeed    1

No ja bym się spierał bo u mnie znowu zetory dobrej renomy nie mają...Ale trochę panowie wyolbrzymiacie bo teraz zetor taki cudowny do ursusa nie jest

Hahaha co Ty człowieku gadasz? :) Ursus jest lepszy? :) Wymień mi co jest w nim takiego lepszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Największy + ursusa nad Zetorem że małopalący Perkins nic wiecej B) W sumie Zetor mógłby też Perkinsa wstawić


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jeśli chodzi o duży plus zetora to taki że ma bardzo mocny silnik jeśli chodzi o uciąg. Nie gasł nawet z bardzo dużym ciężarem, jeśli chodzi o np. ciężar 20t na przyczepach to zetor 7211 lepiej pójdzie od NH T5000 takiego 90KM... Widziałem taki przypadek u mnie na wsi... Jeśli chodzi o moc to zetor jest super. Nie wiem jak te nowe ale te stare to byy ciągniki nie do zajechania. B)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

To tak jakby w Audi, VW czy Mercedesie zaczęli wsadzać silniki takiego renault, fiata czy innej alfy

 

Audi R8 ma włoskie serce bo niemiecki silnik okazał się niewypałem, nowe VW projektuje studio które projektowało kiedyś Alfy, a Mercedes razem z Renault buduje wspólny miejski samochód(to Meraś zgłosił się o pomoc do Reni) Nieźle dobrałeś te przykładowe marki B) he he to chyba ten przykład ci się nie powiódł

 

A tak w temacie to Zetor ma dobre silniki więc nie ma potrzeby kupowania np. Perkinsa. No i chyba był model Forterry z silnikiem Lambo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar123    0

Ja mam ZETORA 8045 juz 8 lat jest ok. jak na swoja klase .Chodzi w 5 skibach i agregacie 4,20 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasiewicz    0

Witam wszystkich, Interesuje mnie maska od Ursusa C-4011 (nie pognieciona) jak ktoś ma na sprzedanie bo jestem zainteresowany. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur2442   
Gość artur2442

polecam zetora, w mojej okolicy wszyscy kupuja i nie narzakaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj